mail_outlineinfo@desirea.sk

Cestovanie

Spoznajte s nami nepoznané

Duch „Mana“ Francúzskej Polynézie

Ostrovy, ktoré od dávnej minulosti až po súčasnosť lákajú nie len cestovateľov, ale aj vedcov a umelcov.

person_outline

Mike Satori

turned_in_not

Moorea, Francúzska Polynézia

Ako sa do Čiernej Hory volá, tak sa z nej aj ozýva alebo Týždeň na Balkáne

Ak patríte medzi ľudí, ktorí netrpezlivo očakávajú zmenu ročných období a vychutnávajú si náhlu, no zároveň i plynulú zmenu teploty, dĺžky dní a toho, či si v kaviarni dáte horúcu čokoládu alebo niečo chladené, mohla by byť návšteva Čiernej Hory niečo pre vás. Tu môžete ročné obdobia prestriedať v priebehu niekoľkých dní a zažiť jar, leto, jeseň i zimu medzi jediným príletom a odletom. Neveríte? Čítajte ďalej.

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Čierna hora, Balkán

6 dôvodov prečo povedať cestovke áno

Vďaka masívnemu rozmachu nízko nákladových leteckých spoločností, zdieľanému spôsobu cestovania či ubytovania a online ponúk nebolo zabezpečenie si “poznávačky” či plavby asi ešte nikdy tak jednoduché a rýchle ako teraz. Dokonca celé bez toho, aby ste museli opustiť pohodlie svojho domova. Povedali by ste si, načo využiť služby cestovnch kancelárií. Ale nie je to celkom tak. Cestovky majú v tomto smere stále čo ponúknuť.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Cestovanie, Reklamácia, Plánovanie

Uzbekistan – tak trochu iná exotika

Kam sa tento rok vyberiem na dovolenku? Niektorí stavia na more, iní pôjdu na hory. Podaktorí precestujú rodný kraj. A iní si zájdu kamsi-stanovať. A jeden z týchto -stanov, ktoré si môžete vybrať za vašu dovolenkovú destináciu, môže byť pre našinca exotický Uzbekistan.

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Taškent, Samarkand, Chiva

Albánsko - nová perla Jadranu

Má k dispozícii nádhernú a nedotknutú prírodu, pohoria miestami vysoké aj 2000 metrov, krásne piesočnaté pláže, priezračnú vodu nie jedného ale dokonca dvoch morí: Jadranského a Iónskeho. Jeho oficiálny názov je Albánska republika, alebo ak chcete Albánsko. Susedí so Srbskom, Čiernou Horou, Kosovom, Severným Macedónskom a Gréckom. Nielen pre svoju skvelú polohu či dostupnosť, ale aj fascinujúcou zmesou kresťanskej a moslimskej kultúry a vzájomného spolužitia i úžasne srdečnými ľuďmi, by sme Albánsko mohli právom nazvať perlou Jadranu.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Berat, Drač, Jadran

Mysteriózny Černobyľ

Alebo zážitok a dobrodružstvo na celý život v jednom. Príbeh, ktorý ste síce videli alebo o ňom aspoň čítali, no nevideli na vlastné oči! Veľa ľudí z môjho okolia by si niečo podobné skrátka nešli pozrieť a nevyhľadávajú tento typ skúsenosti. Úplne tomu rozumiem. Ale je aj veľa takých, vrátene mňa, pre ktorých je to výzva a zároveň neodolateľné dobrodružstvo, ktoré ich vtiahne do tajov minulosti katastrofy černobyľskej elektrárne. Ak súhlasíte, čítajte pokojne ďalej. Nehrozí Vám nebezpečenstvo!

person_outline

Marek Norovský

turned_in_not

Černobyľ, Pripjať, Ukrajina

7 novodobých divov sveta

Všetci dobre poznajú 7 divov sveta. Tie klasické, veď viete, pyramídy v Gíze či Ródsky kolos. No vedeli ste, že existuje aj ďalších sedem?

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Čína, Peru, Rím

Nezabudnuteľné Škótsko

O tom, ako sa nechať okúzliť ruinami hradov, legendami, zeleňou a fantastickou whisky.

person_outline

Henrieta Pleshakov Dragulová

turned_in_not

Škótsko, Edinburgh, Glasgow

Zanzibar – tam, kde more žiari tyrkysovo a vzduch vonia korením

Milujete hory, lyže a na každý víkend máte naplánované snehové dobrodružstvo? Váš najlepší kamarát má nos z mrkvy a oči z uhlíkov? Ste zimomil, v objatí tohto ročného obdobia sa cítite najlepšie a za nič by ste ho nemenili? Nuž, pre vás tento článok zrejme nebude. A vy, čo chcete zimu aspoň na pár dní vystriedať letom – čítajte ďalej. Nemáme časostroj, ale do leta sa vieme presunúť inak. Vyraziť do Zanzibaru.

