phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Veľký okruh Etiópiou

Etiópia

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Addis Abeby.

2. deň ADDIS ABEBA

Prílet do Addis Abeby, transfer do hotela, prehliadka mesta vrátane časti Entoto, ktoré bolo pôvodným hlavným mestom. Addis Abeba leží vo výške 2320 m nad morom s 3 miliónmi obyvateľov. Prehliadka katedrály sv. Juraja a prehliadka Národného múzea, kde je uložený exponát fosílie hominida Lucy nájdeného v roku 1974. Večer strávime na tradičnej etiópskej večeri s kultúrnym programom a miestnymi tancami, nocľah.

3. deň ARBA MINCH - KONSO

Raňajky, transfer na letisko odlet do mesta Arba Minch, ktoré je ideálnym miestom pre prieskum kmeňov údolia rieky Omo. Táto časť krajiny je domovom mnohých rozmanitých a fascinujúcich národov a kultúr. Po prílete do Arba Minch cestá do územia kmeňa Konso. Členovia tohto kmeňa po stáročia obrábajú svoje políčka v strmých svahoch a sú známi tajuplnými drevenými totemami týčiacimi sa nad hrobmi mŕtvych. Nocľah v Konso.

4. deň KONSO - JINKA

Raňajky, prehliadka dediny kmeňa Konso, ďalej potom návšteva prírodných kamenistých útvarov zvaných "Prírodný New York ". Tieto skaly pripomínajú mrakodrapy, preto aj ich názov. Pokračovanie do dediny Jinka. Cestou sa zastavíme v meste Key Afar. Po návšteve pokračujeme do Jinky, ktorá bude našou základňou k ďalším výletom do okolia, nocľah v Jinke.

5. deň MAGO NÁRODNÝ PARK

Raňajky, cesta do Národného parku Mago, návšteva kmeňa Mursi, ktorí sú známi svojimi typickými ozdobami na tele v dolnej pere a ušnom laloku. Ženy kmeňa Mursi sú preslávené odrezaním spodnej pery a jej postupným naťahovaním tak, aby sa urobilo miesto pre vloženie dreveného disku. Čím väčší disk, tým viac bolesti pre ženu, ale tým tiež stúpa jej vážnosť. Mursi bojovníci si na pažiach zaznamenávajú hlboké rezy v tvare polmesiaca, ktoré zastupujú každého nepriateľa, ktorého zabili v bitke. Popoludní návrat do Jinky, návšteva Omo Musea Výskumného centra, kde nájdete vyčerpávajúce informácie o miestnych kmeňoch. Môžeme tiež navštíviť kmeň Ari, ktorého príslušníci žijú v okolitých kopcoch Jinka. Nocľah v Jinke.

6. deň ARBA MINCH

Raňajky, odchod do Arba Minch. Cestou návšteva pohoria Gughe a kmeňov Dorzo, ktorí žijú v typických bambusových domoch až 12 m vysokých, pripomínajúce včelie úle, miesto s najlepšou bavlnou v Etiópii, nocľah v Arba Minch.

7. deň JAZERO CHAMO - ADDIS ABEBA

Raňajky, ráno výlet loďou po jazere Chamo, návšteva krokodílieho trhu, pozorovanie hrochov a krokodílov. Popoludní transfer na letisko, odlet do Addis Abeby. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Addis Abebe.

8. deň BAHIR DAR - JAZERO TANA - MODRÝ NÍL

Po raňajkách transfer na letisko a odlet do mesta Bahira Dar, ktoré je rušným obchodným centrom vystavaným na južnom brehu jazera Tana. Okrem tradičného trhu a bohatého vtáčieho života, je Bahira Dar prirodzenou základňou pre niekoľko výletov. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Výlet loďou na niektoré úžasné stredoveké kláštory rozosiate na ostrovoch a polostrovoch jazera Tana, v popoludňajších hodinách odchod z mesta k vodopádom na Modrom Níle, krátka túra v oblasti. Návrat, nocľah v Bahira Daru.

9. deň GONDAR

Raňajky, začiatok dňa nás zavedie na sever do Gondaru - jedného z divov sveta, pamiatka UNESCO, cesta vedie veľmi zaujímavými dedinami kultúry Amhara. Po príchode do Gondaru sa ubytujeme a program bude pokračovať návštevou cisárskeho paláca. Mesto je preslávené impozantným hradom zo 16. storočia a nádherne vyzdobeným kostolom Debre Birhan Selassie, prehliadka svetoznámych fresiek, k večeru návrat do hotela, nocľah v Gondare.

10. deň AXUM

Raňajky, transfer na letisko a prelet do mesta Axum. Celé mesto sa skladá z fascinujúcej zmesi antických pamiatok, krýpt, ruín a palácov, ktoré sú svojou zložitosťou veľkou záhadou starobylej civilizácie. Prehliadka mesta vrátane slávnych obeliskov, hrobky kráľa Kaleba, kráľovského paláca a ďalších zaujímavostí. Ďalej prehliadka Axumského kostola svätej Márie Siona, ktorý je pokladaný za miesto, kde je uložená posvätná Archa dohovoru, a ktorý je už viac ako 1600 rokov srdcom duchovnej etiópskej ortodoxnej cirkvi, nocľah v Axume.

11. deň LALIBELA

Raňajky, transfer na letisko, odlet do mesta Lalibela, najslávnejšieho miesta všetkých etiópskych historických pamiatok, svetová rarita kresťanskej architektúry, jedenásť monolitných skalných chrámov z 12. storočia, návšteva kostolov svätej Márie a svätého Michala. Pre svoju dych berúcu krásu sa tieto kostoly stali oprávnene "ôsmym divom" sveta a dnes patrí do svetového bohatstva UNESCO. Cirkev tu dodnes stojí ako inšpiratívny zdroj kresťanskej civilizácie, nocľah v Lalibele.

12. deň LALIBELA

Raňajky, dopoludňajší program, pokračovanie v exkurzii po tejto úžasnej pamiatke UNESCO, začneme prehliadkou juhovýchodných kostolov, vrátane najznámejšieho, kostola sv. Juraja. Po obede popoludňajší výlet, návšteva kostola Yimrehanne Kristis, ktorý je z dreva a žuly a nachádza sa pri vchode do veľkej jaskyne, návrat do hotela, nocľah v Lalibele.

13. deň LALIBELA ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

V dopoludňajších hodinách spiatočný let do Addis Abeby. Pokiaľ čas dovolí, navštívime ďalšie zaujímavé miesta v Addis Abebe. Transfer na letisko, odlet do Prahy a prílet do Prahy/Viedne.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha – Addis Abeba – Praha - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety
ubytovanie v hoteloch po dobu cesty s raňajkami
všetky transfery klimatizovaným busom a jeepmi
miestneho sprievodcu a českého sprievodcu  CK
výlety a vstupy, vrátane lodných výletov
kultúrnu uvítaciu večeru a tanečné predstavenie


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 349,- EUR
vstupné vízum 30,- USD(na mieste)
poplatky za fotografovanie
prepitné šoférom a miestnemu sprievodcovi
cestovné poistenie ECP 2,70 EUR/osoba/deň


Poznámka: Ide o zájazd expedičného charakteru, v ktorého priebehu môže dôjsť k zmenám trasy, doby pobytu a kategórie ubytovania.