phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Tihany - Maďarské Provensálsko

Vesprémska župa (Balaton Sever), Maďarsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

PROGRAM:  

Levanduľa - už starí Gréci poznali blahodarné účinky levandule a s obľubou ju pridávali do kúpeľa. Od nepamäti patrila k najobľúbenejším aromatickým rastlinám, používala sa ku kozmetickým a lekárskym účelom. Vyrábali sa z nej parfumy , používala sa ako prísada do pokrmov a liekov. Starí Gréci predpisovali levanduľu ako zaručený prostriedok proti kašľu.


PROGRAM:

Odchod zo Žiliny o 4,20 hod., možnosť nástupu po Bratislavu, dopoludnia príchod do romantického mestečka Tihany, na-zývaného maďarským Provensálskom, kde je jeden týždeň v roku venovaný tradičnému Festivalu levandulí. Mestečko je v týchto dňoch obsypané stánkami s produktami z levandule – sirupy, koláče, kozmetika, džem, remeselné výroby..., le-vanduli sa tu totiž mimoriadne dobre darí. Počas celého dňa prebieha kultúrny program s hudbou. Pešo, alebo vláčikom sa môžete dopraviť priamo k levanduľovým poliam, v prípade záujmu je možnosť návštevy Benediktínskeho opátstva, múzea bábik, alebo Panoptika – historické múzea voskových figurín s maďarskými kráľmi a najslávnejšími pirátmi sveta, etnogra-fického múzea, Levanduľového domu s múzeom. Za poplatok si môžete levanduľu vlastnoručne nastrihať a priniesť do-mov ako originálny darček... Príjemným zážitkom je tiež prechádzka mestečkom s typickou ľudovou architektúrou, domy ovešané sušenou paprikou či cibuľou, nádherný výhľad na jazero Balaton, v ktorom sa môžete aj okúpať...

 

Odchod na Slovensko, cestou zastávka v jednom z najstarších miest Maďarska, nazývaného aj mestom kráľovien – malebného Veszprému, ktoré svoj prvý veľký rozkvet zažilo v rokoch 900 – 1200, keď ho 1. maďarský kráľ sv. Štefan povýšil na kráľovské mesto. Historické centrum tvoria domy v štýle baroka, katedrála, kráľovský  palác, biskupský palác, kaplnka sv. Gizely z 13.st. s jedinečnými freskami a drevorezbou.

 

Príchod do Žiliny v neskorých večerných hodinách

 

Pre kolektív nad 40 osôb – ďalšie 2 osoby zdarma


V cene je doprava autobusom, prehliadky so sprievodcom CK

Možný príplatok: vstupenky, cestovné poistenie

Možnosť nástupu po Bratislavu