phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Krakow, soľná baňa Bochnia a zámok Wisnicz

Krakow - Malopoľské vojvodstvo, Poľsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:


1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách príchod do soľnej bane Bochnia  - 40km od Krakowa, najstaršia baňa v Poľsku, menšia ako Wielička ale tiež zaujímavá, súčasťou prehliadky je jazda vláčikom (1km), plavba loďou po soľnom jazierku v tuneli (230m) – treba požiadať o zaradenie do prehliadky, veľa multimediálnych obrázkov ktoré sa premietajú na steny alebo drevo, teplota 14-16°C, 70% vlhkosť, 700 schodov – treba pevnú obuv, v bani sa nachádza najväčší priestor pod zemou, ktorý v Európe človek vôbec vytvoril, sú tu unikátne parné stroje, kaplnky zo soli. Niečo ako Wielička, menšie a viac zamerané na techniku. Po prehliadke soľnej bane nasleduje prehliadka zámku Wisnicz -  je obostrený legendami o duchoch, krvilačnej kráľovnej Bone Sforze, ktorú prirovnávajú k našej Alžbete Báthoryovej. Vznikla tu aj prvá poľská kuchárska kniha  Compedium Ferculorum, ktorú napísal Stanislav Czerniecky - kráľovský tajomník a šéfkuchár vojvodu Alexandra Lubomirského . História zámku Wisnicz sa píše od 14.st, dnes je upravený do barokovej podoby. V blízkosti zámku je Opátstvo bosonohých karmelitánov. Vo večerných hodinách príchod do Krakowa nasleduje ubytovanie a osobné voľno.


2. deň

Po raňajkách prehliadka centra Krakowa.  

Nasledujú prehliadky: pamätný kríž Katyň, k ostol sv.Ondreja, n ádvorie Jagelovskej Univerzity, po dzemné múzeum Sukiennice-prehliadka a osobné voľno.  Múzeum je v podzemí pod Sukiennicami, na Hlavnom námestí v Krakowe. Nájdete tam obraz tisícročnej histórie Krakowa, ktoré odkryli päť rokov trvajúce archeologické vykopávky. V stredoveku bola výška námestia 2 metre pod dnešnou úrovňou námestia. Všetko to, čo sa pri vykopávkach našlo, tam ponechali v pôvodnom stave a miestach.  Takže sú tam obrovské drevené trámy ohorené stredovekým požiarom, hradby, upírske hroby, miestnosti, v každej beží video o jednotl.historických obdobiach Krakowa, veľa interaktívnych panelov, obrazoviek, interaktívne obrazy ktoré sa smejú a hovoria -múzeum je pestré, je o stredoveku ale v modernom podaní.  Po osobnom voľne nasleduje návšteva  podzemia Radničnej veže  -  13.st, nazývaná aj poľská šikmá veža, je jedinou zachovanou budovou z radnice, ktorú zrútila víchrica v 17.st. V podzemí sa nachádzajú pivnice, jedna z nich nazývaná Swidnicka, bola známa v celom Krakowe vďaka svojej zlej povesti. Bola to najhoršia krčme v meste, schádzali sa tam pijani, ľahké ženy, tancovalo sa tam na stoloch, ale varilo sa tam výborné pivo. V ďalšej pivnici bola mučiareň, žalár a „pracovňa“ kata. Dnes je v objekte múzeum. Cca o 17.00 hod. odchod na Slovensko.

Prehliadka Wawelských podzemných krýpt a Žigmundovej veže  -  Vstup do kráľovských krýpt je priamo v Katedrále sv.Vojtecha a Václava na Waweli. V kryptách je pochovaných 41 poľských kráľov a kráľovien Poľska. Sarkofágy sú nádhernými umeleckými dielami z kameňa, mramoru, cínu, zdobené zlatom a striebrom. V kryptách sú tiež pochovaní bývalý poľský prezident Lech Kaczynski s manželkou.  Žigmundova veža je najväčšou z katedrálnych veží, je v nej najväčší poľský zvon, ktorý váži 11 ton. Na jeho rozkývanie treba 12 chlapov. Zvonenie má na starosti 30 zvonárov, ten najstarší slúži už 40 rokov. Dodnes môžete vidieť všetky originálne drevené trámy, ktoré nesú tento majestátny zvon. Vidieť alebo dotknúť sa zvona vraj prináša šťastie. Príchod do Bratislavy v neskorších večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• ubytovanie na 1 noc s raňajkami

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z


Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste): 

• Bania Bochnia: cca 200 Zlotých v cene je už zahrnutý sprievodca bane

• Zámok Nowy Wisnicz: cca 15 Zlotých

• Podzemné múzeum Rynku (pod Sukiennicami): 17 Zlotých  + 100 Zlotých sprievodca múzea Veža Ratusz (Rynek glowny) : 6 Zlotých


V cene nie je zahrnuté: 

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 5 € / osoba

• príplatok za jednolôžkovú izbu 20 €

• odporúčané vreckové min. 40 € na osobu


Príplatky za nástupné miesta:  

• Bratislava - 9,00 €

• Trnava - 7,00 €

• Piešťany - 5,00 €

• Trenčín - 3,00 €

• Žilina - bez príplatku