phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Čína, Tibet, Nepál, India

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Magická cesta, ktorú musíte raz za život prejsť. Od mauzólea Maa cez historickú Čínu, duchovný Tibet, šťavnatý Nepál až do neuveriteľnej Indie. Využite 15 rokov našich skúseností.

Dokonale vygradovaná cesta krížom cez celú Čínu na strechu sveta, cez hinduistický Nepál a ázijské safari až do neuveriteľnej Indie. Najobľúbenejšia expedícia a predloha bestselleru Kód 9. Zakázané mesto v Pekingu, Hlinená armáda v Xi-Ane, mrakodrapy v Šanghaji a pandy v Chengdu. Budhistický Tibet uprostred Himalájí. Čo sa za posledné roky zmenilo v Lhase? Aká je tradičná tibetská kuchyňa a čo jedia turisti v Tibete dnes? Kto je to Dalajláma a prečo je dôležitý Pančenláma? Leteckou spoločnosťou Buddha Air až k magickému Mt. Everestu. Krásne ženy v Kathmandú a pastierky jakov v sedlách cez 5000 m.n.m. Stredoveké Varanasi na posvätnej rieke Gange Vás dostane. Taj Mahal - najkrajšia stavba z lásky a jeden z nových siedmich divov sveta. A záver v Dillí. Vydajte sa na túto odvážnu cestu plnú kultúrnych šokov s Petrom Blažekom, ktorý ju pozná ako vlastnú dlaň.1. deň:
Odlet z Európy.

2. deň:
Olympijský PEKING s jeho modernou architektúrou, najväčším námestím sveta a Maovym mauzóleom na jednej strane a uzučkými uličkami s čínskymi reštauráciami na druhej. Poprechádzame sa v Zakázanom meste v sídle cisárskych dynastií.

3. deň:
Ráno vystúpime na VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR a poobede ochutnáme pekinskú kačku. V Letnom paláci budeme obdivovať upravené čínske záhrady a jazierka. Uvidíme OLYMPIJSKÝ ŠTADIÓN, aj modernú operu, Na nočných trhoch vyskúšame aj hada, býčí penis, ale aj priadku morušovú. Všetko s miestnym sprievodcom a prenajatou dopravou!

4. deň:
Rozlúčka s Pekingom a absolútny zážitok. Supermoderným rýchlovlakom sa presúvame do ŠANGHAJA. Rýchlovlakom prejdeme po najdlhšom moste planéty (165 km!). 1318 km absolvujeme len za 270 minút! Touto rýchlosťou by ste z Košíc do Bratislavy dorazili za čosi viac ako hodinku. Nočná plavba s výhľadom na najvyššie čínske mrakodrapy.

5. deň:
ŠANGHAJ – najväčšie a najbohatšie mesto pevninskej Číny. Štvrť mrakodrapov, kde ešte pred dvoma desaťročiami rástla ryža. Výhľad na mesto z najvyššej vyhliadkovej plošiny v Číne. Britský Bund ako vystrihnutý z Londýna. Divoká rieka Huangpu, Mekka obchodu Nanjing Road. Pokračujeme do dlhé roky hlavného mesta Číny.

6. deň:
Uvidíme najväčší archeologický objav 20. storočia – Hlinenú armádu. Prejdeme sa po moslimskej štvrti Chuejov a ochutnáme atmosféru nočných trhov.

7. deň:
Vystúpime na najlepšie zachované mestské hradby v Číne. Požičiate si aj bicykel? Opäť lôžkovým vlakom pokračujeme do CHENGTU.

8. deň:
Sme v horách, kde nás čakajú rozkošné pandy (väčšina pánd sveta žije práve v provincii Sečuán). V LEŠANE nás uchváti najväčší kamenný Budha sveta, väčší ako boli tí afganskí. Ochutnáme pikantnú sečuánsku stravu, známu po celej Číne. A neobídeme ani najväčšiu budovu sveta. Stojí práve v Chengdu. Čína je neskutočná. Dáte si večer tradičný hotpot?

9. deň:
Ranný letecký presun medzi horami do hlavného mesta Tibetu LHASY s nezabudnuteľným pristátím. Prehliadka srdca a duše krajiny s priemernou výškou cez 4000 metrov. Tá atmosféra Vás uchváti! Ubytovanie kúsok od posvätného okruhu Barkhor! Ako každý pútnik aj my zavítame najprv do Džokhangu, ktorý je najposvätnejším chrámom krajiny. Magické miesto, kde si pri sviečkach s jačím maslom osvetlíme súvislosti a načrieme do tibetského budhizmu.

10. deň:
Drepung bol najväčším kláštorom na svete. Každý si tu roztočí modlitebný mlynček s mantrou Om mani pädme húm a okrem miestností, kam sa bežne chodí, navštívime aj mníšsku kuchyňu a iné zákutia. Palác POTALA - pýcha a sláva Tibetu bol budovaný ako najkrajšia stavba Ázie. V skutočnosti je ešte veľkolepejší ako na fotografiách.

11. deň:
Opúšťame Lhasu a vyrážame na západ. Naša prvá cesta smeruje do GYANTSE. Zastavíme sa pri krásnom jazere YAMDROK, ktoré je jedným z prírodných skvostov Tibetu. Neskutočne tyrkysová farba a nádherné fotografie. Trúfnete sa odfotiť na jakovi? Prečo sa jazero Yamdrok každým rokom zmenšuje? Príchod do Gyantse, prechádzka čarovným starým mestom. Atmosféra ako z filmu Sedem statočných. Vyhliadka na mesto.

