mail_outlineinfo@desirea.sk

turned_in_not

Exotika, Bali, Kuba

Exotické poznávačky počas európskej zimy

Vonku zima, tma a sychravo a vy len snívate kedy príde leto, dlhé dni, kedy sa konečne nebudete musieť obliekať do niekoľkých vrstiev teplého oblečenia.
Nuž, možno máme pre vás riešenie ako si to teplo dopriať aj skôr. Oveľa skôr. A okrem tešenia sa zo slnečných lúčov ešte aj čosi nové zažiť a spoznať.

Vydajte sa s nami na poznávací zájazd do exotiky. Kam presne?

Leto v zime

Kuba

Kuba

Áno aj takto to môže vyzerať. Pozeráte sa na obrázok Gran Teatro v hlavnom meste Kuby, Havane.
Kuba je skvelou voľbou na spoznanie krajiny, ktorá si vďaka dlhoročnému režimu dobre známeho a slávne neslávneho vodcu si dodnes zachovala neskutočnú autenticitu a originalitu. Hlavné mesto je dodnes ako keby živým múzeom farebných starých, no stále funkčných veteránov áut, brázdiacich jeho ulice. Kuba je síce ekonomicky chudobná, no duchom, kultúrou, srdečnosťou domácich a prírodným a kultúrnym bohatstvom mimoriadne bohatá krajina s nádychom Karibiku, ktorá čaká na to, kedy aj vy spoznáte a preskúmate jej krásy.

Srí Lanka

Srí Lanka

Takéto prírodné krásy uvidíte, ak sa vydáte spoznávať Sri Lanku. Tento exotický štát, ležiaci na ostrove Cejlón v Indickom oceáne, je už dlhšiu dobu lákadlom aj pre našincov, ktorí radi spoznávajú menej masovo navštevované a hlavne cenovo veľmi dostupné exotické destinácie. Hovorí sa mu aj rajská záhrada. A ak chcete stretnúť a vidieť ako vyzerajú veľmi šťastní ľudia, tak tých nájdete tiež tu. Na Srí Lanke budete mať možnosť vychutnať aj skvelý čaj, ktorého pestovaním je tento štát celosvetovo známy.

Vietnam a Kambodža

Vietnam

Vietnam a Kambodža sú miesta, kde nájdete množstvo pokladov. Kultúrnych ale aj tých prírodných. Nádherná príroda, starobylá kultúra a gastronómia, ktorá vás nezanechá chladnými. Obe tieto krajiny nijako extra neprekypujú bohatstvom, no to, čo im chýba v materiálnom vybavení vám viac ako vynahradia chrámové komplexy typu Angkor Wat v Kambodži alebo prírodné krásy typu zátoky Ha Long vo Vietname, silné tradície alebo jedlo, aké neochutnáte nikde inde na svete.

Kambodža

Bhután

Bhután

Táto hornatá krajina je pre našinca ešte stále poriadnou exotikou. Polovica plochy Bhutánu je vo výške viac ako 3000 metrov nad morom. Tu vám síce veľmi teplo nebude, no uvidíte scenérie, ktoré sa vám nikde inde na svete určite vidieť nepodarí. Nachádza sa tu veľa lesov a riek a lodná doprava je veľmi dobre rozvinutá. Táto destinácia je naozaj len pre niekoho, kto vyhľadáva adrenalín a chladnejšie podnebie nepovažuje za problém.

Bali

Bali

Bali už nie je žiadna neznáma, ale stále je to pre nás exotika. I keď čoraz dostupnejšia. Populárna destinácia pre ľudí, ktorí chcú utiecť zo zovretia európskej zimy. Tento ostrov je často vyhľadávaný, nielen pre už spomínané teplé podnebie, ale aj ako útočisko pre vysoko vystresovaných ľudí západného sveta. Mnohé rezorty sa tu zameriavajú na rôzne očistné, ajurvédske, jógové či relaxačné pobyty liečiace ľudí z chronického stresu a učia ich, ako spomaliť tempo svojho života. Samotné Bali sa nachádza v súostroví Indonézie medzi ostrovmi Jáva a Lombok. Pestuje sa tu ryža a vyše 90% domáceho obyvateľstva vyznáva hinduizmus.

Veríme, že sme vás našim mini zoznamom exotiky nielen navnadili, ale aj reálne inšpirovali k tomu, aby ste sa aj vy vydali spoznávať krajiny, o ktorých by sa vám za bežných okolností možno ani len nesnívalo.