phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Nový Zéland - Stredozem

Nový Zéland

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Aj bez toho, aby ste videli film Pán prsteňov bol Nový Zéland destináciou známou nádhernou prírodou. Národ bez histórie má prírodu, akú nenájdete inde. Zelený ostrov obmývaný oceánom, z ktorého sa týčia mohutné hory, nádherné údolia a čisté jazerá. Oceán ponúka fantastické prírodné divadlo a ľudia sú tu takpovediac zbytoční. Nový Zéland Vás očarí aj bez nich.

1. deň:
Odlet z Európy kvalitnou leteckou spoločnosťou.

2. deň:
Stále sme vo vzduchu.

3. deň:
Prílet do CHRISTCHURCH, najväčšieho mesta Južného ostrova. Postupná aklimatizácia na južnú pologuľu a prehliadka mesta. V roku 2011 ho zasiahlo viac zemetrasení a dnes sa opäť prebúdza ako najkultúrnejšie mesto Južného ostrova.

4. deň:
Skorý ranný odchod a vyrážame naprieč Južným ostrovom. Čaká nás celodenný presun až do hlavního mesta adrenalínu. QUEENSTOWN. Cestou zazrieme prvé ľadovcové jazerá Tekapo, Pukaki a budeme sa kochať krásami Južných Álp. Absolvujeme krátku prechádzku pod najvyššou horou Nového Zélandu Mt. Cook. Večer prídeme do Queenstownu, prejdeme sa po brehoch jazera Wakatipu a centrum mestečka.

5. deň:
S východom slnka vyrážame do najkrajšieho národného parku Nového Zélandu. FJORDLAND a zátoka Milford Sound. Nádherná scénická cesta, pozdĺž ktorej sa pasú stáda jeleňov a oviec. Milford Sound sa hrdí titulom najdaždivejšieho miesta Nového Zélandu. Priamo v zátoke je možnosť absolvovať fakultatívnu 2-hodinovú plavbu loďou, ktorá vypláva na Tasmanové more, a je možné že, zazrieme aj delfíny, tulene či veľryby. Večer návrat do hotela a voľný program v meste.

6. deň:
Pokračujeme v ceste po Novom Zélande smerom na západné pobrežie. Našou prvou zastávkou bude mestečko WANAKA na brehu rovnomenného jazera, ktoré je ukážkou,ako vyzeral Queenstown pred 20 rokmi. Naším dnešním cieľom je ľadovec FOX GLACIER. Cestou k nemu máme možnosť ochutnať špeciálnu lososovú polievku priamo na farme. Poobede nás čaká prechádzka v okolí ľadovca Fox Glacier a večer sa prejdeme po pláži na brechoch Tasmánskeho mora. Pri troche šťastia je možné vidieť Mt. Cook z druhej strany.

7. deň:
Voľnejší deň, počas kterého bude možnosť fakultatívne absolvovať let okolo Mt.Cook a ľadovcov Fox a Franz Josef, ak nám to počasie umožní. Pri jazere MATHESON budeme sledovať, či sa vo vodnej hladine neobjaví zrkadlový obraz najvyššej hory Zélandu. Poobede si vychutnáme ľadovec FRANZ JOSEF a presunieme sa do PUNAKAIKI na známe „palacinkové skaly“.

8. deň:
Západnému pobrežiu dáme zbohom a presunieme sa na východné. Cestou si urobíme preestávku v mestečku REEFTON, ktoré vyzerá ako zamrznuté v 19.st. Kúpeľné mesto HANMER SPRINGS, kde môžete ochutnať skvelé bravčové rebrá. Poobede máme pred sebou mesto KAIKOURA, ktoré je známe ako jedno z najlepších na sledovanie veľrýb. Ak ste gurmáni a máte radi dary mora, Kaikoura je tým správnym miestom na výbornú večeru.

9. deň:
Skoro ráno vynecháme raňajky a vyrazíme na pozorovanie veľrýb. 2,5- -hodinová plavba, kde budeme sledovať veľryby a unikátne delfíny Dusky, ktoré sú endemické pre Nový Zéland. Vyhúpaní po plavbe, si dáme raňajky a ak chcete,môžete ochutnať miestnu specialitu: palacinky so slaninou, kiwi a banánom, poliate javorovým sirupom. Pozrieme sa na miesto, kde odpočívajú tulene a ideme na sever do vinárskej oblasti MARLBOROUGH, kde ochutnáme vína svetovej kvality. Sauvignon blanc alebo chardonnay či pinot noir? Prístavné město PICTON, bude našou bodkou za Južným ostrovom.

10. deň:
V ranných hodinách absolvujeme cestu trajektom zJjužného ostrova na Severný. - hodinová plavba, počas ktorej prejdeme 90 km. Po zdolaní Cookovho prielivu pristaneme v hlavnom meste ostrova. WELLINGTON. Po týždni strávenom v prírode je pre nás Wellington veľkou zmenou. Navštívime nádherné múzeum Te PaPa, ktoré sa venuje histórii Nového Zélandu.

11. deň:
Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príběhu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

12. deň:
Dnes pokračujeme k ďalšiemu „naj“, a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, následky ktorej sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou.

13. deň:
ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presunieme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower,vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

14. deň:
Celodenná prehliadka Aucklandu. Albert park, Queen Street, výlet na polostrov Davenport a vyhliadka z Viktóriinho kopca. Ľudská atmosféra tejto časti Aucklandu Vás dostane. Po návrate do centra môžu odvážlivci skočiť dole zo Sky Tower. Voľný program, steak house, prípadne vyhliadka z Eden Hill.

15. deň:
Koniec. Lúčime sa s južnými moriami, zelenou divočinou Zélandu a odlietame domov.

16. deň:
Prílet.

 

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku
 • 12 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 12 x raňajky
 • dopravu počas celého pobytu
 • slovenského sprievodcu
 • asistenčné služby CK
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • trajekt Picton - Wellington
 • letiskové transfery na Novom Zélande
 • miestne dane a poplatky
 • vstupné do národných parkov


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií