phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Petrohrad – cár zimy

Sankt Peterburg - Sankt Peterburg, Rusko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Petrohrad Vás očarí aj v zime. Snehová prikrývka mu len dodáva ten spravný lesk…

Sneh a mráz krásne dotváraju charakter Sankt Peterburgu.  Len si to predstavte- Petrohrad, snehové vločky poletujúce vzduchom a vrzgajúci sneh premenia chrámy a paláce na rozprávkove budovy, ktoré budia obdiv za každých okolností. Nenechajte si ujsť návštevu Ermitáže, Jantárovej komnaty, slávnej Aurory či Petropavlovskej pevnosti, kde sa nachádza aj hrobka Petra Veľkého. Práve tento pokrokový cár stojí za vytvorením „severných Benátok“, Petrohradu. Objavte jeho krásy spolu s nami.

1. Deň
Prílet do Petrohradu
Transfer z letiska do hotela
Fakultatívne (t.j. za doplatok)-Tradičná ruská večera s folklórnym programom, v reštaurácii

2. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách pôjdeme na autobusovú exkurziu po Petrohrade, na ktorej sa dozviete 300 ročnú históriu severného hlavného mesta. Počas exkurzie si vychutnáte nádherné výhľady na rieku Nevu, pozriete si dych vyrážajúce námestia a prejdete sa po hlavných uliciach mesta. Všetko, čo obdivujú turisti v Petrohrade uvidíte aj vy: Kazanský chrám, Isakijevskij chrám, Zimný palác, Michalský palác, Michalský zámok a mnoho iných pamiatok. Prehliadka zahŕňa zastávky pri jednotlivých pamiatkach, čas na fotenie. Nezahŕňa vstupy do pamiatok. Počas tejto prehliadky navštívime Isakyjevský chrám a vystúpime aj na vyhliadkovú vežu, odkiaľ sa Vám naskytne neopakovateľný pohľad na Petrohrad.  
Po obede pokračujeme exkurziou „úžasný Sankt Peterburg“– návšteva Ermitáže, ktorá patrí medzi najväčšie múzea na svete. Je ozajstnou pokladnicou svetovej kultúry a umenia a vy uvidíte viac ako 3 milióny exponátov.
Po prehliadke voľný čas.

3. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách sa vyberieme na exkurziu do mesta Puškin, ktoré sa nachádza 25 km južne od Petrohradu. Mesto je pomenované na počesť ruského spisovateľa A. S. Puškina, ktorý tu študoval. Okrem nádherných parkov vás nadchne hlavne Katarínsky Palác, vybudovaný Katarínou I. neskôr rekonštruovaný Katarínou II., ktorý je z dielne architekta Ermitáže. Zároveň tu nájdete jantárovú komnatu, ktorú podaroval Petrovi I. pruský kráľ Fridrich Wilhem I. a následne zmizla počas nacistickej okupácie. Preto sa v paláci nachádza jej replika, tiež vyrobená z jantáru.
Návrat do hotela a voľný čas.

4. Deň
Raňajky v hoteli
10:00 Exkurzia do Petropavlovskej pevnosti a návšteva slávnej Aurory– počas tejto exkurzie navštívite miesta, ktoré sú zozname každého turistu, ktorý navštívi Petrohrad. Pevnosť, hrobka cárov a hlávné politické väzenie krajiny počas cárskeho Ruska a boľševikov to všetko je Petropavlovská pevnosť, ktorá  sa nachádza na tzv. zajačom ostrove. V hrobke spočíva napr. Mikuláš II. a Peter Veľký.  Následne sa vyberieme na Auroru – symbol boľševickej revolúcie, ktorá bola nasadená napr. v rusko-japonskej vojne.

5. Deň
Raňajky v hoteli
Transfer na letisko
Doobedný odlet do Viedne

*zájazd garantujeme od 8 osôbCena zahŕňa:
Ubytovanie v hoteli 4*
Raňajky švédske stoly
Sprievodca v slovenskom jazyku
Všetky exkurzie a vstupy uvedené v programe
Tradičná ruská večera
Transfer z letiska a na letisko v Petrohrade

Cena nezahŕňa:
víza – 15 EUR/os (administratívny poplatok)
Fakultatívnu výlet- tradičná ruská večera s folklórnym programom (profesionálny tanečníci a speváci)-79€ osoba
cestovné poistenie- 10 EUR/os
letenky od 200 EUR/ os
Lístky na balet alebo operu- zabezpečíme na požiadanie (celoročne okrem júl a august)
*na požiadanie Vám vieme urobiť ponuku aj s letenkou


S NAMI VŠETKY VSTUPY V CENE!
Chcete zájazd na mieru pre seba alebo pre svoju partiu, či kolegov? Tak neváhajte a napíšte nám. Každý produkt je možné vyskladať podľa vašich predstáv.