mail_outlineinfo@desirea.sk

Južná Amerika

Kontinent Južná Amerika sa nachádza v južnej polovici svetadielu Amerika a patria k nej aj priľahlé ostrovy. Po celej dĺžke jej západného pobrežia sa tiahne pohorie Andy (v Severnej Amerike sa nazýva Kordillery) a vo vnútrozemí sú veľké plochy tropického dažďového pralesa. Amazonský prales je považovaný za miesto s najväčšou biodiverzitou na svete, keďže tu žijú stovky rôznych druhov živočíchov, okolo 40 000 druhov rastlín a 2 500 000 rôznych druhov hmyzu. Najznámejším mytologickým zvieraťom je „el chupacabra“, čo je druh vampíra, ktorý útočí na kravy a kozy a vysáva im krv.

Od 16. storočia bol kontinent rozdelený pod správu Španielska a Portugalska. Obyvateľstvo, ktorého väčšinu tvorili indiáni prešlo veľmi silným miešaním rás. Oblasť je známa aj obrovskými mestskými aglomeráciami ako Gran Buenos Aires a Sao Paulo. Celkovo sa 5 z 50 najväčších miest sveta nachádza v Južnej Amerike – Sao Paulo, Lima, Bogota, Rio de Janeiro a Santiago de Chile. Dôležitou súčasťou kultúry Južnej Ameriky je aj náboženstvo, keďže až 90% ľudí sa hlási ku kresťanstvu.

Celá oblasť je turisticky populárna najmä svojimi nádhernými plážami, horskými oblasťami a rôznorodou kultúrou a históriou. Je ťažké vybrať iba niekoľko miest, ktoré by ste v Južnej Amerike určite nemali vynechať. Okrem strhujúceho amazonského pralesa je to najsuchšia neľadovcová púšť Atacama, vysoko položené jazero Titicaca na hraniciach Peru a Bolívie, stratené mesto Inkov Machu Picchu vo výške viac ako 2400 m.n.m., Angelov (alebo niekde aj Anjelský) vodopád vo Venezuele vysoký 979 metrov, vodopády Iguazu, obrovskú sochu Krista, horu Sugarloaf a známy karneval v Rio de Janeiro, Veľkonočný ostrov, soľné jazero Laguna Colorada v Bolívii, mramorové jaskyne v Chile nazývané aj najkrajšie jaskyne sveta a samozrejme prírodné laboratórium – súostrovie Galapágy. Fajnšmekri si môžu prezrieť aj Rosario – rodné mesto Lionela Messiho a Che Guevaru a ochutnať vynikajúce víno v argentínskej Mendoze.

Poďte s nami do Južnej Ameriky a začnite vnímať svet intenzívnejšie všetkými zmyslami.

Nájdených 0 zájazdov

Neboli nájdené žiadne výsledky

Ľutujeme, ale žiaden zájazd nezodpovedá kritériam, ktoré ste zadali.