phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Chile, Peru, Bolívia a Veľkonočný ostrov

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Krásna expedícia do najindiánskejších častí Južnej Ameriky. Slávne Machu Picchu a množstvo chrámov Inkov v okolí legendárneho Cuzca. Bájne jazero Titicaca a indiánsky La Paz. Vrchol programu: prechod bolivijským altiplanom cez Salar de Uyuni do najsuchšej púšte sveta. Na záver najizolovanejšie miesto na svete. Môžete odolať?


Program:

1.deň

Smer Peru
LET DO LIMY

Odlet z Viedne. Dlhý let do Peru.


2.deň

Prehliadka hlavného mesta Peru - Limy
LIMA

LIMA: hlavné mesto krajiny. Prehliadka mesta s koloniálnym námestím Plaza de Armas a hrobkou Pizarra. Kostol svätého Augustína, San Francisco s katakombami. Odkaz španielskych dobyvateľov. Začíname.


3.deň

Prehliadka Cuzca a štyroch incských pamiatok
LIMA-CUZCO

Ráno odlet do CUZCA, kedysi centra najmocnejšej indiánskej ríše, ktorá vládla v Južnej Amerike. Na úvod prehliadka ruín v okolí mesta – Chrám Slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, incké kúpele Tambo Machay, posvätné Qenko. Večerné prechádzky v meste, ktoré Vám možno pripomenie tibetskú Lhasu.


4.deň

Návšteva Ollantaytamba - miesto posledného odporu inkov
CUZCO-OLLANTAYAMBO-AGUAS CALIENTES

Koloniálna architektúra a indiánska minulosť. Vláčikom cez mohutné Andy popri dravej Urubambe až pod magické ruiny MACHU PICCHU.


5.deň

Návšteva jedného zo siedmich novodobých divov sveta - Machu Picchu
MACHU PICCHU-CUZCO

Prehliadka novodobého divu sveta. Rozprávanie o ich histórii. Prečo ich postavili? Kto ich objavil? Ochutnáte výbornú veľkozrnnú kukuricu so syrom. Návrat do Cuzca.


6.deň

Najvyššie položené splavné jazero sveta Titicaca a unikátne plávajúce ostrovy Los Uros
CUZCO-PUNO

Presun peruánskym vidiekom k najvyššie položenému splavnému jazeru sveta TITICACA. Návšteva unikátnych plávajúcich rákosových ostrovov Los Uros. Večer možno ochutnáme steaky z lamy v kvalitnej a vyskúšanej reštaurácii.


7.deň

Najvyššie položené hlavné mesto na svete
PUNO-LA PAZ

Odchod z Peru do Bolívie, kde neďaleko jazera prekročíme ďalšiu exotickú hranicu. Večer príchod do mesta LA PAZ. Prekrásna vyhliadka na mesto položené hlboko pod nami v kotline.


8.deň

Najindiánskejší štát Južnej Ameriky
LA PAZ

Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta na svete - námestie Plaza Murillo, prezidentský palác, pri ktorom si povieme viac o diskutovanom Evovi Moralesovi. Trhovisko a všadeprítomní Indiáni - sme v najindiánskejšom štáte Južnej Ameriky.


9.deň

Vysokohorská Bolívia
AUTOBUS

La Paz a potom nočný presun. Presun bolívijskou krajinou k našim džípom a nástup na trojdňový prechod na džípoch úchvatnou vysokohorskou krajinou Bolívie.


10.deň

V srdci Salaru
SALAR DE UYUNI

Lagúny rôznych farieb, lagúna Verde, lagúna Colorada, plameniaky, sopky...


11.deň

Najväčšia soľná planina na svete
SALAR DE UYUNI, LAGUNA COLORADA

Vyvrcholenie programu – Salar de Uyuni – biela soľná planina, najväčšia svojho druhu na svete, vo výške 3650 m. 10 miliárd soli okolo Vás. Bizardná krajina na vychutnanie ktorej potrebujete tie najkvalitnejšie okuliare. Isla del Pescado – ostrov v bielom mori soli porastený obrovskými kaktusmi. Tipnete si ich vek?


12.deň

Takmer nikdy neprší
SAN PEDRO DE ATACAMA

Príchod do najsuchšej púšte sveta ATACAMA. Tu vraj nikdy neprší. A čo potom tie mraky na obzore? Atmosféra dediny siedmych statočných, návšteva nezabudnuteľného Údolia mŕtvych a úchvatného Údolia mesiaca, kde vystúpime aj na obrovskú piesočnú dunu.


13.deň

Gejzír a soľná lagúna
SAN PEDRO - CALAMA-SANTIAGO DE CHILE

Priestor pre návštevu gejzírov El Tatio a soľnej lagúny pre tých, ktorí soli nemali dosť. Výborné vínko v našom obľúbenom baríku a odlet do hlavného mesta.


