Egejské Turecko - sultánske rarity

Turecko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis hotela:
Hotely *** - skromné, zvyčajne sa nachádzajú mimo centra miest - (7 nocí: Bodrum / Milas - 2 noci, Canakkale - 1 noc, Pamukkale - 1 noc, Istanbul - 1 noc, Kappadokie - 2 noci). '
Izby: dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou a klimatizáciou (hotely v Kappadokií bez klimatizácie).
Vybavenie: reštaurácia a bar.
Strava: kontinentálne raňajky formou bufetu a večere (formou bufetu alebo menu servírované k stolu). Nápoje k večeri za poplatok.
Miestne kategórie: ***
Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné:
Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 

Program:
Hlavné mesto na križovatke dvoch kultúr - Istanbul, Modrá mešita, impozantná Hagia Sophia a palác Topkapi, fascinujúca Kappadokia, legendárna Trója, staroveký Pergamon a Efez, Bavlnený hrad - Pamukkale a termálne pramene, pre záujemcov ďalší týždeň pobytu v okolí mesta Bodrum, Didim alebo Kusadasi

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Odlet do mesta Bodrum. Po prílete transfer do hotela v okolí mesta Milas a stretnutie so sprievodcom. Voľný čas. Klienti, ktorí priletia neskoro večer, nemajú v tento deň večeru, namiesto toho dostávajú balíčky s jedlom. (Trasa cca 30 km)

Deň 2
Po skorých raňajkách nasleduje odchod v smere Efezu. Navštívime ruiny jedného z najlepšie zachovaných antických miest na svete: pôsobivá Arkádová cesta, impozantný amfiteáter a Trajánova fontána. Následne prejazd do miesta Meryemana, kde uvidíme dom, v ktorom podľa tradície žila Mária - matka Krista. Prejazd do Pamukkale, zvaného vďaka svojej farbe bavlnenými hradom. Je to jedinečná kaskáda bielych vápencových terás a prírodných jazierok naplnených vodou z horúcich prameňov. Následne pre záujemcov prechádzka po ruinách Hierapolisu - starovekých kúpeľov, možnosť kúpania v bazéne Kleopatry (za poplatok cca 50 TL). Večera a prenocovanie v hoteli v okolí Pamukkale. (Trasa cca 400 km)

Deň 3
Po skorých raňajkách prejazd v smere Konyi - "domova Mevlany" - zakladateľa rádu tancujúcich dervišov. Návšteva Mevlana Tekkesi čiže komplexu budov, ktoré patria poriadku tých islamských mystikov, ktorí hľadajú spojenie s Bohom skrz extatický tanec. Prejazd na večeru a prenocovanie do hotela v oblasti Kappadokie. Pre uvoľnenie odporúčame návštevu skutočných tureckých kúpeľov, v ktorých sa po procedúrach v pene a masáži zrelaxujete po náročnom dni (za poplatok cca 26 EUR). (Trasa cca 600 km)

Deň 4
Pred raňajkami pre záujemcov možnosť letu balónom nad Kappadokiu (za poplatok cca 175 EUR, na potvrdenie). Po raňajkách prehliadka úžasných skalných útvarov, podzemných miest a kostolov, ktorými je Kappadokia preslávená. Uvidíme súbor svätýň v skanzene Göreme (zapísaných na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO), navštívime komplex Pasabag, kde mnísi žili v ústraní, v celách vyhĺbených v skalách. Následne prestávka na zhotovenie snímok pri prírodnej "pevnosti" zo sopečného tufu v Uchisar, z ktorej úpätia sa rozprestiera impozantný výhľad na nezvyčajné skalné útvary tejto oblasti. Popoludní návšteva podzemného mesta v Kaymakli, postaveného na ôsmich rôznych úrovniach, kedysi obývaného cca 10 tisíckami raných kresťanov, ktorým sa napriek nepriaznivým podmienkam, podarilo vybudovať dokonale organizované podzemné mesto. Bude tiež čas na nákup originálnych šperkov z ónyxu, kožených výrobkov a tureckých sladkostí. Návrat do hotela na večeru. Po večeri pre záujemcov turecký večer (za poplatok cca 27 EUR) a / alebo ukážka rotujúcich dervišov (za poplatok cca 15 EUR). (Trasa cca 250 km)

