Cena

local_offer Od 590 €
event_available

13. 5. 2019 / 7 dní

flight

odlet Budapešť

people
restaurant

Polpenzia

hotel
directions_bus
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time7 dní
 • event_available termín 13. 5. 2019
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 944402

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:  

1.deň: odchod v doobedňajších hodinách  na letisko do Budapešti, odlet do Lisabonu. Po prílete transfer do Fatimy, jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe. V roku 1917 sa tu trom deťom zjavovala Panna Mária. Deti dostali posolstvo známe ako Fatimské proroctvo. Až 70 000 ľudí bolo pri poslednom zjavení 13. októbra svedkom výnimočného fenoménu na oblohe, ktorý sa nazval „tanec slnka“. Ubytovanie.

2.deň: po raňajkách náboženský program vo Fatime. Prehliadka areálu, Kaplnka zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi blahoslaveného Františka a Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie, moderný chrám Najsvätejšej trojice, slovenská krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel, možnosť peši navštíviť rodné domy troch vizionárov  Lucie Santos, Francisca Marto a Jacinty Marto. Po večeri medzinárodná  modlitba ruženca pri Kaplnke zjavení, sviečková procesia,  ubytovanie.

3. deň:  po raňajkách odchod do španielskeho pútnického mesta Santiago de Compostela. Zastávka vo významnom historickom a pútnickom meste Braga. Nádherné schodište Escadaria do Bom Jesus vedie ku kostolu Bom Jesus Monte, lemujú ho alegorické sochy a kaplnky s výjavmi krížovej cesty. V strede každého medziposchodia veľkolepého schodišťa je figurálny reliéf s fontánkou.  Podvečer príchod do Santiago de Compostela. Účasť na večernej pútnickej sv. omši v Bazilike sv. Jakuba, večera, ubytovanie, možnosť večernej prechádzky v historickom centre. 

4.deň: Po raňajkách odchod pozdĺž Atlantického oceánu po severnej časti Pyrenejského polostrova, okolo Ovieda a San Sebastian do Lúrd.  Tu sa v roku 1858 v jaskyni zjavovala Panna Mária chorľavému dievčatku – Bernadette Soubirousovej. Zjavenia boli oficiálne uznané cirkvou v roku 1862. Postupne na miesto zjavení začali prichádzať mnohí ľudia a bolo zaznamenaných veľa zázračných uzdravení. Ubytovanie.

5.deň: po raňajkách náboženský programe v Lurdoch. Prehliadka areálu, komplex bazilík, podzemná Bazilika Pia X..,  Individuálna možnosť návštevy bazénov s lurdskou vodou dopoludnia, prípadne popoludní. Slovenská krížová cesta.  Popoludní eucharistická procesia, osobné modlitby. Po večeri medzinárodná modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod, ubytovanie.            

6.deň: po raňajkách pešia prehliadka po stopách sv. Bernadetty a návšteva miest, ktoré sú spojené so životom
sv. Bernadetty v mestečku Lurdy – rodný dom a farský kostol, v ktorom bola pokrstená. Osobné modlitby. Po večeri medzinárodná modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod, ubytovanie.            

7.deň: skoro ráno transfer na letisko v Toulouse, odlet do Budapešti a následne transfer do Bratislavy.V cene je zahrnuté: letenka Budapešť  - Lisabon,  Toulouse - Budapešť, cez Frankfurt, lux bus, 6 x ubytovanie s raňajkami, 4 x večera, duchovný doprovod, sprievodca,

V cene nie je zahrnuté: servisné poplatky 195,- €,  transfer na letisko a z letiska Budapešť 20,- €, mestská taxa, platí sa na mieste, vstupy

Možný príplatok:
- poistenie liečebných nákladov v zahraničí 7,56 €
- aj poistenie storna zájazdu:  krytie do výšky 80 % storno poplatku, cena  14,- €

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

mapMapa

photo_libraryFotky