14.deň

Najmodernejšie mesto v Južnej Amerike
SANTIAGO DE CHILE

SANTIAGO DE CHILE, moderná metropola je živou spomienkou na kultúrne, politické a sociálne zmeny, ktoré sa v krajine udiali. Prezidentský palác La Moneda, bulváry O´Higgins, Almirante Latorre, Blanco Encalada, Metropolitná katedrála, katedrála Santiago a centrálne námestie Plaza de Armas. Na večeru ochutnáte najlepšie steaky na svete.


15.deň

Najizolovanejšie miesto na zemi
SANTIAGO - VEĽKONOČNÝ OSTROV

Transfer na letisko a odlet ponad Tichý oceán a po 5,5 hodinách pristaneme na malej skale. Veľkonočný ostrov. Začíname návštevou Ahu Vinapu s neuveriteľnými skalnými stenami, ktoré pripomínajú Machu Picchu. Ich vzhľad podľa niektorých odborníkov podporuje teóriu, že prví obyvatelia ostrova prišli z Južnej Ameriky. Pokračujeme nahor k sopke Rano Kau do dedinky Orongo, centra kultu Vtáčieho muža. Domy z mäkkého kameňa boli ohľaduplne zreštaurované, bralá so stovkami petroglyfov zostali nedotknuté. Nezabudnuteľné výhľady si dôkladne vychutnáme.


16.deň

Veľkonočný ostrov
RANO RARAKU A NEMÉ SOCHY

Vyrážame z Hanga Roa na východné pobrežie, ktoré si dôkladne pozrieme. Chrámy Akahanga a Tongariki – najväčšia plošina ostrova s pätnástimi sochami. Po zemetrasení v roku 1960 ju zničila prílivová vlna, no v roku 1992 bola kompletne zrekonštruovaná. Výlet pokračuje po juhovýchodnom pobreží ostrova so zástavkou pri sopke Rano Raraku, kde sa nachádza 394 moai v rôznych stupňoch dokončenia. Pokračujeme na sever okolo zátoky La Perousse k Ahu Te Pito Kura, k najväčšiemu moai vztýčenému na ostrove. Vysoký je 9,8 metra a váži približne 82 ton. Ďalšou zástavkou je pláž Anakena, kde podľa legendy po prvýkrát pristál na ostrove Hotu Matua. Obed formou pikniku. Miestny Ahu Nau Nau bol čiastočne zrekonštruovaný v roku 1978. Nachádza sa tu aj Ahu Ature Huki, prvý moai opätovne vztýčený na ostrove. Podarilo sa to miestnym obyvateľom v spolupráci s nórskou expedíciou Thora Heyerdahla v roku 1956. Pokračujeme do Vaitey a späť do hotela.


17.deň

Opäť nekonečný oceán
VEĽKONOČNÝ OSTROV - SANTIAGO

Preletíme z letiska Mataveri späť do Santiago de Chile, kde budeme mať tranzitný nocľah.


18.deň

Hasta luego!
SANTIAGO - DOMOV

Odlet zo Santiaga s množstvom zážitkov. Na jednej ceste sme videli novodobý div sveta, najsuchšiu púšť na svete a najizolovanejšie miesto, uprostred Pacifiku.

19.deň

Opäť doma

Návrat do Európy.


Cena zahŕňa

medzinárodné letenky
prelet Atacama-Santiago
prelet Santiago - Veľkonočný ostrov - Santiago
slovenského CK sprievodcu počas dní 2-14
2 noci ubytovanie na Veľkonočnom ostrove a prehliadku s anglicky hovoriacim sprievodcom
komplet dopravu miestnymi autobusmi, vlakom, prenajatými mikrobusmi a džípmi
výlety do púšte Atacama, Salar de Uyuni, člnom na jazero Titicaca
ubytovanie v jednoduchých hoteloch
stravu pri expedičnom prechode soľnou púšťou a Alitplana
najlepšie poistenie proti insolventnosti
asistenčné služby CK

– šťastnú visačku na batožinu


Cena nezahŕňa:

stravu (okrem expedičnej na trase San Pedro-Uyuni), vstupné, letiskové poplatky, vláčik na Machu Picchu, vnútroštátnu letenku Lima-Cuzco (cca 140 €).


Program na Veľkonočnom ostrove je s lokálnym sprievodcom /anglicky hovoriaci/. CK sprievodca cestuje v prípade skupiny 8 a viac klientov.

Letenka: Tieto destinácie lietame preferenčne leteckými spoločnosťami KLM/AIR FRANCE s prestupom v Amsterdame/Paríži. Všetky sú s jedným prestupom v Európe. Lokálne lety v Južnej Amerike lietame spoločnosťou LAN Chile.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. CK nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie CK odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.


Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.