mail_outlineinfo@desirea.sk

Európa

Európa alebo Starý kontinent. Kontinent, odkiaľ pochádzajú najznámejšie svetové kultúry a civilizácie. A hoci je Európa druhý najmenší kontinent (rozlohou je iba o 2% väčšia ako Kanada), je čiastočne domovom Ruska – najväčšieho štátu na svete, ktoré tvorí takmer 40% jej plochy.

Každé vymedzenie Európy je iné ako predchádzajúce. Existuje historické, etnografické, politické, geografické a mnoho ďalších. Štandardne sa ako hranica medzi Európou a Áziou uvádza čiara, ktorá prechádza Uralom, Kaspickým morom a následne Čiernym, Marmarským, Egejským a nakoniec Stredozemným morom. Z ostatných strán je Európa obklopená vodou.

Názov Európa pochádza s najväčšou pravdepodobnosťou z gréckej mytológie, kde bola Európa jedna z Diových manželiek. Okrem toho môže byť názov odvodený od starogréckeho „eurus“, čo znamená široký či starobylého sýrskeho slova „ereb“, čo znamená západ slnka.

Európa je miestom, kde najčastejšie a väčšina ľudí aj najradšej chodíme na dovolenky, či už sú to poznávacie, pobytové, kombinované zájazdy alebo plavby.

Najväčším európskym mestom je Moskva nasledovaná Parížom a Londýnom. Najviac navštevovaným miestom v rámci celého kontinentu prekvapivo nie je Big Ben či Koloseum, ale Disneyland v Paríži a práve vo Francúzsku sa nachádzajú aj najvyššie vybudované európske toalety (na Mont Blancu vo výške 4 260 m). Európa je plná špecifík a zaujímavostí. Napríklad Taliani po 11:00 už nepijú cappuccino, v Berlíne je viac kebabov ako v Istanbule, výstavba katedrály Sagrada Familia v Barcelone už trvá dlhšie ako výstavba pyramíd ( a stále nie je dokončená), na Islande nežije ani jeden komár a v Bosne sa nachádza jeden z posledných dažďových pralesov. Zaujímavé sú aj zákony v niektorých európskych krajinách, podľa ktorých je napríklad v Švajčiarsku zakázané splachovať po 22:00 či vešať bielizeň, kosiť trávnik alebo umývať auto v nedeľu, vo Veľkej Británii je nezákonné zomrieť na pôde Parlamentu, Grécko zakazuje všetky formy elektronických hier ako gambling vrátane online šachu či Solitaire a vo Francúzsku za pomenovanie svojho prasiatka Napoleon dokonca môžete skončiť vo väzení.

Vydajte sa ďalšie európske tajomstvá spoznávať s nami a presvedčte sa, že aj miesta, kde sme boli niekoľkokrát nás majú stále čím prekvapiť.

Nájdených 0 zájazdov

Neboli nájdené žiadne výsledky

Ľutujeme, ale žiaden zájazd nezodpovedá kritériam, ktoré ste zadali.