mail_outlineinfo@desirea.sk

turned_in_not

Cestovanie, Reklamácia, Plánovanie

6 dôvodov prečo povedať cestovke áno

Plavba na lodi, púť či poznávací zájazd. Výrazy, ktoré už len keď vyslovíme, prinášajú radosť, nadšenie, úsmev, očakávanie, šťastie. I keď na poznávacie zájazdy či púte chodia ľudia počas celého roka, to isté sa nedá povedať o plavbách. Pre nás, Slovákov, je asi najtypickejším obdobím objavovania a dovolenkovania stále predovšetkým leto. Teda od konca júna do augusta. Hlavne preto, že deti majú v škole prázdniny a počasie nám tiež praje. Jediné, čo nám veľmi nepraje, je chýbajúce more. Preto mnohí z nás celý rok čakajú, sporia a vyberajú ako sa k tomu moru dostať. Plavba ako aj poznávací zájazd sú jednou z ideálnych možností ako to docieliť.

Vďaka masívnemu rozmachu nízko nákladových leteckých spoločností, zdieľanému spôsobu cestovania či ubytovania a online ponúk nebolo zabezpečenie si “poznávačky” či plavby asi ešte nikdy tak jednoduché a rýchle ako teraz. Dokonca celé bez toho, aby ste museli opustiť pohodlie svojho domova. Povedali by ste si, načo využiť služby cestovnch kancelárií.

Ale nie je to celkom tak. Cestovky majú v tomto smere stále čo ponúknuť a hlavne pomôcť cestovateľom splniť ich vízie a sny.

Povedzte cestovke ÁNO

Cestovné kancelárie ešte ani zďaleka nepatria do starého železa a určite ich služby treba použiť v prípade:

Hlavná sezóna

Ak sa chystáte cestovať počas hlavnej sezóny

Typickým príkladom je stred leta u nás. Predsa len sa rozhodnete, že chcete zažiť život na veľkej lodi či spoznať odľahlý a neprebádaný kus zeme, ale je stred sezóny a nájsť niečo vhodné a ešte aj cenovo dostupné je nadľudský výkon. Tu sa určite obráťte na “cestovku”. Predsa len majú určitú výhodu, najmä čo sa konkurencieschopnosti a ponúk týka. Cestovka má oveľa väčšiu silu v zjednaní lepšej ceny ako jednotlivec sám.

Menej známe oblasti

Ak chcete cestovať do menej známych oblastí

Toto sa týka hlavne bezpečnosti. Ak máte tak trochu túlavé topánky a adrenalín vám v krvi nechýba, tak aj v tomto prípade je oveľa vhodnejšie prekonzultovať vašu cestu do afrických krajín, menej známych ostrovov Indonézie či menej bezpečných krajín Latinskej Ameriky či Afriky s profesionálmi. Poradia vám čomu sa rozhodne vyhnúť, čoho sa vyvarovať, objasnia potrebné očkovania či iné bezpečnostné pokyny ako aj vízovú povinnosť. Tiež vám dobre poradia, ako sa správať aby ste tú, ktorú kultúru svojimi rečami alebo činmi neurazili. Čo môže byť úplne ok u nás, tak nemusí byť napríklad na opačnej strane sveta.

Ázijský market

Ak neviete cudzí jazyk alebo nastanú problémy

I keď sa znalosť angličtiny, prípadne iných svetových jazykov už dnes považuje za absolútnu samozrejmosť fungovania vo svete, nie je tomu vždy tak. Ak je to teda aj váš prípad a chystáte sa v blízkej dobe niekam cestovať, napríklad aj na plavbu, pútnické miesto či poznávací zájazd, využite služby cestovnej kancelárie a s ňou aj jej delegáta. Ten vám v cudzej krajine pomôže s komunikáciou s lokálnymi ľuďmi a vybaví všetko potrebné za vás. Ak by ste nedajbože narazili napríklad na problém ukradnutia alebo straty dokladov, prípadne chceli niečo reklamovať, jeho pomoc a odborné skúsenosti určite padnú vhod.

Nechcete organizovať

Nechcete nič organizovať sami

V tomto je cestovná kancelária jednoducho neprekonateľná. Ak ste typ človeka, ktorý síce rád cestuje, no nerád sa stará o program, určite zájdite do cestovky. Tá vám ho dokonale naplánuje tak, aby ste z konkrétneho miesta videli čo najviac a mali na čo spomínať. Jediné, čo sa bude od vás vyžadovať, bude celé si to poriadne užiť.

Reklamácia zájazdu

Ak budete potrebovať zájazd reklamovať

Toto platí počas zájazdu ale i po návrate domov. Čo sa počasia týka, to si bohužiaľ nikto z nás nevie zabezpečiť na 100% a nedá sa ani reklamovať avšak problémy typu: hotel nebol taký, aký vám bol ponúkaný, bol náhle zmenený program dovolenky alebo bol problém s transfermi. Tak presne takéto veci, dokážu dokonale pokaziť zážitky a spomienky. Reklamácia je teda oveľa jednoduchšou záležitosťou, ak ste využili služby CK ako snažiť sa domôcť svojich práv v prípade, že ste šli na vlastnú päsť. Nehovoriac o oveľa vyššej šanci, že v prípade CK svoje peniaze ešte uvidíte.

Odbornosť

Odbornosť

Vždy je lepšie a samozrejme aj veľmi dôležité vybrať si cestovnú kanceláriu, ktorá sa vyzná. Jednoducho má na trhu určité renomé, ľudia ju poznajú a odporúčajú ju najmä na základe jej odbornosti, ochote a schopnosti poradiť klientovi aj vo veciach či otázkach, na ktoré by na internete márne hľadal odpoveď.

Je isté že si všetko môžete zorganizovať sami, no nikto okrem dobrej cestovnej kancelárie vam nedá ten pocit, že si môžete vaše dobrodružstvo užívať naplno bez starostí. Cestovať s cestovnou kanceláriou je to ako jazda taxíkom. Môžete si to odšoférovat sami, no viezť sa je niečo celkom iné. Odvezte sa s nami!