phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Oceánia - za kultúrou Lapita

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Ak ste už boli všade, tak tu ste ešte takmer iste neboli. Zájazd určený pre scestovaných ľudí, ktorí objavuje jedny z najizolovanejších miest v Tichom oceáne. Exotické Samoy a skákanie na dátumovej hranici, šialení skokani na Pentecoste, tichomorské kráľovstvá a ľudožrútska minulosť. Každý deň nový ostrov, nová kultúra a nové zážitky.

1. deň:
Stretnutie na Dunajskej ulici 31, prípitok na šťastnú cestu a vyrážame. Odlet na ZÁPADNÚ SAMOU. Vďaka časovému posunu pristaneme konečne na pevnine 3.deň.

2. deň:
Pokračujeme v najdlhšom možnom lete.

3. deň:
ZÁPADNÁ SAMOA: pristáli sme! Aklimatizácia, prvá prechádzka po dlhom lete a čistá exotika.

4. deň:
Súostrovie sa skladá z dvoch hlavných ostrovov Upolu a Savai’i. Krásna príroda, príjemné podnebie a množstvo legiend, ktoré sa pokúsime odhaliť aj my. Prenajatým autom po južnej strane ostrova Upolu. Miesto, kde sa našli 3 000 rokov staré vykopávky kultúry Lapita. Samoa je najstaršou Polynézskou kultúrou sveta. Tu sa to všetko začalo a začíname aj my. Vyhliadka na pobrežie a dažďový prales. Čvirikanie exotických vtákov, uvítací prípitok a tisíce hviezd nad hlavou. Domorodý tanec, tanec ohňa fiafia a uväzovanie lavalava. APIA: prejdeme celé hlavné mesto, jeho sopečné pláže a promenádu s najvýznačnejšími stavbami.

5. deň:
Po tridsiatich minútach o 8.52 pristávame na AMERICKEJ SAMOE. Hodinky na letisku ukazujú logicky ten istý čas ako na Západnej Samoe, len je včera. Preleteli sme dátovú hranicu a sme k nej najbližšie na svete! Včera sa Vám niečo nepodarilo? Nevadí, keďže dnes je včera, tak ten istý včerajší čas príde a Vy to môžete vylepšiť. Prejdeme ostrov krížom-krážom cez Fagaalu, Aumi až po Fagaitua. Domorodé dedinky, jedni z najlepších rugbistov sveta a najsilnejší muži v americkej armáde. Čerstvé ryby k reštaurácii v hlavnom meste PAGO PAGO. Spomienka na Somerset Maughama. Tu budeme poslednými ľuďmi na našej planéte, ktorí sa rozlúčia s dnešným dňom. Večerný odlet späť na Západnú Samou, do Apia.

6. deň:
Dobré ráno, sme prvými ľuďmi na našej planéte, ktorí vítajú nový deň. Mah-noo-ee-ah– vela šťastia! Vyhliadková plavba trajektom okolo ostrovov Apolima a Manono. SAVAI´I, ktorý je tretím najväčším ostrovom Polynézie (po Novom Zélande a Hawai) je podľa Ľuba Fellnera najčistejším ostrovom sveta. Na tento ostrov sa už pre nestabilný itinerár trajektu dostane málokto. No my máme know-how. Všetko tu funguje pomalšie a ľudia si ešte vedia život naozaj vychutnávať. Zoznámime sa s rodovými náčelníkmi a rodinou-aiga. Ochutnáte oka, marinované ryby v kokosovej omáčke? Sme na konci sveta a je nám dobre. Cesta cez pol ostrova domorodým dreveným autobusom. Máme tu pre Vás veľké prekvapenie. Úžasný zážitok pri oceánskych gejzíroch, kde príboj chrlí vodu do obrovských výšok. Uvidíme vystreľovať kokosové orechy z oceánu do výšky 20 metrov?

7. deň:
Ranný prílet na Fiji, „bula”. Ideme opäť naplno. Kompletná prehliadka veľkého ostrova Viti Levu. Čaj o piatej? Ľudské mäso už k nemu nepodávajú. Suva prezývaná New Yorkom Melanézie je najväčším mestom južného Pacifiku. Neuveriteľný kolos – mormonský chrám z bieleho talianskeho granitu s nádhernými výhľadmi na mesto a Tichý oceán. Dostaneme sa na miesta, kam cudzinci nezavítajú. Fotografovanie s exotickou prezidentskou strážou. Hrobka najväčšieho ľudožrúta v ľudskej histórii. Náčelník Udre Udre zjedol vyše 800 ľudí. Veril, že keď ich zje 1 000 stane sa nesmrteľným. Ubytovanie v 4* koloniálnom hoteli.

8. deň:
Dokončenie namáhavého okruhu bujnou prírodou s vysokánskymi horami. Cukrová trstina v druhom najväčšom meste Lautoka a odlet za ďalším dobrodružstvom.

9. deň:
Doobedný prílet do jediného kráľovstva Tichomoria – TONGA. Sem turistický ruch ešte nedorazil a musíme sa uspokojiť s jednoduchším ubytovaním. Náš hotel však bude opäť najlepš, resp. jeden z najlepších na ostrove. Kráľovský palác a rozprávanie o svätej korytnačke, ktorú daroval kedysi kráľovi moreplavec James Cook. Prehliadka polynézskych pyramíd – kráľovských hrobiek. Ha´amonga’a Maui, tonžský Stonehenge je megalitom opradeným tajomstvami. Vypočítavala sa s jeho pomocou dráha letu Halleyho kométy?