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Zanzibar, Afrika, Tanzánia

Exotické poznávačky počas európskej zimy

Vonku zima, tma a sychravo a vy len snívate kedy príde leto, dlhé dni, kedy sa konečne nebudete musieť obliekať do niekoľkých vrstiev teplého oblečenia. Nuž, možno máme pre vás riešenie ako si to teplo dopriať aj skôr. Oveľa skôr. A okrem tešenia sa zo slnečných lúčov ešte aj čosi nové zažiť a spoznať. Vydajte sa s nami na poznávací zájazd do exotiky. Kam presne?

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Exotika, Bali, Kuba

Oblievať či cestovať?

O tom, ako utiecť nenávideným veľkonočným povinnostiam a zhonu a namiesto toho si vychutnať prebúdzajúcu sa jar v prírode aj mestách.

person_outline

Henrieta Pleshakov Dragulová

turned_in_not

Veľká noc, Regensburg, Paríž

Luxusná plavba loďou

Chceli by ste spoznať viaceré miesta ako sú Kanárske ostrovy, Madeira, Bari, Malta, Messina, Neapol, Benátky, Mykonos, Sardínia, Barcelona, Rím, Korfu, Santorini a Dubrovník za 8 dní? Plavba luxusnou loďou je veľmi dobrou voľbou. Za niekoľko dní spoznáte viac ako cez štandardnú dovolenku pri mori.

person_outline

Marek Norovský

turned_in_not

Plavby, Luxus, Loď

Plavba. Ideálna dovolenka, kde vidíte veľa, ale vybalíte sa len raz.

Plavby loďou. Na Slovensku boli vždy vnímané skôr ako tip na niekoľkohodinový prípadne jednodňový výlet s rodinou. Rozhodne nie ako typ dovolenky, prípadne jej destinácia. To sa ale rapídne mení. S príchodom internetu, silnej a veľkej konkurencie, lacným letenkám sa dovolenky na lodiach, či už v exotickom Karibiku alebo vo vodách stredozemného mora stávajú úžasne dostupným spôsobom trávenia voľných chvíľ. Je to typ dovolenky, kde vidíte veľa no kufor si vybalíte iba raz.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Plavby, Karibik, Fjordy

Tam, kde vychádza slnko a zem sa trasie

Fascinujúca zem, skladajúca sa z viac ako 6800 ostrovov, kde sa spája dávna história s tým najmodernejším, čo dnešná doba a technologický pokrok dokážu ľudstvu ponúknuť. Je to taktiež zem, kde je okolo 1000 zemetrasení ročne. Reč je o Japonsku. Krajine samurajov a bohatej histórie, kde si ľudia vážia každý centimeter miesta a vedia ho využiť naplno. Pridajte sa k nám a očami a mysľou sa poďte s nami poprechádzať po Japonsku.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Japonsko, Fuji, Tokio

Blízke a zároveň tak vzdialené Maroko

Marakéš, Casablanca, Agadir, Rabat, Fes. Znejú povedome? Všetko sú to známe miesta v Maroku. Africkom štáte, ktorý sme až do nedávna vôbec nepovažovali za destináciu, ktorú by sme si vybrali ako cieľ našej dovolenky. To však už dávno neplatí.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Maroko, Marakéš, Afrika

Južná Amerika. Viac ako len argentínsky steak.

Rozlohou obrovský kontinent, kde sa mieša množstvo kultúr, zvykov, jazykov a tradícií. Je to kus planéty, ktorá má v sebe obrovské množstvo energie, ktorou pri vašej návšteve rozhodne “nakazí” aj vás. V dobrom, samozrejme.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Južná Amerika, Machu Picchu, Copacabana

Koniec roka v Prahe a stovežaté svetielka

V chladničke by ste možno ešte našli zvyšky zemiakového šalátu, na stole sa povaľujú posledné exempláre vianočného pečiva. Vo vzduchu však necítiť už len povianočnú pohodu. Čím bližšie je posledný decembrový deň, tým viac sa sviatočný relax mení na očakávanie záveru roka. Či ste pohodár alebo dobrodruh aj v tomto čase roka, určite už máte akú-takú predstavu, ako bude vyzerať vaše silvestrovanie.

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Praha, Silvester, Európa

Buďte originálny. Darujte zážitky.

