Cena

local_offer Od 409 €
event_available

17. 8. 2020 / 7 dní

people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time7 dní
 • event_available termín 17. 8. 2020
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 1081683

descriptionDetaily zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020! Kaliningradská oblasť, donedávna pre cudzincov uzavretá ruská exkláva na brehu Baltu medzi Poľskom a Litvou, sa pomaly otvára svetu. Objavte s nami pamiatky niekdajšieho Východného Pruska s Kaliningradom , ktorý v ústi rieky Pregoly založili v roku 1255 križiaci na počesť čekého kráľa Přemysla Otakara II. - cez jantárové pláže až po Kurskú kosu, unikátny piesočný val z neustále sa presúvajúcich sa dún.

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odjazd z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. Prejazd Poľskom okolo Varšavy. V podvečer príjazd do oblasti Mazurských jazier, ubytovanie v hoteli a nocľah.


2.deň: Po raňajkách prejazd Mazurami, zástavka v letovisku Gizycko na brehu štyroch jazier, veľká pruská pevnosť z 19.storočia, otočný most z roku 1860, zbytky križiackeho hradu. Potom prehliadka pozostatkov Wolfsschanze , areál bunkrov Hitlerovho hlavného stanu pri meste Ketrzyn. Potom krátka zástavka pri pútnickom mieste Świeta Lipka s barokovým kostolom, ďalej mestečko Reszel s hradom varmijských biskupov a na záver dňa ešte mesto Lidzbark Warmiński s biskupským zámkom v meandre rieky Lyny. prejazd na ubytovanie v blízkosti ruských hraníc.


3.deň: Po raňajkách prechod poľsko - ruskej hranice do niekdajšieho Východného Pruska. Hneď za prechodom zástavka v Bagrationovsku (nemecky Preussisch Eylau) s pamätníkom slávnej bitky medzi Napoleonom a ruskou armádou v roku 1807 a s pozostatkami križiackeho hradu. Krátka zástavka pri veľmi dobre zachovalom gotickom tehlovom kostole zo 14.storočia v dedinke Gvardejskoje (Muhlhausen). Príjazd do Kaliningradu, prehliadka polmiliónového strediska Kaliningradskej oblasti, kde si pozrieme luteránsku katedrálu zo 14.storočia s hrobom najslávnejšieho miestneho rodáka, filozofa Immanuela Kanta, ďalej Kráľovská brána a zvyšky pruského opevnenia, nedostavaný Dom sovietov, nedávno dokončený pravoslávny Chrám Krista Spasiteľa, moderný futbalový štadión. V podvečer prechádzka po obnovenom nábreží vo štvrti Rybárskej dedinky. Ubytovanie v hoteli, nocľah.


4.deň: Po raňajkách celodenný výlet s kúpaním v Baltskom mori. Najprv návšteva mesta Baltijsk (Pillau) na severnej časti Viselskej kosy. Mesto, ktoré je domovským prístavom ruskej Baltskej flotily a preto bola až do roku 2010 uzavretou vojenskou zónou. Mestu vládne stará pruská bastionová pevnosť , múzeum Baltskej flotily , elegantný maják zo začiatku 19.storočia , pomník so sochou Petra Veľkého a kamenný kríž na údajnom mieste, kde bol pohanskými Prusmi zavraždený pražský biskup svätý Vojtech. Potom navštívime prímorské letovisko Jantarnyj ( Rauschen) s luxusnými vilkami , sanatóriom a promenádami, kúpanie na miestnej pláži. Návrat do Kaliningradu, osobné voľno a nocľah v rovnakom hoteli.


5.deň: Po raňajkách celodenný výlet do vnútrozemia Kaliningradskej oblasti. Návšteva mesta Gvardejsk (Tapiau), ktoré bolo za vojny prekvapivo málo zničené a zachovalo sa námestie s gotickým kostolom. Prejazd do mesta Sovetsk na brehu rieky Nemen, ktorá tvorí hranicu s Litvou. Najviac sa toto mesto zapísalo do histórie ako miesto, kde bol v roku 1807 uzavretý mier medzi napoleónskym Francúzskom a Ruskom a Pruskom. V susednom Nemane (Ragnit) sa nachádzajú trosky križiackeho hradu z 13.storočia, v dedinke Majovka (Georgenburg) s najlepšie dochovaným križiackym hradom v oblasti, veľký historický areál koniarne z 19.storočia s chovom vzácnych plemien koní. Na záver mesto Čerňachovsk (Insterburg) s ruinami ďalšieho hradu rádu nemeckých rytierov a neogotickú katedrálu. Návrat na ubytovanie.


6.deň: Celodenný výlet s kúpaním do národného parku Kurská kosa - úzky piesočný val oddelujúci Kurský záliv od Baltského mora je rozdelený medzi Rusko a Litvu a pýši sa krásnymi scenériami pláži pod piesočnatými dunami a borovými hájmi. Zvyšok dňa v kúpeľnom meste Zelenogradsk (Cranz) s úchvatnými predvojenskými vilami nemeckej smotánky. Návrat do Kaliningradu, voľný večer.


7.deň: Po skorých raňajkách odjazd domov so zástavkou v Poľsku pod križiackym hradom Malbork s prestávkou na obed v historickom mestečku Grudziadz, na brehu rieky Visly, príchod do Brna cca okolo 22 hodiny, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava klimatizovaným autobusom, 6 x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteloch (2 x v Poľsku, 4 x Kaliningrad), služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
vybavenie elektronických víz do Ruska 20,- eur/osoba, komplexné cestovné poistenie, vstupy.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu . Upozorňujeme , že kvôli vybaveniu víz je nutné prihlásiť sa na zájazd najneskôr 10 dní pred odjazdom a je potrebné dodať do CK pasové údaje a 1 pasovú fotku. Foto stačí zaslať elektronicky. Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od dátumu ukončenia zájazdu.

mapMapa