phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Yucatán, Belize, Guatemala all inclusive

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Ak nechcete dlhé presuny, ale poznávaciu dovolenku si chcete užívať z pohodlia Vášho all inclusive hotela a takmer každý večer si namočiť nohy do mora, tak toto je ideálna cesta. Čakajú vás tri krajiny, famózne mayské pamiatky a černošské Belize.

 

1. deň:
Odlet a prílet do jedného z najznámejších turistických centier sveta. Vitajte v Cancúne a na polostrove Yucatán. Transfer do 4* all inclusive rezortu na Playa del Carmen. Hotel, ktorý používame, je z našej all inclusive hotelovej banky ( Occidental Allegro, Xcarcet alebo Playcar).

2. deň:
Aklimatizácia teplom, bielym pieskom a tyrkysovým morom, oddych na plážach Karibského mora.

3. deň:
Aklimatizácia teplom, bielym pieskom a tyrkysovým morom, oddych na plážach Karibského mora.

4. deň:
Celodenný výlet do CHICHEN ITZA. Jeden z divov sveta – Kukulkánova pyramída a jej dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Povieme si o nej všetko. Okrúhle observatórium Caracol z polovice prvého tisícročia. Tradičné folklórne tance s táckami na hlave.

5. deň:
Relax na slnkom zaliatej pláži.

6. deň:
Výlet do mesta TULUM, jedinej pyramídy na brehu mora a podzemných jaskýň – cenotes. Vedeli ste, že cenotes sú výsledkom dopadu meteoritu, ktorý vyhubil dinosaury?

7. deň:
Relax na slnkom zaliatej pláži.

8. deň:
Čaká nás Belize – najoriginálnejšia a najfarebnejšia krajiny amerického kontinentu. Po ceste zastávka v mexickom Felipe Carillo Puerto. Viete, ako sa v Mexiku predáva surové mäso? Aké druhy ovocia, zeleniny a chilli ponúkajú domáci? Dozviete sa. Ochutnáme skvelé čerstvé chilli habanero v polievke na miestnom trhu. Kto sa pridá? BELIZE CITY – najväčšie mesto krajiny. Prečo sme tu a kde sú turisti? Sprievodca vám priblíži svojský miestny život. Vedeli ste, že miestne pivo patrí k najlepším v Amerike?

9. deň:
Opúšťame Belize City a ideme do hlavného mesta – BELMOPANU, najmenšieho hlavného mesta na svete. Viete, ako vyzerá najkurióznejšia budova parlamentu? Pokračujeme do predkolumbovského mesta XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájneho mayského mesta uvidíme Belize aj Guatemalu. Prechádzame do Guatemaly. Sme na čarovnom koloniálnom ostrove FLORES.

10. deň:
TIKAL. V Mayskej ríši už nič monumentálnejšie nenájdeme. Najvyššie pyramídy dosahujú až 70 metrov, minimum turistov a stovky kilometrov národného parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vitajte v srdci stredoamerického pralesa, džungľa EL PETÉN. Poobede možnosť plavby na člne na jazere Petén Itzá. Vychutnáme si dosýta miestnu skvelú kuchyňu.

11. deň:
Opúšťame Guatemalu a z letiska v džungli odlietame domov.

12. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku do Cancunu a späť z Floresu
 • slovenského sprievodcu počas poznávacieho programu
 • prepravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu na exkluzívnej báze
 • 7 x ubytovanie v 4* hoteli  dvojposteľových izbách
 • 7 x all inclusive
 • 3 x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
 • program podľa popisu
 • všetky letiskové transfery v Mexiku a Guatemale
 • všetky cestné poplatky a miestne dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety,  sprepitné, osobné výdaje