phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Putovanie po sídlach uhorských kráľov a ohyb Dunaja

Maďarsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

PROGRAM ZÁJAZDU

1. deň: odchod autobusu z Bratislavy v ranných hodinách, transfer cez most princeznej Márie Valérie prejdeme do Maďarska, kde nás privíta ostrihomská bazilika s majestátnou kupolou. Prehliadka OSTRIHOMU (Esztergom) – starého korunovačného mesta prvých uhorských kráľov a sídla ostrihomského arcibiskupa. Pokračovanie v ceste popri „dunajskom ohybe“ do známeho VIŠEGRÁDU s prehliadkou a Šalamúnovej veže (z 13.-14. st., keď sem kráľ Karol I. Róbert z Anjou preniesol svoje kráľovské sídlo) a starého Kráľovského paláca. Potom nás už čaká SZENTENDRE – malebné mestečko, ktoré je dnes umeleckou kolóniou (jedinečné Múzeum marcipánov, Múzeum keramiky). Prehliadka historického centra, jeho rôznorodých kostolov, uličiek a zákutí, ktoré majú osobitú, priam južanskú atmosféru... Večer odchod do Budapešti, ubytovanie, večera, nocľah.

2. deň: po raňajkách odchod na autobusovú a pešiu prehliadku BUDAPEŠTI – hradný vrch s Kráľovským palácom, Rybárskou baštou, kostolom kráľa Mateja. Napoludnie – krátka prestávka na obed v centre Pešti. Potom sa autobusom presunieme do mestečka GÖDÖLLŐ, kde navštívime krásne obnovený barokový zámok rodu Grassalkovich, obľúbenú rezidenciu rakúskeho cisárskeho a uhorského kráľovského páru Františka Jozefa I. a jej manželky Alžbety (Sissi). Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.


Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:30 hod.
Návrat: do Bratislavy cca 21:00 hod. 


V cene je zahrnuté: 
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 1x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami (2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom)
• 1x večera
• služby kvalifikovaného sprievodcu
• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

Možnosť doobjednať:
• miestenku v 1. polovici autobusu 7 €/os.
• 1-lôžkovú izbu 19 €
• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 4,2 €/osoba; KCP - Plus 5,0 €/osoba

V cene nie sú zahrnuté vstupy (ceny sú orientačné, platia sa na mieste, deti, seniori majú zľavy): 
Bazilika v Ostrihome - bezplatne, platí sa za výstup na kupolu, kryptu, rozhľadňu, klenotnicu 200-700 Ft; Višegrád – Šalamúnova veža 900 Ft; Budapešť - kostol Mateja a rybárska bašta 1500 Ft;  Szentendre - Múzeum marcipánu 500 Ft; zámok v Gödöllö 2200 Ft (+audioguide v slovenčine 800 Ft/os.)

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poznámky: 

• zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 30 osôb

• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Nitra +7 €, Trnava +6 €, Bratislava - bez príplatku