10. deň:
Prenajatým motorovým člnom v ústrety zážitku v štýle Robinsona Crusoe. Transfer na ostrovček, kde budeme jedinými turistami. Z Vašej chatky je to na Vašu súkromnú pláž 3 metre a tam sa začína plytká lagúna, ktorá je Vaším súkromným bazénom. Takto ste si predstavovali Pacifik?

11. deň:
V príjemnom prostredí spoznávame najpolynézskejší štát sveta a jeho šťastných obyvateľov. Večera priamo na pláži, homárom trčia fúzy cez pol stola a Váš stôl je jediným v „reštaurácii”. Opúšťame jediné kráľovstvo Polynézie, ktoré nebolo kolonizované, a poobede pristávame v Nadi a transfer na ostrov Denarau.

12. deň:
2 noci oddychu v luxusnom 5* rezorte (Sheraton Fiji, Westin Fiji) na ostrove DENARU. Celodenná plavba na replike škunera na najkrajší ostrovček sveta. Je to on? All inclusive a la Fiji, šnorchlovanie ako keby v akváriu a leháro pod palmou.

13. deň:
Druhý deň oddychu.

14. deň:
NOVÁ KALEDÓNIA sa nazýva srdcom Oceánie a jej hlavné mesto Noumea malým Francúzskom. Luxusné butiky a noblesná atmosféra pripomína Francúzsku riviéru. No toto vyzerá luxusnejšie. Opäť úplne iný ostrov než doteraz. Palmy vystriedali ihličnany. Skvost modernej architektúry, krajšie než opera v Sydney – Kultúrne centrum Tjibaou. Múzeum kanackej domorodej kultúry, bývalých ľudožrútov. Oddych na Anse Vata, ktorá sa prirovnáva ku Copacabane z Rio de Janeiro.

15. deň:
Prenajatými autami vyrážame do prírody za mesto. Sme na chvíľu v civilizácii, a tak si to treba užiť. Krížom cez pol ostrova Grande Terre a odlet do divočiny na Vanuatu, ktoré aj veľmi skúsení cestovatelia radia k svojim najväčším cestovateľským skalpom. Na záver sa blíži vrchol našej cesty.

16. deň:
VANUATU: Pôvodná kultúra a pôvodné kmeňové tradície, to je to, čo tu na Vanuatu budeme hľadať. Dokedy ešte vydržia? Hodinovým letom NF 238 o 15,30 odletíme na kultový ostrov Tanna, kde prespíme 2 noci. Melanézia ako za dávnych čias. Bojové tance, kurz domorodého varenia, najexotickejšie fotografie na celej ceste. Po ostrove sa dá pohybovať iba džípmi, výlety sú drahé, ale všetky sú už v cene. Kúpite si od miestnych penisový nadstavec? Uvidíme lietajúce líšky? Uvidíme v noci chrliť lávu? Sopka Yasur, nachádzajúca sa na strete kontinentálnych dosiek, je najaktívnejšia v Melanézii. Toto je absolútna svetová bomba! Pozor, aby Vás netrafil sopečný kameň – naozaj lietajú tak blízko. V noci za svitu hviezd sa vraciame do tábora. Určite zažijeme magický obrad popíjania tradičného nápoja kava a krásavice odeté iba v ratanových sukničkách. Prechádzky po plážach a džungľou plnou orchideí.

17. deň:
Odlet do Port Vila, ubytovanie v hoteli Grand, ktorý je považovaný za ten najlepší v hlavnom meste. Je to jediná budova v celej krajine, ktorá má výťah. Trhy v Port Vila sú vraj najkrajšími v Oceánii a my k nim budeme mať blízko. Prehliadka mesta a zvyky, ktoré už inde vymizli. Mamas Market a čas na kúpu suvenírov. Ochutnáte lap-lap?

18. deň:
Fakultatívne odlietame na ostrov Pentecost, kde sa skáče počas festivalu Naghol tradičný bungee jumping. Bungee jumping je pre bábiky, Naghol je pre riadnych chlapov. Kvôli tomuto festivalu sme načasovali celú našu unikátnu cestu Oceániou. Ide o vrchol našej cesty. Namiesto špeciálneho naťahovacieho lana domorodci do dnešných čias používajú čerstvé liany. Mráz pri tejto skúške dospelosti behá po chrbte. A my budeme pri tom.

19. deň:
Jeden rezervný deň, prespíme opäť v najlepšom hoteli Grand hotel (celkovo v ňom prespíme 2 noci).

20. deň:
Odlet domov.

21. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:
 • všetky medzinárodné letenky podľa programu (možnosť výhodne si doplatiť biznis triedu)
 • spiatočný prelet Samoa - Americká Samoa a prelety Samoa - Tonga, Tonga - Fiji, Fiji - Nová Kaledónia, Nová Kaledónia – Vanuatu
 • 2 x plavba na Savai’i
 • transfer na ostrov Denaru
 • transfer na Upolu (letisko - hotel, hotel. Apia, Apia - hotel, hotel – letisko)
 • prehliadka Americkej Samoy, Tongy, prehliadka Fiji, prehliadka Novej Kaledónie
 • 2x prelet na Vanuatu
 • prehliadka Vanuatu
 • všetky nocľahy podľa programu väčšinou 3* - 5* hotely lokálnej kvality (často najlepšie na ostrove)
 • transfery podľa programu
 • prehliadky na privátnej báze
 • asistenčné služby CK
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • všetky víza
 • slovenského sprievodcu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky (cca1150€), lokálne odletové taxy (platia sa priamo na malých lokálnych letiskách spolu cca 10€), stravu okrem tej v programe, výlet na Pentecost (450€ vrátane letov), prípadne iné fakultatívne výlety a poplatky (let vrtuľníkom a pod.)