phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Mestá východu USA a Kanady

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do New Yorku, prejazd do Philadelphie, ubytovanie, nocľah.

2. deň PHILADELPHIA – ATLANTIC CITY
Návšteva Philadelphie s prehliadkou centra mesta, Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je pre Američanov symbolom slobody. Prejazd do Atlantic City, mesta nazývaného Las Vegas východu. Voľný program, nocľah.

3. deň ANNAPOLIS –WASHINGTON D.C.
Prejazd trajektom na polostrov Chesapeake. Zastávka v Annapolis - ktoré vďaka architektonickému štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestečkám USA. Sídli tu elitná námorná akadémia, k jej kadetom patria prezidenti, kapitáni ponoriek, astronauti, či príslušníci kománd SEALS. Prejazd do Washingtonu D.C., nocľah.

4. deň WASHINGTON D.C.
Dnes pokračuje prehliadka mesta, pri ktorej uvidíme Biely dom, sídlo senátu a kongresu Kapitol, pamätníky amerických prezidentov Washingtona, Lincolna a Roosevelta a tiež svetoznáme múzeá obklopujúce centrum mesta, tzv. Mall. Nocľah vo Washingtone D.C ..

5. deň PITTSBURGH
Odchod do Pittsburghu, kde hralo mnoho českých hokejistov vrátane Jaromíra Jágra. Pittsburgh je taktiež mestom úžasnej architektúry. Kvôli polohe na sútoku dvoch riek sa mu hovorí mesto mostov. Nocľah.

6. deň LAKE ERIE – BUFFALO
Prejazd k jazeru Erie, jednému z piatich Veľkých jazier. Pozdĺž jazera prídeme do Buffala, kde uskutočníme krátku prehliadku a pokračujeme k Niagare. Ubytovanie v hoteli nasledované návštevou Niagarských vodopádov, ktorú často vo večerných hodinách doplní pôsobivá svetelná show. Nocľah v Niagara Falls.

7. deň NIAGARA FALLS
Ráno pokračujeme prehliadkou vodopádov s výhľadmi na 55 metrov vysokú masu vody. Silu živlu znásobí plavba loďou v blízkosti vodnej steny. Odchod do Toronta v Kanade, ubytovanie, nocľah.

8. deň TORONTO – LAKE ONTARIO
Prehliadka Toronta s návštevou CN Tower a vyhliadky vo výške 350 m. Jej sklenené dno dokáže vyvolať pocit desu a paniky. CN Tower bola donedávna s 447 m najvyššou stavbou sveta. Odchod pozdĺž jazera Ontario do Ottawy. Nocľah na trase.

9. deň OTTAWA – MONTREAL
Príjazd do Ottawy, hlavného mesta Kanady. Prehliadka mesta a jeho najatraktívnejších miest - Rideau Canal, budovy parlamentu a ďalších pamätihodností. Prejazd do Montrealu vo francúzsky hovoriacej provincii Québec City, nocľah.

10. deň MONTREAL – SARANAC LAKE
Prehliadka historickej časti Montrealu pripomínajúcu staré Francúzsko s bazilikou Notre Dame. Návšteva mesta s mrakodrapmi a vyhliadky nad mestom. Odchod do Saranac Lake v USA, nocľah.

11. deň ALBANY – NEW YORK
Cesta štátom New York s návštevou Albany. V podvečer príchod do New Yorku. Voľný program, prípadne večerná návšteva mesta. Nocľah v New Yorku.

12. deň NEW YORK
Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so sochou Slobody a ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie, symbolom prisťahovalcov, ktorí tu žiadali o vstup do Nového sveta. Potom, už suchou nohou - prejdeme južnú časť Manhattanu a jeho najznámejšie miesta, ako napríklad finančnú štvrť Wall Street s burzou cenných papierov, novogotický kostol Trinity Church, či rušnú Čínsku a Taliansku štvrť. Z terasy mrakodrapu Empire State Building si vychutnáme rozsvecujúce sa mesto. Nocľah v New Yorku.

13. deň NEW YORK
Dnes pokračujeme prehliadkou oblastí v okolí Central parku, Piatej Avenue, Times Square, SoHo, či divadelnej štvrte. Večer na rozžiarenom námestí Times Square nasajeme jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah v New Yorku.

14. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Voľno. Popoludní odlet do Prahy (Viedne).

15. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 13 x ubytovanie kategórie 3* doprava autami alebo mikrobusmi služby českého sprievodcu vstupy do národných parkov

NAVYŠE V CENE:
výlet loďou k soche Slobody a ostrov Ellis Island vstup na vyhliadkovú vežu CN Tower v Toronte plavba loďou v blízkosti Niagarským vodopádom

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:
letiskové a bezpečnostné taxy 329,- EUR fakultatívne vstupy a výlety stravovanie a prepitné vstupné vízum do USA, alebo autorizáciu ESTA (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu) cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka:
v New Yorku pri požiadavke na izbu s dvoma oddeleny´mi lôžkami bude účtovaný poplatok 35,- EUR/osoba.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.