Cena

local_offer Od 399 €
event_available

10. 9. 2020 / 4 dni

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmFirst minute
 • access_time4 dni
 • event_available termín 10. 9. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1061274

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Ak chcete vidieť jeden z najkrajších ostrovov sveta  -  Capri, vystúpiť ku kráteru sopky Vezuv,  zažiť život v uliciach rušného Neapola, spoznať tragický osud Pompejí a temperament južného Talianska, bude tento zájazd pre vás "to pravé orechové". Do slnečnej Kampánie, ktorá je najnavštevovanejším regiónom južného Talianska, sa zamilujete na prvý pohľad a bude to pre vás láska do konca života.

Program :
1.deň :
prílet do Neapolu v popoludňajších hodinách. Presun na hotel, ubytovanie. Vo večerných hodinách krátka prehliadka Neapolu, mesta, ktoré nestačí vidieť, treba ho proste zažiť. Je to mesto kráľovských palácov, svetovo uznávaných múzeí, mesto nebezpečných uličiek... (Palazzo Reale, impozantný Castel Nuovo, divadlo San Carlo, ...).  Individuálne voľno. Nocľah. (prehliadka Neapolu - prvý deň, zvyšok prehliadky na druhý deň)

2.deň :
po raňajkách odchod na jeden z najkrajších ostrovov sveta Capri, pre ktorý mal slabosť aj Axel Munthe alebo Tiberius. Munthe dokonca tvrdil, že Capri je pre neho najkrajším ostrovom na svete. Sami zistíte, že ostrov je cestovateľské afrodiziakum. Patrí medzi miesta, ktoré u vás vyvolávajú nutkavý pocit, vrátiť sa sem znovu. Na ostrove je mnoho miest, ktoré musíte vidieť a je na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Môžete relaxovať na pláži, sami sa túlať uličkami, spoznávať prekrásne zákutia, ktoré tu príroda vytvorila a nasávať atmosféru ostrova. Vychutnáte si prekrásny výhľad na skaly vystupujúce z mora z farebných Augustových záhrad, prejdete sa po Piazza Umberto I., pozriete si kostol Chiesa di Santo Stefano a lákadlom môže byť pre Vás i Modrá jaskyňa – Grotta Azzurra, kde Vás očarí nadpozemské modré svetlo. Kto bude mať záujem, môže navštíviť individuálne mestečko Anacapri, kde sa prejdete malým historickým centrom a taktiež k vile San Michele di Axel Munthe.  A nezabudnite na fotoaparáty, pretože za vilou je naozaj nádherný výhľad na mesto Capri. V popoludňajších hodinách odídete z Capri trajektom späť do Neapolu, kde budete pokračovať v prehliadke a spoznáte pravý pouličný život - ukričané deti, ktoré hrajú futbal uprostred hlučných piazzas, hluk skútrov, energické starenky hádajúce sa s predavačmi na tržnici,... taká je tvár Neapolu. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách vás čaká ďalší zaujímavý deň - spoznáte tragický osud Pompejí a vystúpite až ku kráteru sopky Vezuv. Strašný osud mesta, ktoré bolo po erupcii sopky pochované, zanecháva doteraz v návštevníkoch hlboké dojmy. Pompeje boli zasypané popolom z blízkej sopky Vezuv. Po návšteve Pompejí sa odveziete na sopku, odkiaľ budete môcť vystúpiť až ku kráteru. Čaká na vás nezabudnuteľný výhľad na Neapolský záliv. V podvečerných hodinách príchod do Neapolu. Individuálny program. Nocľah.


4.deň :
raňajky, presun na letisko. V ranných hodinách odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň-Neapol-Viedeň
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
3 x hotelové ubytovanie v kategórii min. 3*
3 x raňajky
príručná batožina do 10 kg ( 56 x 45 x 25 cm)
poistenie insolventnosti CK
sprievodca je k dispozícii od transféru mikrobusom z Bratislavy do Viedne
ZÁJAZD JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ NA ZÁLOHU 50%

V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu 35 € / osoba / noc
garantované sedenie vedľa seba v lietadle - 20 € / osoba
obojsmerný trajekt na ostrov Capri cca 38,50 €
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
pobytová taxa v hoteli cca 3-4 EUR / osoba / noc ( platí s priamo v hoteli)
lístok na metro cca 1 € / jedna cesta 
Augustove záhrady na Capri cca 1 €
lanovka na Capri 2 € / jeden smer
lodný výlet okolo ostrova Capri 20 € / osoba
Pompeje cca 23 € ( vrátane miestneho certifikovaného sprievodcu, bez ktorého nie je možný výklad v Pompejách )
Vezuv cca 10 €
preprava z letiska na hotel a späť cca 12 €
transfer mikrobusom z hotela do Pompejí a z Pompejí na Vezuv k najvyššie dostupnému miesto kráteru sopky Vezuv a následne späť na hotel - cca 30 €
v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfér Bratislava - Viedeň - Bratislava 30€ / osoba
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

mapMapa