Veľký okruh Bulharskom

Bulharsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Transfer z Bratislavy do Brna na letisko. Odlet z Brna do Burgasu.Po prílete do Burgasu priamo vyrazíme do Veliko Tarnovo, kam prídeme cca okolo 13. hodiny. Veliko Tarnovo je jedno z najstarších miest v Bulharsku, jeho počiatky siahajú do 3. tisícročia pred Kristom a v druhom bulharskom cisárstve bolo hlavným mestom. Rozkladá sa na štyroch kopcoch pri rieke Jantry a je jedným z najkrajších bulharských miest. Prehliadku začneme na vrholku Carevec, pokračovať budeme v kostole Štyridsiatich sv. mučeníkov z roku 1230, medzi inými pamiatkami uvidíme aj historické trhovisko s dielňami remeselníkov Samovodská čaršija. Okolo 18. hodiny odídeme do mestečka Drjanovo, ubytovanie, voľný čas, prípadne prechádzka po meste a prehliadka historického mosta majstra Kolju Fičeto a kostola sv. Nikolaja.


2. deň:

Po raňajkách odjazd, prehliadka Drjanovského kláštora, ďalej Gabrovo, niekdajšie cetrum textilného priemyslu na rieke Jantra, dejisko mnohých bulharských anekdot. Etnografické múzeum Etar (skanzen). Ďalej prejdeme cez priesmyk Šipka, ktorý sa preslávil ako miesto obrany pred tureckými vojskami v rusko-tureckej vojne v rokoch 1877-8 a prezrieme si pamätník, ktorý tu bol postavený na počesť tejto udalosti. Tiež si pozrieme chrám Narodenia Krista, vybudovaný podľa vzoru ruských pravoslávnych chrámov českým architektom Antonínom Tomiškou. Nasledovať bude návšteva Kazanlaku, ktorého hlavnou atrakciou je thrácka hrobka, pamiatka UNESCO. Prezrieť si môžeme tiež miestne múzeum ruží. Popoludní sa pozrieme do malebného mestečka Koprivčica, kde si prezrieme malebné starobylé domy. Potom odídeme do Sofie, ubytovanie.


3. deň:

Dopoludnia prehliadka Sofie: katedrála sv. Alexandra Nevského, postavená ako výraz vďaky ruskému cárovi, vďaka ktorému získalo Bulharsko v roku 1878 nezávislosť, Národná galéria v bývalom cárskom paláci, Národné divadlo Ivana Vazova, rotunda sv. Jiřího zo 4. storočia s cennými freskami uprostred rímskeho fóra a i. Popoludní odchod do Rilského kláštora, pamiatky UNESCO. Prehliadka najväčšieho kláštora pravoslávnej cirkvi v Bulharsku z 10. storočia. Nocľah blízkosti.


4. deň:

Po ceste zastávka v kúpeľoch Saperava Baňa, jeden z najteplejších prameňov v Európe (103 °C), pokračujeme do mesta Samokov, ležiacom 950 m.n.m. v kotline medzi pohoriami Rila a Vitoša. Prehliadka mešity Bajrakli džamija. Pokračovanie cesty smer Plovdiv, po ceste krátka zastávka v Borovce, centre zimných športov. Príjazd do Plovdivu, jedného z najstarších miest vôbec a centrá bulharských veľtrhov. Prezrieme si staré mesto, ktoré stojí na siedmich kopcoch, s jeho krivolakými uličkami s domčekmi obchodníkov, staroveké trhačky opevnenia, staroveký štadión, antické fórum v strede mesta, veľkolepý rímsky amfiteáter ai. Ubytovanie v Plovdive.


5. deň:

Odchod na prehliadku Bačkova a hlavne Bačkovského kláštora. Pokračujeme do Perperikon, archeologickej lokality na kopci s pamiatkami už z doby neolitu. Pokračovanie v ceste do Chaskovských minerálnych kúpeľov, ubytovanie, odpočinok, prípadne návšteva kúpeľov priamo v hoteli.


6. deň:

Odchod smerom na Slnečné pobrežie, cestou krátke zastávky v Chaskovo a Stara Zagora. Príchod okolo 17. hodiny, ubytovanie. 7. deň: Pobyt pri mori na Slnečnom pobreží, kúpanie. Prípadne možné individuálne navštíviť starý Nesebr (pamiatka UNESCO). 8. deň:Odlet späť do Brna. Následne transfer do Bratislavy. Pri zájazde na 10 nocí v termíne 12.-22.6.2019 zájazd začína 1.-3. deň pobytom pri mori v hoteli na Slnečnom pobreží, na cestu sa vydáme až 4. deň pobytu. Potom už je program spoločný.

Základná cena zahŕňa:
transfer Bratislava - Brno - Bratislava , leteckú dopravu tam a späť , letiskové taxy, dopravu a transfery miestnymi autobusmi po Bulharsku, 7x / 10 x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami , sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
Príplatok za 1/1 izbu 120 €/ osoba, 7 x večera 84 €/osoba, 10 x večera 120 €/osoba, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu. Predpokladaná čiastka na vstupy cca 100 Leva ( cca 50 €).


Názor CK:
Novinka roku 2019! Krásy Bulharska v jednom zájazde s pobytom pri mori a kúpanie ! Uvidíte miesta ako : SLNEČNÉ POBREŽIE - VELIKO TARNOVO - DRJANOVO - GABROVO - ŠIPKA - KAZANLAK - KOPRIVČICA - SOFIE - RILSKÝ KLÁŠTOR - SAPAREVNA BAŇA - PLOVDIV - BAČKOVSKÝ KLÁŠTOR - CHASKOVO - STARA ZAGORA