phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Eger - mesto kúpeľov a vína, hradné slávnosti

Maďarsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

PROGRAM:

1.deň: odchod zo Žiliny o 5,45 hod., možnosť nástupu smer Martin - Zvolen. Po príchode do Maďarska zastávka v ma-lebnej dedinke Egerszalók s jedinečným soľným termálnym prameňom, ktorý vytvára vápencové usadeniny, preto je nazývaná „maďarské Pamukkale“. Po príchode do Egeru prehliadka mesta, ubytovanie, účasť na Hradných slávnos-tiach, posedenie v typickej maďarskej čárde v Údolí krásnych žien s možnosťou ochutnávky kvalitných miestnych vín  a ľudovou hudbou.

 

2. deň: raňajky, prehliadka, Hradné slávnosti, popoludní odchod do Miskolc –Tapolca, kúpanie v jedinečných  jaskyn-ných termálnych kúpeľoch. Za svetový div je považovaná voda v studničkách tunajšieho jaskynného systému, lebo jej teplota dosahuje až 20 - 28 C, čo je v krasových útvaroch  ojedinelé. Môžete sa kúpať v skalných hlbinách, výklenkoch a v úzkych jaskynných chodbách. Sú tu aj zábavné  zariadenia, v záhrade otvorený bazén. Služby liečebného  komple-xu: hydroterapia, tangentor, liečebná a osviežujúca masáž, elektroterapia, reumatológická ordinácia, sauna.

Odchod na Slovensko.

 

Hradné slávnosti – pripomínajú slávnu obranu hradu proti tureckej presile v r. 1552. Čakajú vás rytierske súboje, kurzy historických tancov, remeselné trhy, bohatý sprievodný program a rekonštrukcia slávnej bitky s 200 bojovníkmi v his-torických kostýmoch. 

 

EGER – najkrajšie  barokové  mesto Maďarska, obklopené  lesnatými kopcami  pohoria Bukk a vinohradmi,  svetozná-me výborným vínom a  tureckými  kúpeľmi. Historické  pamiatky: stredoveký  hrad - slávne miesto tureckých dôb, pa-noptikum, mincovňa, obrazáreń, klasicistická  katedrála – druhý  najväčší kostol v Maďarsku /najväčšie maďarské var-hany/, cirkevná  knihovňa  vyzdobená nádhernými freskami, Arcibiskupský palác, ktorý má vo svojom inventári aj ko-runovačný plášť Márie Terézie, barokové, rokokové, empírové paláce... Nad mestom sa týči 40 metrový minaret, je to najsevernejšia architektonická pamiatka z tureckého obdobia v Európe. Aj turecké kúpele sú pamiatkou na svojráznu kúpeľnú kultúru, ktorá vznikala v období tureckej nadvlády. Eger je tiež domovom  ohnivých vín – v storočných  piv-niciach vyhĺbených do čadiča v Údolí krásnych žien je možné ochutnať známy egri bikaver.


V cene je zahrnuté: doprava autobusom, ubytovanie na 1 noc s raňajkami, prehliadky so sprievodcom CK

Možný príplatok: vstupenky, posedenie v Čárde, cestovné poistenie