phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Okruh Vietnamom a Kambodžou

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - SAIGON
Odlet z Prahy (Viedne) do Ho Chi Minh City (Saigonu) s prestupom.

2. deň SAIGON
Prílet do Ho Chi Minh City (Saigonu) v popoludňajších hodinách. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

3. deň SAIGON - CU CHI - SAIGON
Po raňajkách odchod do známych podzemných tunelov Cu Chi. Sieť tunelov Cu Chi sa do dejín zapísala v roku 1960, keď pomáhala Vietkongu kontrolovať veľké vidiecke oblasti iba 60 km od Saigonu. Návrat do Ho Chi Minh City, obed v miestnej reštaurácii, prehliadka paláca Zjednotenia, historickej budovy pošty, katedrály Notre Dame a chrámu Jadeitového cisára. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň SAIGON - BEN TRE - CAN THO
Po raňajkách odchod do oblasti Ben Tre v delte Mekongu. Plavba na lodičkách malými kanálmi v tejto oblasti s nádhernými prírodnými scenériami, návšteva malej tehelne a dielni s ručne vyrábanými výrobkami. Nasleduje prechádzka konským povozom pozdĺž plantáží tropického ovocia. Obed si užijete v typickej miestnej reštaurácii. V popoludňajších hodinách príchod do Can Tho, ubytovanie, nocľah.

5. deň CAN THO - CHAU DOC
Skorý ranný odchod na typické plávajúce trhy Cai Rang, hemžiace sa obchodníkmi na menších či väčších lodiach, ktorí ponúkajú rozmanitý tovar, prevažne ale ovocie a zeleninu. Obed v miestnej reštaurácii. Potom sa presunieme do mesta Chau Doc, ktoré už hraničí s Kambodžou. Cestou ukážka výroby bambusových košíkov a zastávka pri pútnickej hore Nui Sam. Po príchode do Chau Doc ubytovanie v hoteli, nocľah.

6. deň CHAU DOC - PHNOM PENH
Skorý ranný odchod loďou po rieke Hau až do Phnom Penhu. Počas plavby prekročíte hranice Kambodže. Po príchode do Phnom Penhu nasleduje obed v miestnej reštaurácii a prechádzka rikšami, pri ktorej navštívite Kráľovský palác, Striebornú pagodu, a ak čas dovolí aj Národné múzeum. Odchod do hotela, nocľah.

7. deň PHNOM PENH - SIEM REAP
Raňajky. Odchod do Siem Reap, cestou zastávka na obed v miestnej reštaurácii. Cestou navštívite starobylý most Kampon Kdey, mestečko Skoun s možnosťou ochutnávky tunajšej špeciality - vyprážaných pavúkov, ďalej potom predangkorský chrámový komplex Sambor Prei Kuk, pochádzajúci z doby pred 9. storočím nášho letopočtu. V podvečerných hodinách príchod do Siem Reapu, ubytovanie, nocľah.

8. deň ANGKOR WAT
Raňajky. Celodenná prehliadka areálu Angkoru, do ktorého vstúpite Južnou bránou. Uvidíte chrám Bayon, terasu slonov, chrám Ta Prohm, ktorý bol ako jediný ponechaný napospas prírode. Obed v miestnej reštaurácii. Popoludní navštívite chrám Angkor Wat, postavený v 12. storočí, a patriaci medzi najväčšie náboženské stavby sveta. Návrat do hotela, nocľah.

9. deň SIEM REAP - TONLÉ SAP - SIHANOUKVILLE
Raňajky. Po raňajkách plavba po jazere Tonlé Sap pozdĺž plávajúcich dedín s jedinečným životným štýlom. Obed v miestnej reštaurácii. V popoludňajších hodinách transfer na letisko pre prelet do Sihanoukville. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

10. deň SIHANOUKVILLE
Raňajky. Individuálne voľno pri brehu mora. Nocľah.

11. deň SIHANOUKVILLE - PHNOM PENH
Raňajky. V dopoludňajších hodinách individuálne voľno. Popoludní transfer do Phnom Penhu k letu do Prahy (Viedne).

12. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:
leteckú prepravu Praha - Saigon, Phnom Penh - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) vnútroštátnu leteckú prepravu Siem Reap - Sihanoukville 9x ubytovanie v hoteloch kategórie 4*- 3* raňajky po celý čas trvania zájezdu, obedy v rámci poznávacej části zájezdu program, transfery klimatizovanými minibusmi lodné prejazdy všetky vstupy podľa itinerára česky hovoriaci sprievodca (pri minimálnom počte 12 osôb) a miestny sprievodca

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:
letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR/osoba vízum do Vietnamu (vybavíme za poplatok 75,- EUR/osoba) vízum do Kambodže 37,- USD/osoba (+ 1x fotografia so sebou) fakultatívne výlety prepitné komplexné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň