Chute a vône sladkého Francúzska

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Poznámky a informácie:
Novinka v našej ponuke ! Cesta štyrmi francúzskymi regiónmi nie len bohaté na históriu a prírodné krásy ale aj za ochutnávkami miestnych špecialít a vín. Ďalším jedinečným zážitkom bude jazda slávnym rýchlovlakom TGV. Navštívite miesta ako : Alsasko - Champagne - Franche - Comte- Burgundsko !

 

Rámcový program zájazdu:


1. deň:

Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) v skorých ranných hodinách , prejazd cez ČR do Nemecka, zastávka v Speyer, jednom z bývalých ríšskych miest s románskym dómom Sv. Márie a sv. Štefana s hrobkami viacerých nemeckých cisárov (UNESCO). Možnosť občerstvenia alebo obeda, ďalej cesta do Francúzska na ubytovanie v blízkosti mesta Reims.

 

2. deň:

Po raňajkách cesta krajom Champagne, za tajomstvom výroby tunajšieho šumivého vína. Dopoludnia sa v Remeši dozvieme, že šampanské výborne chutí s biscuits roses de Reims - exkurzia vo výrobni tejto tradičnej cukrárskej špeciality s možnosťou nákupu. K návšteve vínnej pivnice sa presunieme do mesta Epernay, na tunajšej ulici Avenue de Champagne sídli väčšina svetoznámych firiem vyrábajúcich šampanské. Exkurzia vo vinárskej firme s degustáciou. Návrat do Remeša k prehliadke stavebných zaujímavostí ako je napr. Katedrála Notre Dame a bazilika St. Rémi (UNESCO). Tunajší typický syr Chaource ochutnáme v miestnej tržnici a večer môžeme deň zakončiť pri pohári francúzskeho piva v reštaurácii Les Trois Brasseurs, ktorá si varí niekoľko druhov vlastného piva. Návrat na ubytovanie.

 

3. deň:

Po raňajkách presun na stanicu Champagne-Ardenne. Rýchlovlakom TGV vyrazíme do hlavného mesta kraja Alsasko Štrasburgu (UNESCO). Vlak TGV prekoná vzdialenosť 350 km z Remeša do Štrasburgu rýchlosťou až 300 km / h za 1,5 hodiny. Mesto si môžeme prezrieť zo strechy katedrály a tiež počas prechádzky vyhliadkovou loďou historickým centrom aj štvrtí európskych inštitúcií ( Európsky parlament, Rada Európy, Súdny dvor pre ľudské práva). Na obed si môžeme dať miestnu špecialitu choucroute, tarte Flambée alebo Quiche lorraine v jednej z početných krčmičiek v centre mesta. Prejazd do okúzľujúceho Colmare, podvečerná prehliadka mesta. Ubytovanie a nocľah.

 

4. deň:

Po raňajkách nás čaká deň plný lahôdok vo farbami hýriacom Alsasku. Najprv sa v horskom údolí Munster pozrieme do výrobne rovnomenného, veľmi aromatického syra. V RIQUEWIHR nás zaplaví vôňa rôznych druhov tunajšieho pečiva - čakajú nás maslové bábovky kougelhopf, kokosky s najrôznejšími príchuťami, čas bude aj na ochutnávku a nákup tunajších vyhlásených vín ako je Riesling, Sylvaner a Gewürztraminer. Popoludní si prezrieme rozprávkové mestečko Kaysersberg, rodisko nositeľa Nobelovej ceny za mier, dr. Alberta Schweitzera. Možnosť večere. Prejazd na ubytovanie. Nocľah.

 

5. deň:

Po raňajkách sa vydáme za poznaním prírodných krás a špecialít kraja Franche-Comté. V niektorom z tradičných domov s udiarňou ochutnáme a môžeme aj nakúpiť tunajšej údeniny. Plavba na lodičkách nádhernou prírodou k vodopádom rieky Doubs. Zastávka v meste soli Arc-et-Senans (UNESCO). V podvečer sa na chvíľu zastavíme v pevnostnom Besançonu. Prejazd na ubytovanie do oblasti Dijonu.

 

6. deň:

Po raňajkách nás očakáva francúzsky Burgundský - región, ktorý je snáď najviac spojený s vynikajúcou kuchyňou a s pojmom savoir vivre (umenie žiť). Vypravíme sa za tunajším perníkom, slávnu horčicou s početnými príchuťami. Dozvieme sa, ako chutí Kir royal a jedna z jeho ingrediencií cr?me cassis. Navštívime hlavné mesto Burgundska Dijon a mesto Beaune, s historickou nemocnicou. Súčasťou programu bude aj návšteva vinárstva s degustáciou vyhláseného burgundského vína. Možnosť spoločnej večere. Odporúčame burgundskú špecialitu Coq au vin (kohút na víne). Návrat na ubytovanie.

 

7. deň:

Po raňajkách odchod domov, návrat v neskorých večerných hodinách.

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 6 x ubytovanie v hoteli , 6 x raňajky, služby sprievodcu , 3 degustácie vína (Champagne, Alsasko, Burgundsko) , exkurziu vo výrobni : syra Munster, biscuits roses de Reims, lístok vlakom TGV z Remeša do Štrasburgu , plavba loďou po rieke Doubs

Cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 158,-eur, komplexné cestovné poistenie , vstupné (cca 30€/osoba) , individuálne ochutnávky a večere