mail_outlineinfo@desirea.sk

Afrika

Afrika je tretí najväčší kontinent s najmladším obyvateľstvom. Hranicu medzi Afrikou a Áziou oficiálne stanovil geograf Ptolemaios v prvej polovici druhého storočia ako Suezskú úžinu a Červené more. S najväčšou pravdepodobnosťou je práve Afrika kolískou celého ľudstva.

Názov pochádza s rímskeho „africa terra“, teda zem kmeňa Afri, čo boli pravdepodobne Berberi sídliaci v severnej Afrike okolo Kartága. Okrem toho môže názov pochádzať z latinského „aprica“, teda slnečný.

Podnebie Afriky je tropické až subropické vo vyšších nadmorských výškach. Severná časť je výrazne suchšia, centrálna zas pokrytá dažďovým pralesom a savanou. Celý kontinent ponúka neuveriteľnú rozmanitosť voľne žijúcej flóry aj fauny.

Turisti si Afriku obľúbili najmä kvôli safari s nekonečnými dobrodružnými možnosťami, domácej remeselnej výrobe, karavánam na Sahare, návšteve pygmejských dediniek, trekom džungľou za gorilami, relaxu na tropických ostrovoch Indického oceánu, exotickému jedlu, splavovaniu riek na pirogách a mnohých ďalších veciach. Každá krajina je jedinečná s vlastnou kultúrou a zvykmi.

Najzaujímavejšími mestami sú egyptská Káhira s neďalekými pamiatkami zo Starovekého Egypta, Kapské mesto neďaleko Stolovej Hory a Misu Dobrej Nádeje, hlavné mesto Angoly Luanda, ktoré v posledných rokoch prešlo obrovským znovuzrodením, Marakéš, kde sa spája antické a moderné Maroko a miestami napríklad Aksum, ktoré bolo hlavným mestom antickej Etiópie a dodnes sa tu nachádzajú stély a ruiny palácov, Krugerov národný park, národný park Serengeti a Masai Mara, najvyšší vrch Afriky Kilimandžáro, rímske ruiny Leptis Magna v Líbyi, Údolie Kráľov v Egypte či nádherné Viktóriine vodopády.

Zážitkom je už samotná rieka Níl, ktorá je najdlhšou riekou na svete a preteká cez 11 krajín. Samotná Sahara má rozlohu skoro rovnakú ako celé USA. V Afrike dokonca žije viac francúzsky hovoriacich ľudí ako v samotnom Francúzsku.

Vychutnajte si s nami čaro „čierneho“ kontinentu, kde majú šamani a povery stále obrovskú moc a vychutnajte si úplne iný zážitok z cestovania.

Nájdených 0 zájazdov

Neboli nájdené žiadne výsledky

Ľutujeme, ale žiaden zájazd nezodpovedá kritériam, ktoré ste zadali.