mail_outlineinfo@desirea.sk

Severná Amerika

Formálne do oblasti Severnej Ameriky patrí severná časť amerického svetadielu (teda USA + Kanada), centrálna Amerika a Karibik, hoci niektorí autori do oblasti zahŕňajú aj Mexiko a dánsky ostrov Grónsko, ktorý leží na americkej tektonickej doske. S rozľahlosťou kontinentu úzko súvisí aj rôznorodá klíma – od arktických oblastí, cez oblasť okolo obratníku Raka až po „stredomorskú“ subtropickú a tropickú klímu v Centrálnej Amerike a karibskej oblasti.

Prví ľudia prenikli na územie Severnej Ameriky s najväčšou pravdepodobnosťou počas poslednej doby ľadovej, ktorí sem prenikli cez zamrznutý Beringov prieliv.

Existuje viacero teórií ako Amerika dostala svoje meno. Najpopulárnejšia je, že ju pomenoval nemecký kartograf Martin Waldseemüller podľa Ameriga Vespucciho, ktorý ako prvý Európan tvrdil, že ide o nový kontinent a nie západnú Indiu, ako sa všeobecne predpokladalo. Ďalšou teóriou je, že bola pomenovaná podľa anglického obchodníka Richarda Amerika, ktorý sem v roku 1497 financoval objavnú plavbu, ďalšou, že pomenovanie vzniklo z mena španielskeho moreplavca Amairicka a poslednú z najznámejších teórií predstavuje prebratie jej názvu z reči indiánov.

Severná Amerika má svojim návštevníkom určite čo ponúknuť, či už sa zaujímate o históriu, kultúru, umenie, prírodu alebo mestá. Z miest sú najzaujímavejšie New York, Washington D.C., Las Vegas, San Francisco a Toronto, z prírodných atrakcií odporúčame národné parky Yellowstone a Yosemite, vodopády Niagara, oblasť Veľkých jazier, divokú prírodu Aljašky a Kanady a nádherné vody Karibiku. Historickí nadšenci určite ocenia pyramídy Chichen Itzá a Teotihuacan s možnosťou spoznať spôsob života starých indiánskych kmeňov, kovbojov a mestá duchov, ktoré vznikli počas zlatej horúčky.

Nechajte sa s nami zlákať do „krajiny neobmedzených možností“ a vychutnajte si to, čo je vášmu srdcu najbližšie.

Nájdených 0 zájazdov

Neboli nájdené žiadne výsledky

Ľutujeme, ale žiaden zájazd nezodpovedá kritériam, ktoré ste zadali.