phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Severná Etiópia

Etiópia

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Nahliadnite s nami do histórie druhej najstaršej kresťanskej krajiny sveta. Započúvajte sa do modlitieb v kostoloch vytesaných do skaly, dvihnite zrak ku stropu v kostole Cherubínov a plavte sa po jazere Tana, kde pramení Modrý Níl. Hľadajme spolu v Simienskych horách vzácne paviány dželada a etiópske kozorožce. Jedinečná cesta až na sever, kde je možno ukrytá Archa Zmluvy.


Program:

1.deň

Odlet do kolísky troch monoteistických náboženstiev
ADDIS ABEBA

Odlet a prílet do Etiópie. Nocľah v kvalitnom hoteli.


2.deň

Najstaršie dieťa na svete
ADDIS ABEBA

Prehliadka hlavného mesta Etiópie ADDIS ABABA. Hlavné mesto starodávnej krajiny, ktorá zažila všetky biblické kráľovstvá, vzostupy a pády a vytvorila obdivuhodnú kultúru vo východnej Afrike. Prehliadku začneme národným múzeom, kde je vystavená legendárna Lucy a najstaršie dieťa sveta. Kedysi pradávno práve z tejto krajiny vyrazil človek a osídlil planétu. Prehliadka hlavnej mestskej katedrály svätej trojice s hrobkou Haile Selassieho, kde sa započúvame do modlitieb v amharčine.


3.deň

Modrý Níl a jazero Tana
BAHIR DAR

Veľmi skorý budíček a prelet na sever do BAHIR DAR (1830 m.n.m.). Hotel na brehu najväčšieho jazera krajiny, Tana. Ráno tridsať kilometrov k vodopádom Modrého Nílu, ktoré domorodci nazývajú Tis Isat = Dym Nílu. Nasadneme na loď a vyrazíme k polostrovu Zeghe a ďalej ku kláštoru Ura Kidane Mahret. Sme ako na inej planéte. Hustý les, okrúhle kostoly so strechami porastenými trávou a starými muráliami. Šanca vidieť hrochy a krokodíly.


4.deň

80 cherubínov (Unesco)
GONDAR

Trojhodinová cesta do mesta GONDAR (2200 m.n.m.), pod patronátom UNESCO, ktorý bol sídlom cisára z Habeša. Pútnici a my s nimi prichádzame k cisárskemu palácu a kúpeľu kráľa Fasilidesa. Kostol Debre Birhan Selassieho, kde si porozprávame o rastafariánstva. Stráži ho osemdesiat etiópskych cherubínov. Poobedňajšia návšteva dedinky Weleka, kde si povieme o falašoch.


5.deň

Kostoly v skalách a modlitby v starej etiópčine
LALIBELA

Ranný prelet do Lalibely. LALIBELA: izolovaná v pohorí Lasta je známa kostolmi, ktoré sú vytesané do skál. Mnohé boli vytesané v 12. storočí, ale na rozdiel od iných podobných miest tieto v Lalibele dodnes slúžia a sú duchovným centrom mesta. Dnes navštívime prvú skupinu kostolov.


6.deň

3000 metrov nad morom
LALIBELA

Ideme do kostola Asheton Maryam vo výške 3000 metrov nad morom. Čaká nás nádherná nenáročná prechádzka hornatou krajinou. Majte pevnejšiu obuv, terén je skalnatý a občas strmý. Výhľad na okolitú krajinu a neskutočné ticho zaradíte medzi top zážitky tejto cesty. V prípade, že cesta hore bude pre auto neprejazdná, použijeme na výlet mulice. Poobede si pozrieme druhú skupinu skalných chrámov. Večera.


7.deň

Kde bohovia hrali šach
AXUM

Prelet nad SIMIENSKYMI VRCHMI, kde podľa Homéra bohovia hrali so skalnými vežami šach, do najstaršieho mesta krajiny. AXUM: stély a obelisky, hrobky a hrady vládcov. Najväčší samostatne stojaci kus kameňa na svete. Mariamtsion, postavený na mieste prvého etiópskeho kostola. Ukážeme si miesta, kde sa podľa viery ortodoxných etiópskych kresťanov nachádzajú originálne Mojžišove dosky s desiatimi božími prikázaniami, spečaťujúcimi dohodu medzi bohom a kmeňom Izraelitov. Prezrieme si múzeum, hrad kráľa Kaleba, kúpele kráľovnej zo Sáby a aj miesto nazývané Palác kráľovnej zo Sáby. Vysvetlíme si súvislosti s Jemenom.


8.deň

Kávová ceremónia
AXUM-ADDIS ABEBA

Prelet späť do Addis Abeby. Návšteva trhoviska a kávová ceremónia s výbornou etiópskou kávou. Večer transfer na letisko a odlet domov.


9.deň

Vitajte doma!
DOMOV

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou. Týždenný úlet mimo realitu všedného západného sveta sa podaril.


Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku v economy class
3 x miestny prelet
7 x ubytovanie v 3*-4* hoteloch v izbách pre dve osoby
africké all inclusive (plná penzia a neobmedzené množstvo balenej vody
privátnu dopravu po Etiópii
vstupné do pamiatok počas celého zájazdu
slovenského CK sprievodcu
asistenčné služby CK
najlepšie poistenie proti insolventnosti
všetky dane a poplatky

– šťastnú visačku na batožinu


Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, (kúpite ich priamo na letisku, cca 50 USD), vreckové, inú stravu a nápoje.


Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. CK nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie CK  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.


Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.