Cena

local_offer Od 1 183 €
event_available

2. 6. 2020 / 8 dní

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Polpenzia

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmFirst minute
 • access_time8 dní
 • event_available termíny od 2. 6. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1083276

descriptionDetaily zájazdu

Program:
1. deň:
odlet z Viedne do Tallinnu, pešia prehliadka starého mesta (UNESCO): stredoveké mestské opevnenie, opera, hradný vrch Toompea (Dóm, estónsky parlament, Chrám sv. Alexandra Nevského, Dánske kráľovské záhrady). Obdivovať budeme Kostol sv. Mikuláša, pôvodné domy rôznych cechov, veže a krásne Radničné námestie. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

2. deň:
raňajky, navštívime parkový komplex Kadriorg s barokovým palácom postaveným cárom Petrom Veľkým (v r. 1718). Čaká nás 2. najväčšieho mesto Estónska – Tartu, známe univerzitou založenou v r. 1632 švédskym kráľom Gustávom II. Sprievodca nám ukáže staré mesto s radnicou, ruiny dómu na vrchu Toomemägi, Kostol sv. Jána, Diabolský a Anjelský most a univerzitu. Ubytovanie, večera a nocľah.

3. deň:
raňajky, cesta povedie cez národný park Gauja. Údolie rovnomennej rieky hralo v stredoveku významnú úlohu ako križovatka križiackych ciest a je miestom s najväčšou koncentráciou hradov vo východnej Európe. Navštívime jeden z najkrajších - Turaida, ktorý začali stavať v roku 1214 na príkaz rižského biskupa. Pozrieme si ruiny hradu Sigulda (hrad Livónskeho rádu Rytierov meča) z roku 1207. Večer príchod do Rigy, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.

4. deň:
raňajky, prehliadka Rigy a jej okolia - prechádzka historickým centrom mesta (UNESCO): svetoznámy Rižský dóm s jedným z najcennejších organov sveta. Panorámu Rigy budeme obdivovať z vyhliadkovej platformy Kostola sv. Petra. Uvidíme Prašnú bránu, opevnenie, Švédsku bránu, Radničné námestie, rižský hrad, parlament, fantastickú budovu rižskej Opery. Popoludní navštívime etnografické múzeum pri jazere Jugla (z r. 1924, najstaršie a najväčšie múzeum tohto druhu v Európe) s ukážkami historických stavieb, ľudového umenia, remesiel a vidieckeho života v regiónoch Lotyšska od 16.st. Návrat do Rigy, večera, nocľah.

5. deň:
raňajky, pozrieme si najznámejšie lotyšské kúpeľné mesto Jurmala pri Baltickom mori (33 km piesočnatých pláží bolo miestom dovolenky Chruščova a Brežneva). Presunieme sa do Litvy, kde navštívime barokovo – rokokový palác a park Rundale (z dielne architekta Rastrelliho – tvorcu Zimného paláca v Petrohrade). Budeme pokračovať k známej Hore krížov, kde zhromaždili pútnici viac než 100000 krížov. Po príchode do prístavného mesta Klaipeda nasleduje ubytovanie, večera a nocľah.

6. deň:
raňajky, výlet na polostrov Kuršská kosa (UNESCO). Preplavíme sa trajektom a budeme obdivovať divokú prírodu, piesočné duny (výška 4 - 70 m) porastené lesmi i nádherné pláže, kde sa pokúsime nájsť jantár. Vrátime sa do Klaipedy a prejdeme autobusom do hlavného mesta Vilnius. Ubytovanie, večera a nocľah.

7. deň:
raňajky, pešia prehliadka centra starého mesta Vilnius (UNESCO) - Katedrála a priľahlé námestie s prezidentským palácom, radnica, univerzita, veža a hrad Gediminas, Kostol sv. Kazimíra. Navštívime 30 km vzdialený národný historický park Trakai na myse medzi 3 jazerami. Vládne mu hrad spätý so stredovekým hrdinom Gediminasom. Po prehliadke cesta do lotyšskej metropoly Riga. Ubytovanie, večera, nocľah.

8. deň:
raňajky, dopoludnia voľno, alebo možnosť návštevy famóznej štvrte Art Nouveau ako najkrajšej ukážky tejto architektúry na svete. Popoludní transfer na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Tallinn a Riga - Viedeň.

Ostatné:
transfery autobusom podľa programu, program podľa popisu bez vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os., City tax 2 €/os./noc.

Priplatky:
za 1/1 izbu 230 €, Balíček vstupov 80 €/ os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

mapMapa