Deň 5
Po skorých raňajkách odchod v smere Istanbulu. Počas cesty sú naplánované zastávky na fotografovanie a v Ankare návšteva Atatürkovho mauzólea (Antikabir). Príjazd do Istanbulu, ubytovanie v hoteli. Následne prehliadka palácového komplexu Topkapi, ktorý bol od 15. do 19. storočia sídlom sultánov. Nepochybne najväčšie bohatstvo ukrýva tunajšia pokladnica naplnená osmanskými šperkami a drahými kovmi a zvedavosť vzbudzujú aj početné miestnosti háremu (viac ako 300!), v ktorých prebývalo takmer 5 tisíc osôb (za poplatok). Ubytovanie a prenocovanie v Istanbule. (Trasa cca 800 km)

Deň 6
Po skorých raňajkách prehliadka mesta. Začneme rímskym hipodrómom, ktorý mohol pojať 100 000 divákov a kde sa konali preteky kvadrigy a antické predstavenie. Z pôvodného hipodrómu sa dodnes zachoval: Konštantínov stĺp, Hadí stĺp a egyptský obelisk. Následne uvidíme Modrú mešitu so šiestimi minaretmi a 260 vitrážami. Ďalším bodom programu bude Hagia Sofia - byzantský kostol založený cisárom Justiniánom I. Veľkým. Pre záujemcov plavba loďou cez prieliv Bospor (za poplatok cca 24 EUR). Prejazd do okolia Çanakkale, ubytovanie v hoteli, večera a prenocovanie. (Trasa cca 450 km)

Deň 7
Po skorých raňajkách prejazd do starovekej Tróje. Mesto objavil v 19. storočí amatérsky archeológ Heinrich Schliemann, keď sa riadil podľa popisu v Homérovej epose "Ilias". Uvidíme oblasť vykopávok, kde sa archeológovia dopočítali deviatich vrstiev - miest a do dnešného dňa vedú spory o tom, ktorá z nich je "Homérova" Trója. Ďalšou atrakciou bude možnosť vidieť repliku slávneho trójskeho koňa (ktorá si "zahrala" vo filme "Trója"). Následne prejazd do Pergamonu, kde navštívime okrem iného: nádhernú Akropolu, divadlo a Trajánov chrám. Potom prejazd do hotela v okolí mesta Milas. Ubytovanie v hoteli, večera a prenocovanie. (Trasa cca 550 km)

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Následne transfery:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela na Tureckej riviére, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko a návrat do Poľska.

 Upozornenie k programu
- Pre niektorých môže byť zájazd vyčerpávajúci. Denné prejazdy autobusom sa budú pohybovať v rozmedzí od min. 250 do 500 km (jeden deň viac ako 900 km) a odchody z hotelov sú organizované veľmi skoro ráno.
- Vysťahovanie z hotelov do 10:00 hodiny bez ohľadu na dobu ubytovania.
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cena:
Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí alebo za príplatok 14 nocí), transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: počas poznávacej časti - raňajky a večere alebo obedy podľa programu, stravovanie: počas pobytovej časti - ako je v popise hotelov, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu a delegáta počas pobytu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, prepitné, služby miestneho sprievodcu, rezervačné poplatky do navštívených objektov, služby pre skupinu v systéme TGS. Orientačné náklady na účasť v programe - cca 163 EUR / osoba (platí sa sprievodcovi ako balíček). Nezahŕňa ďalšie jedlá (7-10 EUR / jeden pokrm) a nápoje, iné osobné výdavky a turecké vízum.

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programe sú uvedené k 31. 8. 2018 a môžu sa zmeniť.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy
Kód zájazdu: TIR

Víza - informácie pre predajcov:

Občania SR cestujúci do Tureckej republiky musia mať cestovný doklad platný ešte minimálne 150 dní od dátumu vstupu na územie Tureckej republiky. Toto opatrenie nadobudlo účinnosť 1. 1. 2015. Pri cestách do Turecka je nutné vziať na vedomie, že imigračné úrady a letecké spoločnosti striktne kontrolujú túto povinnosť.
Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili.

Výlety po okolí:

Plavba cez prieliv Bospor - cena cca 24 EUR / osoba
Turecký večer - cena cca 27 EUR / osoba
Ukážka rotujúcich dervišov - cena cca 15 EUR / osoba
Let balónom - cena cca 175 EUR / osoba
Hammam - cena cca 26 EUR / osoba
Kúpanie v bazéne Kleopatry - cena cca 30 TL / osoba
Pokladnica paláca Topkapi - cena cca 30 TL / osoba