phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Mikronézia

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Skutočná cesta, kde budeme vidieť viac vody ako pevniny. Tichý oceán skrýva tisícky malých rajských ostrovov, o ktorých nevieme takmer nič. Aspoň malý zlomok navštívime na tejto fantastickej ceste Mikronéziou a budete si môcť zapísať ďalšie navštívené krajiny.

1. deň:
Odlet z Viedne. Dlhý, ale kvalitný let (máme business class za výnimočnú cenu).

2. deň:
Prílet do TAIPEI v perfektnej forme o šiestej hodine ráno. Kvalitná celodenná prehliadka hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Mauzóleum vodcu Kuomintangu Čankajšeka, najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej dominuje vyše pol kilometrová veža Taipei 101. Zážitok z najrýchlejšieho výťahusveta (60 km/h), vyhliadka na mesto z 89. poschodia. Obed v Michelinovskej reštaurácii, kde sa na obed bežne čaká 2 hodiny – my však máme miesta objednané a čakať nebudeme. Veľký gurmánsky zážitok. Prechádzka večerným mestom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis, či žabacie vajíčkana večerných trhoch. Ochutnáte? Ubytovanie v luxusnom hoteli Sheraton Tai-pei.

3. deň:
Luxusné raňajky, dopoludnia voľno na individuálne prechádzky Taipeiom či meditáciu v taoistickom chráme, ktorý je oproti hotelu. Viete, že práve z Taiwanu sa vybrali kedysi prví ľudia osídľovať Mikronéziu? A my ako jedni z prvých Slovákov ideme po ich stopách.Palau. Alii – vitajte. Transfer do Palau Pacific Resort 5*, ktorý je najlepším hotelom štátu. Strávime tu 2 noci, 3 dni.

4. deň:
PALAU je samostatná mladučká republika (od r. 1994) zložená zo 16 spolkových štátov. Má iba 22000 obyvateľov no má Rock Islands (UNESCO) a tam jazierko,kde sa dá potápať s miliónmi medúz, ktoré vôbec nepŕhlia. Vybláznime sa.

5. deň:
Ukážeme si pikošky, ktoré vidí málokto: japonský tank z druhej svetovej vojny, porozprávame si legendu o chlebovníku, z ktorého vyskakovali ryby, a navštívime aj väzenie, kde je väčšina väzňov rodinne spriahnutá s prezidentom. Nakoniec sa posilníme v krčme, ktorá patrí kráľovi Ibedul Gibbonsovi. A samozrejme užijeme si úžasné more a bielučkú pieskovú pláž. Nakúpime krémy z piesku Mliečnej dráhy, ochutnáme lokálne pivko Červený kohút, čerstvé grilované ryby a prekvapujúco dobré suši, pošleme exotické pohľadnice a v noci smerujeme na letisko.

6. deň:
GUAM: rozvinuté letovisko so stálym tropickým podnebím počas celého roka. Hneď ráno vyrážame na poldňový okruh ostrovom. Po 2. svetovej vojne tu žil zakopaný v bunkri japonský vojak až do roku 1974. Nevedel, že už 28 rokov je po vojne. No podľa nás sa mu len páčilo na ostrove, ktorý je najbližšie k Mariánskej priekope (svetový Antieverest-10924m). Brunch v Jeffovej pirátskej reštaurácii na vzdialenom juhovýchode ostrova, silný slaný príboj, aký môžete zažiť iba pri Tichom oceáne. Tu na neturistickom juhu hľadáme pôvodnú kultúru Chamoro. Následne luxusná zátoka Tuamon s najkrajšou plážou ostrova, kde sa nachádza aj náš hotel Hilton Guam Resort. Večer prechádzka po vysvietenej ulici preplnenej značkami ako Gucci, Rolex, Chanel, Louis Vuitton, Hermes. Je steak ktorý ochutnáte na večeru, tým najlepším vo vašom živote? Z Marianských ostrovov prelietame na Karolíny. Medzipristátie na ostrove Chuuk, kde vieme od kapitána vyžiadať povolenie vystúpiť a následný prelet na Pohnpei.

7. deň:
Pristávame v POHNPEI, na najväčšom a najhornatejšom ostrove Spolkového štáte federatívneho štátu MIKRONÉZIA. Úplne iný svet! Pozor na hlavu, padajú kokosy! Máme 3 plné dni na objavovanie jedného z najexotickejších miest, aké ste kedy navštívili. Prenajatou dopravou iba pre nás vyrážame na opačný koniec ostrova a následne loďou na ostrov Tenwen k úžasnému Nan Madol.

8. deň:
Benátky Pacifiku, Nebeský útes, takéto prezývky charakterizujú pamiatku, ktorá Vám vyrazí dych. Postavili ho Gréci pred 2300 rokmi? Alebo dvaja bratia, zakladatelia dynastie Saudeleur, ktorá odtiaľto vládla 500 rokov? Na Tahiti nič takéto nenájdete. Archeológovia hovoria, že viactonové kamene prepravovali z ostrova, ktorý je hodinu letu. Vtedy však lietadlá nemali... Budete sa cítiť ako objavitelia. Žiadne zátarasy, žiadni iní turisti, iba Vy a nedozerný oceán. Ubytovanie je tu jednoduché, aj keď opäť najlepšie v celom štáte.