12. deň:
Prehliadka kláštora Pelkor Chode so stupou Kumbum, ktorá má 108 kaplniek a nádherne zreštaurované maľby. Krátky presun do SHIGATSE (90 kilometrov), ktoré je druhým najväčším mestom Tibetu. Ako sa vyrába tsampa? Dôkladne si pozrieme chrám Tashilhumpo (sídlo Pančenlámu) a pri hrobke 10. Pančenlámu si povieme viac o živote tohto veľkého muža. Prechádzka po posvätnej kóre s fantastickým výhľadom do údolia.

13. deň:
Opustíme civilizáciu a cez vysokohorské sedlá (5200 m.n.m.) čarokrásnou divou prírodou so spánkom v himalájskej dedine podnikneme najnamáhavejšiu časť cesty. Uvidíme aj tento rok Mt. EVEREST? Fascinujúcou cestou prekročíme Himaláje a noc strávime pár krokov od tibetsko-nepálskych hraníc. Absolútna exotika.

14. deň:
Zrazu sa ako šibnutím čarovného prútika absolútne zmení klíma, vegetácia, náboženstvo a vzhľad ľudí... Sme v Nepále! NAGARKOT – rozprávková dedinka ukrytá v divokej nepálskej prírode.

15. deň:
Východ Slnka nad Himalájami. Existuje krajší vstup do Nepálu? My si to nemyslíme. Od najvyšších hôr pokrytých večným ľadom sa dostaneme až do oblasti tropického pralesa, kde žijú slony a nosorožce. KÁTHMANDÚ: konečne oddych.

16. deň:
Presúvame do kráľovského národného parku Chitwan (UNESCO). Kratší presun okorenený možnosťou raftingu na himalájskej rieke Trishuli. Rafting zvládne každý. Zážitok je zaručený! Podvečer sa zvítavame s chitwanskou prírodou aj naším domáckym rodinným ubytovaním. Spíme v lodge nášho dlhoročného partnera, ktorý sa stal našou, a teda i vašou rodinou. Budete tu počuť welcome to národný park, či who wants pivo? Pár metrov od nášho ubytovania tečie riečka, v ktorej plávajú krokodíly.

17. deň:
Durbar Square (UNESCO) s typickou drevenou architektúrou a palácom Živej bohyne. Nákupy, reštaurácie a bary v štvrti Thamel. Absolútna pohoda. Pre záujemcov možnosť letieť vyhliadkovým letom k Mt. Everestu.

18. deň:
Budhistický Bodnath so vševidiacimi Budhovými očami. Hinduistický Pašupatinath so svätými mužmi, ktorí predvedú neuveriteľné jogínske kúsky. Buddhu vystrieda Šiva a hinduistické spaľovanie mŕtvych.

19. deň:
Safari v najkrajšom a najstaršom nepálskom národnom parku CHITWAN (UNESCO). Na člne vychádzame do divej nepálskej prírody a zajazdíme si aj na slonoch. Uvidíme aj nosorožce? Plná penzia v cene.

20. deň:
Opúšťame južný Nepál. Prechod hranicou a veľká zmena. Z buddhizmu do hinduizmu. Na juhu Nepálu sme videli neskutočne veľa!

21. deň:
Sme v najsvätejšom meste svetového hinduizmu, VARANASI. Z prenajatých lodiek uvidíme východ Slnka pri ghatoch spaľovania mŕtvych a zažijeme stredovekú atmosféru, na ktorú si budete pamätať celý život! Nezabudnuteľný zážitok.

22. deň:
Pre záujemcov neuveriteľne silný východ slnka na Gange. Potom SARNATH – miesto, kde Budha predniesol svoju prvú kázeň s najstaršou stupou našej planéty. Naša cesta vrcholí. Odchod ležadlovým vlakom na západ.

23. deň:
TAJ MAHAL - jeden z divov sveta a najkrajšia stavba našej planéty postavená z lásky. Fantastická Červená pevnosť Shah Jahana.

24. deň:
Príchod do DILLÍ. Posvätné kravy, opice, rikše, tlačenica a zápchy, strašná špina, neznesiteľné teplo... proste nádhera. Obrovský rozdiel oproti Pekingu, kde sme boli pred vyše troma týždňami.

25. deň:
Kvalitná prehliadka Starého Dillí. Sikhský chrám, Jama Masjid – najväčšia mešita Indie, rušná ulica Chandni Chawk. Symbol mesta India Gate v novom Dillí. Rozlúčka po nezabudnuteľnej ceste. Transfer na letisko a odlet do Európy.

26. deň:
Prílet domov.

Cena zahŕňa:
  • medzinárodné letenky
  • prenajatú dopravu po celý čas
  • presuny lôžkovými vlakmi
  • polpenziu v Číne
  • plnú penziu v národnom parku Chitwan
  • slovenského sprievodcu – znalca oblasti a miestnych sprievodcov podľa potreby
  • všetky povolenia a vstupy do Tibetu
  • ubytovanie v hoteloch
  • poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

stravu (je lacnejšia ako u nás), vstupné do pamiatok, víza, letiskové poplatky, fakultatívne výlety, miestny let (Chengdu- Lhasa, cca 185 €).