phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Vinárske Arménsko

Arménsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň:
Odlet z Prahy alebo Viedne do Jerevanu.

2.deň:
V noci prílet do Jerevanu, transfer do hotela a ubytovanie. Po neskorých raňajkách prehliadka Jerevanu, hlavného mesta Arménska, moderného mesta, ktoré si udržuje svoje kúzlo a atmosféru vďaka rušnému životu v centrálnych štvrtiach - na trhoch, v pouličných kaviarňach a krčmičkách. Popoludní návšteva firmy Noy Yerevan Brandy Factory, kde sa vyrábal prvý arménsky koňak. Prehliadka nás zoznámi s 125 rokou starou históriou podniku a aj o aktuálnej produkcii zameranú ako na brandy ak aj vodku a víno. Večer návrat do hotela , večera v reštaurácií a voľno k prechádzkam v centre.

3.deň:
Po raňajkách sa vydáme na výlet do bývalého hlavného mesta a centra arménskej cirkvi Echmiadzinu. Návšteva katedrály zo 4.storočia , v ktorom bolo ako v prvej zemi na svete oficiálne prijaté kresťanstvo za štátne náboženstvo. Mesto sa pýši radou kostolov zo 7.storočia, prastarých náhrobkov aj krásnych bazilík. Na spiatočnej ceste prehliadka ruín Zvartnots zo 7.storočia, ktoré sú zapísané na zoznam pamiatok UNESCO. Popoludní návšteva vinárstva Maran Wine House, ktoré má počiatky už v prvej polovici 19.storočia a za sovietskej éry patrilo k najväčším vinárstvam v Sovietskom zväze. Za 2. svetovej vojny tu nemeckí zajatci vybudovali 12 podzemných pivníc , z ktorých dva sú využívané dodnes. Počas prehliadky sa zoznámime s tisícročnou históriou vinárstva v Arménsku a nebude chýbať ani degustácia. Večer návrat do hotela , večera v reštaurácií a voľno k prechádzkam v centre.

4.deň:
Po raňajkách odjazd z Jerevanu , príjazd ku kláštoru Khor Virap s najromatickejšou polohou zo všetkých arménskych kláštorov s krásnymi výhľadom na údolie Ararat a biblickú horu Ararat. Odtiaľ budeme pokračovať do vinárskej oblasti Areni, kde sa produkujú známe arménské vína. Návšteva kláštorného komplexu Noravank, stále fungujúceho kláštora vystaveného nad kaňónom rieky Gnshik. Popoludní návšteva niektorého zo slávnych vinárstiev, ktoré patria k najstarším v Arménsku (napríklad Old Bridge Winery), prehliadka , degustácia a večere vo vinárstve. Potom odjazd na ubytovanie v meste Yeghegnadzor v južnom Arménsku. Večera v hoteli.

5.deň:
Po raňajkách odjazd do hôr cez priesmyk Vardenyants, kedy kedysi viedol hodvábny chodník. Návšteva dedinky Noraduz, v ktorej sa nachádza najväčší súbor arménskych kamenných krížov a prejazd k vysokohorskému jazeru Sevan, nazývaný aj smaragd Arménska, kde sa nachádza arménska riviéra. Návšteva tunajšieho kláštora Sevan z 9.storočia s krásnymi výhľadmi na jazero. Potom odjazd do hotela priamo na brehu jazera a voľný čas o oddychu pri jazere. Fakultatívne možnosť plavby po jazere. Večera a nocľah v hoteli pri jazere.

6.deň:
Po raňajkách odjazd od jazera Sevan a dopoludnia návšteva helenistického chrámu Garni z 1.stor.n.l. zasväteného boha slnka. Ďalej návšteva kláštora Geghard z 13.storočia napoli vytesaného do skaly a napol postaveného z veľkých vápencových kvádrov, ktorý je asi najkrajším arménskym kláštorom . Bol založený v 4.storočí , fungoval nepretržite. Drevený kostol s pristavenou vstupnou halou je najstaršia časť kláštora. V jednej z troch hál vytesaných do skaly tečie svätý prameň živej vody. Legenda rozpráva, že tu bol prinesený jeden z trnov z Kristovej trnovej koruny. Tento kláštor je taktiež zapísaný na zoznam pamiatok UNESCO. Obed v Garni s možnosťou sledovať pečenie arménského chleba a ochutnávkou miestneho barbecue. Popoludní návrat do Jerevanu a návšteva slávnej Ararat Brandy Factory, výroby arménskej brandy s ochutnávkou. Ubytovanie v hoteli v Jerevane.

7.deň:
Po raňajkách odjazd k návšteve kláštora Sagmosavank vystaveného nad úžasným kaňónom rieky Qasagh. Odtiaľto prejazd do vinárstva ArmAs Winery, jedného z najmladších vinárstiev v Arménsku, ktoré v spolupráci s talianskymi partnermi produkuje predovšetkým výborné červené a ružové vína. Po prehliadke a ochutnávke návrat do Jerevanu, návšteva Ovocného trhu alebo trhu s hand made výrobkami Vernissage a večera na rozlúčku v reštaurácií.

8.deň:
Skoro ráno transfer na letisko a odlet z Jerevanu do Prahy alebo Viedne.

Názor CK:
Novinka roku 2020! Ubytovanie v centre Jerevanu ! Polpenzia v cene ! Ochutnávky vína a koňaku v cene ! Uvidíte s nami miesta ako : NOY YEREVAN BRANDY FACTORY - MARAN WINE HOUSE - OLD BRIDGE WINERY - ARARAT BRANDY FACTORY - ARMAS WINERY

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu Praha /Viedeň - Jerevan a späť, dopravu autobusom v Arménsku podľa programu, výlety uvedené v programe, návšteva všetkých vinárstiev a firiem s ochutnávkou, 7 x ubytovanie v 3* hoteloch, 7 x raňajky, 1 x obed, 5 x večera , služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko vo Viedni alebo Prahe ani tam ani späť, príplatok za 1/1 izbu 156,- eur , komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu. Predpokladaná čiastka na vstupy cca 40 €.