9. deň:
Výstup na hornatý ostrov Sokeh s pohnutou históriou. Malé domorodé domčeky, bujná príroda. Mango, kokosové palmy, taro, jackfruit, noni (weipwul), puhala, chlebovník a hustá džungľa jedného z najkrajších tropických ostrovov sveta. Všetci si zaplávame pod vodopádom na opačnej strane ostrova. Zažijeme prípravu magického nápoja sakau, ktorý opäť všetci ochutnáme. Ide o nápoj, ktorý nám ochromí telo, ale myseľ budeme mať čistú a jasnú. Navštívime hlavné mesto Palikir, kde nebýva ani jeden obyvateľ a odkiaľ sa vládne štátu (FSM) na ploche 3000 km2. Ako vyzerá parlament bývalých ľudožrútov a jeden z posledných matriarchátov sveta? Čas na unikátne potápanie či rybačku. Podarí sa nám chytiť mečúna či “iba” wahoo ako minulý rok?

10. deň:
Ďalší vyhliadkový let. Pristaneme v štáte Kosrae a následne preletíme na superexotické MARSHALLOVÉ OSTROVY. Vyše tisíc koralových ostrovov sa delí na skupiny Ralik a Ratak a my pristaneme na oboch. Veľký zážitok a nádherné fotografie z lietadla. Opäť totálne iné ostrovy, než aké sme videli doteraz. Najvyšší vrch tu má 3 metre, skoro žiadna pevnina. Autami prejdeme po jedinej asfaltke hlavného mesta okolo všetkých oficiálnych inštitúcii Majuro.

11. deň:
Prenajatou jachtou vyrážame okolo ostrovčekov a vštýle Robinsona Crusoe hľadáme ten najkrajší ostrov sveta. Ponoríme sa za vrakom lietadla na dno pokojnej lagúny. Väčšina z Vás to dokáže.

12. deň:
Prejeme sa kokosových orechov a budeme sa opaľovať na pláži, kde budeme iba my. Dokonca celý tento tropický ostrovček je iba náš. Exkluzívny zážitok. Ubytovanie opäť v najlepšom hoteli ostrova.

13. deň:
Odlet, prelet časovej hranice a prílet na HAVAJ v ten istý deň ráno, transfer do hotela Hilton v Honolulu, ktoré je najjužnejším hlavným mestom 50. štátu USA. Najbližšie 4 noci strávime buď na pláži alebo sa môžete zúčastniť fakultatívneho okruhu Havajskými ostrovmi.

14. deň:
Relax na Oahu alebo fakultatívne pokračovanie v dobrodružstve na troch najväčších ostrovoch Havaja. Aj tu je každý ostrov úplne iný. Prelet na najväčší ostrov známy najkrajšou prírodou, na BIG ISLAND. Tu chceme v priebehu jedného dňa vidieť sneh aj oheň. Autami vyrazíme na najvyšší vrch sveta Mauna Kea. Odlet na ďalší ostrov. MAUI: druhý najväčší ostrov Havaja je známy najkrajšími plážami a považovaný za najluxusnejší ostrov súostrovia. OAHU: pristávame kúsok od Pearl Harbour, ktorý navštívime. Posledné nákupy darčekov v najväčšom nákupnom centre sveta pod otvoreným nebom.

15. deň:
Pokračovanie v relaxe,alebo v poznávaní Havaja. MAUI: druhý najväčší ostrov Havaja je známy najkrajšími plážami a považovaný za najluxusnejší ostrov súostrovia. Každoročne práve tu vidieť veľryby. Aj veľryby chodia na dovolenku na Maui. Najkrajšie pláže USA, čistučké more plné korytnačiek, hotel priamo na pláži. Oddych, alebo skúsite let vrtuľníkom či havajskú lávovú masáž?

16. deň:
Relax, alebo záver nášho poznávacieho okruhu Havajom.OAHU: pristávame kúsok od Pearl Harbour, ktorý navštívime. Japonské torpedo Kaiten pilotované samovražedným kamikadze, americká ponorka, pietne miesto japonského útoku. Okolo školy, kde študoval Barack Obama, na vyhliadku nad Honolulu a pod nami svetoznáma pláž Waikiki v celej šírke až po Diamond Head. Krížom cez celé mesto, čínsku štvrť, až na miesto najlepších surferských pláží pod sopkou. Ubytovanie v Hilton Hawaiian Village priamo na pláži Waikiki. Posledné nákupy darčekov v najväčšom nákupnom centre sveta pod otvoreným nebom. Večera v reštaurácii Buba Gump známej z filmu Forrest Gump.

17. deň:
Odlet domov.

18. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:
 • medzinárodnú letenku (veľmi výhodný doplatok business trieda)
 • všetky prelety
 • vízové poplatky
 • ubytovanie v hoteloch podľa popisu
 • dopravu podľa programu
 • aktivity podľa programu aj michelinskú reštauráciu v Taipei
 • jazdu najrýchlejším výťahom sveta
 • dopravu na juh ostrova Guam, dopravu na unikátny Nan Madol vrátane prenajatej lode
 • ochutnávku božského sakau
 • prenájom jachty na Marshallových ostrovoch
 • ekologický poplatok za vstup na panenský ostrov
 • ponor k vraku lietadla
 • slovenského sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, iné aktivity a stravu, prípadné potápanie