Cena

local_offer Od 229 €
event_available

23. 7. 2020 / 4 dni

people
restaurant
hotel

Bez ubytovania

euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time4 dni
 • event_available termín 23. 7. 2020
 • directions_busvlastná doprava
 • infoID zájazdu: 1076419

descriptionDetaily zájazdu

PROGRAM:
1. deň:

Odchod v ranných hodinách, jazda Rakúskom. Salzburg (UNESCO) – bohato zdobené úzke uličky, zámok Mirabelle, rozľahlé romantické námestia, vzácne cirkevné pamiatky. Fascinujúca dominanta, tróniaca na skalnom brale, v podobe arcibiskupského paláca a jedna z najzachovalejších pevností Hohensalzburg, obchodíky v stredovekých priestoroch na najrušnejšej ulici Getreidegasse. Počas prehliadky mesta nás bude na každom kroku sprevádzať velikán klasickej hudby, svetoznámy skladateľ a najvýznamnejší rodák W. A. Mozart. Pozrieme si dom, kde sa narodil, prežil mladosť a komponoval. A na záver spoznáme ako vyzerá a hlavne chutí pravá čokoládová delikatesa – Mozartova guľka.

2. deň:

NP Berchtesgaden. Unikátna vyhliadková, do skál vytesaná horská cesta k vrchu Obersalzberg a následne jazda pôvodným honosným výťahom až na vrchol Kehlstein (1834 m n. m.), kde sa týčí „Hitlerovo Orlie hniezdo“, darček k jeho 50. narodeninám. Prekrásny panoramatický výhľad na celý NP, ktorý bol pôvodne určený iba pre nacistického diktátora (paradoxne mal strach z výšok) a jeho návštevy. Najvyššie položené jazero Nemecka – Königssee (hĺbka až 180 m) pod monumentálnym skalným masívom Watzmanu, 2. najvyššej hory krajiny. Hlboké údolie, strmé zrázy, ľadovcový pôvod a ostrozelená farba jazera pripomínajú nórske fjordy. Okružná plavba so zastávkou pri pobrežnom kostole sv. Bartolomeja, možnosť vychádzky k ľadovcovej kaplnke v stene Watzmanu, alebo plavba až po Salet s krátkou prechádzkou (20 min) k jazeru Obersee, kde nás čaká salaš a chutné výrobky zo syrov a mlieka.

3. deň:

Vysokohorské priehrady Mooserboden – 2 umelo vybudované jazerá – nádrže modernej hydroelektrárne Kapruner Ache, ktorá je považovaná za zázrak techniky a jeden z najväčších výtvorov ľudskej vynaliezavosti. Najvyššie položená priehradná nádrž Mooserboden (2036 m n. m.) slúži na reguláciu vody z priľahlých vrcholov rakúskych Álp, či z topiaceho sa najväčšieho rakúskeho ľadovca Pasterze. K najvrchnejšej priehrade nás vyvezie zvláštny šikmý výťah na koľajniciach a kyvadlová autobusová doprava. Stupňovitý vodopád Krimmler Wasserfälle (380 m), prírodná rarita – najväčší európsky vodopád a piaty najvyšší na svete, vytváraný vodou zo severnej strany ľadovca Dreiherrenspitze (3499 m n. m.).

4. deň:

Hneď ráno vyjdeme autobusom po najmalebnejšej vysokohorskej ceste v rakúskych Alpách – Grossglockner Hochalpenstrasse s nezabudnuteľnými panoramatickými scenériami, ktorá pretína horské priesmyky medzi Bruckom v Salzburgsku a Heiligenblutom v Korutánsku k najvyššej hore Rakúska Grossglockner. Technicky priam dokonalá cesta dlhá 47,8 km a s výškovým rozdielom 1,5 kilometra stúpa cez 36 zákrut s uhlom otáčania 360° až k najvyššiemu bodu – Hochtor (2505 m). Čakajú nás zastávky: veža Swarovski s dychvyrážajúcou alpskou krajinou vďaka najmodernejšiemu optickému vybaveniu, vyhliadka Fuscher Törl, svetoznáma vyhliadková terasa cisára Franza Josefa priamo pod Grossglocknerom (3798 m n. m.) a jedinečný pohľad na ľadovec Pasterze (možnosť zostúpiť či zísť lanovkou k ľadovcu)... Návrat vo večerných hodinách.


Info: 2 PRVÍ INDIVIDUÁLNI KLIENTI NEPLATIA DOPLATOK ZA 1/1 IZBU


CENA ZAHŔŇA:

Autokarovú dopravu z BA,

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,

sprievodcu CK,

poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

Pobytovú daň v hoteli,

vstupy podľa programu,

lanovku,

komplexné cestovné poistenie

OSTATNÉ DOPLATKY:

Za 1/1 izbu 57 €,

za 3 večere 51 €,

za miesto v prednej polovici autokaru 10 €

Sprievodca:
Andrej Popovič enviromentalista  

mapMapa