Vianoce sú tu o pár dní. Každý z nás už viac či menej pociťuje, že koniec roka sa blíži a s týmto už je už tradične spájané množstvo povinností a stresu všetko to do Vianoc stihnúť. Nákupy darčekov sú jednou z top povinností. I keď Vianoce sú predovšetkým o trávení krásnych spoločných chvíľ s našimi najbližšími, predsa len im chceme urobiť aspoň malú radosť originálnym darčekom.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Darčeková poukážka, Vianoce

Dychberúce Gruzínsko - kilometre v nohách, pokoj v duši

Učaroval vám Island a chceli by ste zažiť podobný pocit úžasu, ako keď ste sa kochali severskou nádherou? Nostalgicky spomínate na rozmanitosť Nového Zélandu a radi by ste pestrosť prírody zažili v bližších – i keď dostatočne ďalekých - končinách? Alebo by ste si chceli štrngnúť výnimočným, od toho nášho odlišným vínom?

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Tbilisi, Svaneti, Gruzínsko

Island - prírodné ihrisko Európy

Chladný ale aj horúci, vytúžený a oplýva dych berúcou prírodou. Vedeli ste, že patrí medzi jednu z najmierumilovnejších krajín sveta? Je snom mnohých. Aj Slovákov. Ak ste ešte ale neboli, prijmite naše pozvanie na virtuálneho sprievodcu po tejto záhadne čarovnej krajine takmer na konci Európy. Alebo na jej začiatku?

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Island, Reykjavík, Silvester

Zem dlhého bieleho oblaku - Južný ostrov

Majestátne štíty, nádherne zelené kopce, biele ovečky na nich, blankytne modrý oceán a sem tam dedinka alebo mesto. Nie to nie je úvod do rozprávky ale realita južného ostrova Nového Zélandu. A to vôbec nepreháňame. Napokon, presvedčte sa sami.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Nový Zéland, Južný ostrov

Pod toskánskym slnkom - Florencia a jej poklady

Mesto, kam sa cestuje s výhľadom na levanduľové polia. Mesto kultúry a histórie, výhľadov a skrytých uličiek. Ale aj mesto, kam nasmeroval svoje prvé kroky známy knižný zločinec Hannibal Lecter po úteku z väzenia. Lebo keď je človek slobodný, musí do Florencie.

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Florencia, Taliansko, Európa

Zem dlhého bieleho oblaku - Severný ostrov

Živá krajina plná bublajúceho bahna, vybuchujúcich gejzírov, zvláštnych zvierat, ktoré nikde inde na svete nežijú, aktívnych ako i vyhasnutých sopiek. Nový Zéland vás prekvapí, ale aj nadchne.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Nový Zéland, Auckland

Austrália. Síce ďaleká ale úžasná.

Každý z nás má nejaký dlhodobo nesplnený cestovateľský sen a pre mnohých je to práve južná pologuľa. Konkrétnejšie Austrália. Poďte sa s nami pozrieť do jednej z najslnečnejších, najzaujímavejších a rozhodne, aspoň čo sa rozlohy týka, najväčších krajín sveta.

person_outline

Veronika Encingerová

turned_in_not

Austrália, Sydney, Melbourne

Magická Ázia a na čo sa (ne)pripraviť, keď cestujete na druhý koniec sveta

Tiež sa pár týždňov po konci letnej sezóny v práci motivujete vidinou odletu do exotiky? Drží vás nad vodou predstava výletov za rôznorodosťami prírody a ochutnávania špecialít, po členky stojac v mori a sledujúc zapadajúce slnko? Vyberte sa do Ázie. A vaše sny sa môžu premeniť na realitu.

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Ázia, Rady a tipy

Cvikla, secesia a nablízku more – vitajte v Rige!

Chceli by ste si spraviť pekný predĺžený víkend kdesi mimo domova a na Paríž, Amsterdam a iné osvedčené klasiky nemáte práve chuť? Prípadné výkyvy počasia nespôsobujú výkyvy vašej nálady a cviklu ste odjakživa pokladali za lahôdku? Ak ste na tieto otázky odpovedali kladne, pozývam vás do Rigy!

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Riga, Lotyšsko, Eurovíkend

In Berlin: Osem miest, ktorým sa nechcete vyhnúť

Typickou pre Berlín je jeho rozmanitosť. V tomto nekonečnom a krásnom mišmaši vôní, chutí a kultúr si nájde každý niečo - od maratónca múzeí, mestského milovníka prírody až po outdoorového prechádzkara.

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Nemecko, eurovíkend, Európa

In Berlin: Ako sa nenechať prekvapiť zeleným pivom

Je blízko našim končinám a pozostáva z mnohých svetov. Skvelé miesto, kde môžete stráviť akčný predĺžený víkend či objavovať tiché zákutia pamiatok a nekonečných parkov. Hocičo vám príde na um, môžete to zažiť práve tam. A možno aj niečo viac. Berlín.

person_outline

Gitoleia Kissová

turned_in_not

Nemecko, eurovíkend, Európa

Hľadáte informácie pred odjazdom?

Prezrite si cestovateľské rady v našom Atlase.

Prezrieť