phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Panama all inclusive

Panama

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Panama si pomaly ale isto buduje image Dubaja strednej a južnej Ameriky. Už teraz je obchodným centrom a dôležitým leteckým a námorným uzlom. Turistický ruch zažíva boom a svet sa začína so záujmom pozerať na túto tropickú, pokojnú krajinu. Podľahnite aj vy jej čaru, pozrite si najzaujímavejšie miesta a oddýchnite na plážach Pacifiku pri all inclusive servise.

Program:

1. deň:
Odlet z Európy, ponad celý Atlantik a úzky pás strednej Ameriky až na pobrežie Tichého oceánu do Panama City. Transfer do hotela.
2. deň:
Celodenná prehliadka Panama City, hlavného mesta Panamy. Panama City je elegantným a prosperujúcim centrom bankovníctva, obchodu a dopravy. Historické mesto Panama City, pamiatka zo zoznamu Unesco má dve časti, starú Panamu zo 16.st a koloniálnu Panamu z 17.-18.st. Nenecháme si ujsť katedrálu Sv.Jozefa, ktorú ako jedinú ušetril legendárny pirát Morgan. Múzeum Panamského prieplavu a Mi Pueblito, skanzen na západnej strane mesta známy predajom tradičných ručne vyrábaných výrobkov a tradíciami Kunov, ktorí patria medzi pôvodné indiánske etniká Panamy. Večerná prechádzka modernou Panamou a budova odkiaľ unikli legendárne panamské dokumenty!
3. deň:
V tesnej blízkosti hlavného mesta leží najdostupnejší dažďový prales Panamy, národný park Soberanía. Množstvo cestičiek priam vyzýva na krátku prechádzku a na asi hodinovú sa vyberieme aj my po Sendero El Charco. Umelé jazero Lago Gatún tvorí najväčšiu časť Panamského prieplavu a je najväčším jazerom aké kedy vytvorila ľudská ruka. Vydáme sa na cca. 2 hodinovú plavbu po rieke Chagres t.j. po Panamskom prieplave počas ktorej budeme pozorovať krásnu prírodu, ale aj mamutie lode, ktoré plávajú Panamským prieplavom. Ten je najvýznamnejšou vodnou cestou na svete. Tento zázrak techniky je dlhý 80km a tiahne sa z Panama City na pobreží Tichého oceánu až do Colónu na pobreží Atlantického oceánu. Nezabudneme ani na vyvýšené miesto na plavebnou komorou Miraflores odkiaľ budeme pozorovať zoraďujúce sa lode. Večerný návrat do Panama City.
4. deň:
Historickým vlakom sa odvezieme z Panama city do Portobela. Železničná trať slúžila 99 rokov na prepravu materiálu a po získaní plnej kontroly nad prieplavom ju Panama zmenila na vyhliadkovú. Hodinová cesta džungľou, ale aj úzkymi násypmi, ktoré idú sťaby priamo cez ostrovčeky v prieplave. Na koniec sa autobusom prevezieme do Portobela. Prístav nepomenoval nik iný než legendárny moreplavec Kryštof Kolumbus v roku 1502. O sto rokov neskôr sa stalo dôležitým prístavom odkiaľ sa prevážalo peruánske zlato do Európy. Ide snáď o najvýznamnejšiu historickú pamiatku Panamy a nie nadarmo je súčasťou dedičstva Unesco. Poobede sa vrátime do Panama City a po panamerickej diaľnici pokračujeme do našeho plážového rezortu. Večer sa už okúpeme v Tichom oceáne a budeme si užívať výhody all inclusive. Hotel v základnej cene zájazdu je Royal Decameron beach resort so službami all inclusive.
5. deň:
Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.
6. deň:
Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.
7. deň:
Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.
8. deň:
Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.
9. deň:
Naša cesta novoobjavenou Panamou končí. Doobeda sa prejdeme po pláži, ochutnáme ešte jeden Captain Morgan (iba pre dospelých) a poobede odletíme domov.
10. deň:
Prílet a rozprávanie príbehov z krajiny, ktorá spojila dva oceány.