mail_outlineinfo@desirea.sk

turned_in_not

Plavby, Karibik, Fjordy

Plavba. Ideálna dovolenka, kde vidíte veľa, ale vybalíte sa len raz.

Plavby loďou. Na Slovensku boli vždy vnímané skôr ako tip na niekoľkohodinový prípadne jednodňový výlet s rodinou. Rozhodne nie ako typ dovolenky, prípadne jej destinácia. To sa ale rapídne mení. S príchodom internetu, silnej a veľkej konkurencie, lacným letenkám sa dovolenky na lodiach, či už v exotickom Karibiku alebo vo vodách stredozemného mora stávajú úžasne dostupným spôsobom trávenia voľných chvíľ. Je to typ dovolenky, kde vidíte veľa no kufor si vybalíte iba raz.

Jedno miesto, veľa zážitkov

Plavby či už po Karibiku alebo pre nás o trochu bližšej oblasti “európskeho Karibiku”, Stredozemného mora sú úžasným spôsobom ako vidieť a zažiť veľmi veľa a pritom nemusieť v podstate nikam chodiť a nič extra platiť.

Plavby na veľkých lodiach a je jedno či je to v Stredomorí alebo na tých zaoceánskych sú v podstate viacero dovoleniek spojených do jednej. Vy si užívate všetky vymoženosti, ktoré tieto lode ponúkajú a každý deň sa prebudíte v novej destinácii, ktorú máte možnosť počas dňa objavovať.

Tam, kde nuda nehrozí

Na takomto type dovolenky sa rozhodne nebudete nudiť a pravdu povediac, nebudete mať na to ani čas. Zaoceánske lode ale samozrejme aj tie, ktoré brázdia vody Stredozemia sú stavané tak, aby sa svojim návštevníkom vyplnili každú minútu ich voľného času. Sú im k dispozícii kaderníctva, detské centrá, nákupné možnosti, wellness, fitness centrá, reštaurácie a bary od výmyslu sveta, bazény, bowling, kiná či divadlá. Všetko na vode, ďaleko od pevniny.

Hladní a smädní tu tiež nebudete. Jedlo je tu k dispozícii akékoľvek, koľkokoľvek a kedykoľvek.

Relax na lodi

Keď chcete vidieť skutočný raj

Na dovolenkovej plavbe, najmä tej karibskej, je skutočne reálne vidieť a zažiť ako vyzerá skutočný raj. Kryštálovo čisté a azúrovo modré more, jemný, biely piesok na pláži lemovanej radom paliem a nič len oddych. Tu je zopár tipov ktoré ostrovy sa oplatí vidieť.

Belize - To nie je žiadna turistická “masovka” ale nádherné pláže, čistučké more a skutočný karibský raj. Ideálny na šnorchlovanie a objavovanie podmorského sveta.
Túto krásnu krajinu máte možnosť objaviť napríklad na tejto plavbe. To samozrejme okrem množstva iných.

Jamajka a Bahamy- Ak ste v oblasti Karibiku, rozhodne nesmiete vynechať ani tieto miesta. Na preskúmanie rodiska slávneho Boba Marleyho a hudobného štýlu reggae budete mať dostatok času keďže loď na Jamajke zakotví hneď ráno a odpláva až v neskorých popoludňajších hodinách.
Bahamy vás zasa očaria nádhernými bielymi plážami a krásnou čistou až neuveriteľne modrou vodou a všadeprítomným ležérnym a pohodovým štýlom života, ktorým je celý Karibik dobre známy.

Miami a Florida - Miami je miestom, kde väčšina plavieb začína a zároveň aj končí svoju púť po Karibiku. Spolu s Floridou sú dobre známe adrenalínom, zábavou, nákupmi a pulzujúcim, najmä nočným životom.
Na Floride sa môžete pokochať aj prírodnými krásami, napríklad obdivovaním špecifickej flóry, fauny a močiarov v národnom parku Everglades.

Kuba - Vás očarí svojou neskutočnou farebnosťou a srdečnosťou ľudí. Hlavné mesto Havana je ako živé múzeum áut. Staré veterány tu stále jazdia a preto je návšteva tohto mesta rajom pre všetkých milovníkov áut. Havana je tiež mestom s úžasnou históriou. Dlhotrvajúci komunistický režim Fidela Castra tu tiež zanechal svoje stopy, ktoré tomuto miestu dodávajú neskutočnú autenticitu.

Plavby sa však netýkajú iba Karibiku. Aj Európa má nadšencom tohto typu cestovania čo ponúknuť.

Od Azúrového pobrežia, cez talianske ostrovy, pobrežie Španielska, grécke ostrovy alebo Kanárske ostrovy. Možností je veľa. Všetko závisí len od vašich preferencií a rozpočtu.

Plavba cez mesto

Zo všetkých miest, spomenieme niekoľko vychytávok:

Marseille - je akousi bránou do Azúrového pobrežia. Jeho prístav je jedným z najväčších ako aj najdôležitejších v Európe a sídli tu viacero univerzít. Ponúka veľa historických a turistami obľúbených pamiatok, napríklad katedrálu alebo budovu väznice.

Barcelona - dejisko letných olympijských hier z roku 1992. Populárna turistická destinácia a po Madride druhé najväčšie mesto v slnečnom Španielsku. Je dôležitým prístavom a okrem univerzít tu sídlia aj mnohé významné knižnice. Je najväčším obchodným a priemyselným centrom celého Španielska.

Savona - Ďalším, tentoraz talianskym mestom a prístavom je Savona, ležiace na ligúrskom pobreží. Má krásne historické centrum spolu s katedrálou takže ani tu sa turisti nudiť nebudú.

Tarragona - mesto na pobreží Katalánska plné pamiatok zapísaných do zoznamu UNESCO. Turisti tu môžu okrem iného obdivovať aj pozostatky rímskej kultúry, staré mesto či katedrálu.

Všetky vyššie spomínané miesta je možné navštíviť vďaka veľkému výberu plavieb, ktoré máme k dispozícii a radi vám s ich správnym výberom samozrejme pomôžeme.