phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Talianske šperky Pisa, Miláno a Verona

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1.deň

Odchod z Bratislavy okolo 20.00 hod.

2.deň

Príchod do Pisy v raňajších hodinách, prehladka Campo Di Mirracoli / Námestie zázrakov, na ktorom sa nachádzajú najznámejšie pamiatky Pisi – Dóm s kazeteľnicou Giovanniho Pisana, pozláteným renesančným stropom a bronzovými dverami hlavného portálu, Camposanto – sväté pole s prsťou zeme so Svätej zemi a unikátnymi freskami Gazzoliho a sochami z doby etruskov a rímanov. Stredobodom pozornosti je Torre Pendente – známa pisanská Šikmá veža z roku 1173.  Zaujme aj prehladka a návšteva historického centra s námestím Garibaldiho a zachovanou obytnou výstavbou zo stredoveku. Po krátkej zastávke v mestečku Carrara – známom lome mramoru cesta k hotelu a ubytovanie v blízkosti Janova / Alessandrie.

3.deň

Po raňajkách presun z hotela do Milána, hlavného centra Lombardie a druhého najväčšieho mesta Talianska. Prehliadka mesta pri ktorej sa nevynechá návšteva milánskeho Dómu, jedného z najväčších a najkrajších chrámov na svete. Dóm s nádherným a bohatým interiérom dokresľuje jeho exteriér s 2245 mramorovými sochami a 135 fiálami. Na námestí Piazza de la Scala bude možnosť nazrieť do najslávnejšej opernej scény na svete. Rušné ulice Corso Vittora Emanuela a Corso Venetia poskytnú príležitosť na nákupy a občerstvenie. Milovníci umenia si môžu prísť na svoje návštevou Pinacoteci Brera. V kostole Santa Maria delle Grazie kráľuje Posledný večera Leonarda da Vinciho. Aj keď uvidieť tento obraz je pre neutíchajúci nával turistov veľmi ťažké aj návšteva jeho interiéru je zážitkom. Poslednou zastávkou pri návšteve Milána bude Musei del Castello Sforzesco. Tu bude možnosť sa dotknúť nichelangeklovho génia v jeho Piete Rondanini. Pri ceste na Slovensko sa zastavíme vo Verone, aby sme navštívili dom ktorý slúžil na inšpiráciu Wiliamovi Shakesperovi k jeho trgickej poéme večnej lásky – Romeo a Júlia. Ale tiež Rímsky amfiteáter a atmosféru večernej Verony.

4.deň

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• ubytovanie na 1 noc s raňajkami

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z

 

V cene nie je zahrnuté: 

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 7 € / osoba

• príplatok za jednolôžkovú izbu 25 €

• odporúčané vreckové min. 60 € na osobu