phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Vietnam - Laos - Kambodža

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Hanoja.

2.deň HANOJ
Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Nocľah v Hanoji.

3.deň HANOJ
Raňajky. Celodenná prehliadka Hanoja s návštevou Chrámu literatúry, Pagody jediného stĺpu, areálu Hočiminovho mauzólea s chalúpkou strýčka Ho. Popoludní prehliadka jazera Hoan Kiem a priľahlej koloniálnej štvrti, chrámu Ngoc Son, mostu The Huc. Prechádzka rikšami po meste. Večer návšteva predstavenia vodných bábok. Nocľah v Hanoji.

4. deň HANOJ - HA LONG - CAT BA
Raňajky. Odchod do Dračej zátoky, cestou návšteva historickej pagody But Thap, ležiacej v typickej krajine severovietnamského vidieka. Plavba po zátoke Ha Long s fantastickými krasovými útvarmi, ktoré vystupujú z mora, a ktoré sú právom považované za jeden z divov sveta. Návšteva jaskyne Thien Cung na krasovom ostrovčeku. Nocľah v Cat Ba.

5. deň CAT BA - HANOJ - DANANG - HOI AN
Raňajky. Skorý ranný odchod rýchloloďou do Hai Phong, pokračovanie na letisko v Hanoji. Odlet do Danangu. Transfer do Hoi An, nocľah v Hoi An.

6. deň HOI AN - HUE
Raňajky. Pešia prehliadka uličiek jadra historického Hoi An s návštevou krytého japonského mostu, dreveného domu Phung Hung a čínskeho fu-ťienského spoločenského domu. Odchod do Danangu, návšteva Čamského múzea s unikátnymi exponátmi hinduistickej čamskej kultúry. Pokračovanie cez priesmyk Hai Van do Hue. Nocľah v Hue.

7. deň HUE
Raňajky. Dopoludnia plavba po Voňavej rieke k pagode Thien Mu a hrobke cisára Minh Manga. Popoludní prehliadka Zakáza - ného purpurového mesta a chrámu cisárskych predkov. Nocľah v Hue.

8. deň HUE - LUANG PRABANG
Raňajky. Odlet z Danangu do Luang Prabang s prestupom v Hanoji. Po prílete do Luang Prabang prehliadka areálu bývalého kráľovského paláca s unikátnou zbierkou laoského umenia. Nocľah v Luang Prabang.

9. deň LUANG PRABANG
Raňajky. Prehliadka Luang Prabangu, jedného z najcennejších historických miest juhovýchodnej Ázie. Prehliadka chrámu Wat Vixoun so známou melónovou stúpou That Pathum, Watu Xien Thong, Watu Mai s majstrovsky vyrezávaným stĺporadím a chrámového komplexu na vŕšku Phu Si. Plavba po Mekongu. Prechádzka džungľou s možnosťou kúpania vo vodopádoch Tat Kuang Si s neskutočne azúrovou vodou. V podvečer výstup na posvätnú horu Phu Si, odkiaľ sa naskytá jedinečný pohľad na západ slnka nad mestom. Nocľah v Luang Prabang.

10. deň LUANG PRABANG - VANG VIENG
Raňajky. Odchod do Vang Vieng, ktorý leží v scénickej krasovej oblasti. Príchod do Vang Vieng, ubytovanie a nocľah.

11. deň VANG VIENG - VIENTIANE
Raňajky. Odchod do Vientiane. Cesta prechádza divokou horskou krajinou a patrí k najscénickejším ázijským cestám. Cestou zástavky v dedinách rozličných horských kmeňov. Po príchode do Vientiane krátka prehliadka hlavného mesta Laosu: návšteva stúpy That Luang a chrámov Wat Sisaket a Haw Pha Kaew. Nocľah vo Vientiane.

12. deň VIENTIANE - SIEM REAP
Raňajky. Odchod na letisko, odlet do Siem Reap. Transfer do hotela, nocľah.

13. deň ANGKOR
Raňajky. Celodenná prehliadka areálu Angkoru: prehliadka zrúcanín hlavného mesta khmérskej ríše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás zazerajú obrovské tváre bódhisattvu Avalókitešvaru, chrámu Ta Prohm, ktorý bol ako jediný ponechaný napospas majestátu nespútanej prírody, a neskoro popoludní návšteva Angkor Watu, kedy západajúce slnko dokresľuje detaily tohto najväčšieho hinduistického chrámu tejto planéty. Nocľah v Siem Reap.

14. deň ANGKOR
Raňajky. Pokračovanie v prehliadke areálu Angkoru vrátane vzdialeného chrámu Ban - teay Srei, klenotu khmérskeho sochárstva, pevnosti žien. Cestou možnosť prehliadky výroby palmového cukru. Ďalej Kbal Spean, rieka tisícich znamení – príjemný trekking do džungle. Popoludní navštívite chrámy Prasat Kravany a Pre Rup. Neskôr popoludní návrat do hotela. Nocľah v Siem Reap.

15. deň ANGKOR - PHNOMPENH
Raňajky. Odchod cez Kampong Thum do hlavného mesta Kambodže. Popoludňajšia prehliadka mesta: návšteva areálu kráľovského paláca so Striebornou pagodou, najstaršieho chrámu mesta Wat Phnom, pomníku vietnamského oslobodenia, bulváru Norodom a Víťazného oblúka. Nocľah v Phnompenh.

16. deň PHNOMPENH - SAIGON
Raňajky. Ranná návšteva múzea Tuol Sleng, bývalého väzenia Červených Khmérov. Odchod krajinou dolného povodia Mekongu na hraničný prechod v Bavete, prejazd do Vietnamu. Pokračovanie do Saigonu. Nocľah v Saigone.

17. deň ODLET ZO SAIGONU
Raňajky. Dopoludnia prehliadka Saigonu s návštevou katedrály Notre Dame, historickej budovy hlavnej pošty a pagody Thien Hau. V neskorých popoludňajších hodinách transfer na letisko, odlet s medzipristátiami do Prahy.

18. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu Praha - Hanoj a Saigon - Praha s prestupmi - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) leteckú dopravu Hanoj - Danang, Danang - Luangprabangu, Vientiane - Siem Reap 15 x ubytovanie s polpenziou (raňajky, obedy) program, transfery a vstupy podľa itinerára českého (min. 16 osôb) a miestneho sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové taxy 449, - EUR dvojvstupové vízum do Vietnamu (2 x 75,- EUR) vízum do Laosu 31, - USD (2 x foto so sebou) vízum do Kambodže 30, - USD (2 x foto so sebou) turistickú odletovú taxu z Laosu 5, - USD a v Kambodži (25,-USD) fakultatívne výlety prepitné cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň