phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Cesta okolo sveta naprieč Pacifikom

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Vraví sa, že raz za život to treba skúsiť a zúčastniť sa cesty okolo sveta. Cesta okolo sveta s nami Vás zavedie na netradičné miesta a nejde cez tradičné destinácie, ktoré sú súčasťou iných ciest. Zaslúžite si viac. Dve najľudnatejšie krajiny sveta, ostrovy v Tichom oceáne, najlepšia krajina na život Nový Zéland a iné Japonsko. Len zlomok zážitkov, ktoré na Vás čakajú. Malé skupiny do 12 ľudí. Porovnajte to s konkurenciou a masovými cestami okolo sveta. Vyjde vám iba jedna odpoveď. Poďte s nami.

Program:


1. deň:
Odlet do Indie.

2. deň:
DILLÍ – prílet do hlavného mesta krajiny. Atmosféra Dillí Vás dostane. Kvalitná prehliadka starého Dillí – brána Ajmeri, prvé dotyky s hinduizmom. V sikhskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne, no dnes z jeho radov pochádza aj indický premiér. Uvidíme vtáčiu nemocnicu fanaticky mierumilovných džinistov, kde mnísi chodia nahí a zametajú pred sebou, aby nestúpili na hmyz a takto aj nechcene neuškodili žiadnej živej bytosti, ale aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Nákupy na Chandni Chowk ako z klasických orientálnych rozprávok. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol nového Dillí. Prvá indická večera. Máte chuť na kura tandoori? Alebo Vám viac chutí palak paneer? Sprievodca Vás zasvätí do tajov indickej kuchyne. Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

3. deň:
AGRA: bývalé hlavné mesto ríše. Podrobná prehliadka Taj Mahalu (UNESCO), vraj najkrajšej stavby sveta. Nádherný zo vzdialenosti kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

4. deň:
Odlet a prílet do Číny. PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Návšteva CHRÁMU NEBIES, miesta, kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Budova, celá z dreva, sa stala symbolom celého mesta (UNESCO). Večer ochutnáme pekinskú kačku. Kto bude mať chuť, môže tak spraviťv najlepšej reštaurácii v meste, kde túto špecialitu ochutnal aj Fidel Castro, Arafat, Bush, či Pelé.

5. deň:
Objednaným autobusom vyrazíme na sever k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU, ktorý je, ako radi tvrdia Číňania, jedinou stavbou viditeľnou z Mesiaca. Vysvetlíme si. Aj Múr je, samozrejme, pod ochranou UNESCO. Prechádzka po Múre. Slávne VTÁČIE HNIEZDO pre 91 000 divákov – práve tu sa 8. 8. 2008 o 08.08 večer začali najväčšie letné olympijské hry histórie. Zaspomíname si spolu. LETNÝ PALÁC bude ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry a Mramorová loď cisárovnej Cixi Vás určite zaujme (UNESCO). Prevezieme sa turistickou loďou po jazere Kunming. Návrat do hotela. Kto bude mať chuť, prejde sa so sprievodcom večerným, krásne osvetleným centrom Pekingu.

6. deň:
ZAKÁZANÉ MESTO bude bonbónikom na záver. Toto sídlo dynastií Ming a Čching má 9 999 miestností a je najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Najkrajšia ukážka čínskej architektúry, inšpirovanej taoistickým a opäťmoderným Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Prechádzka po najväčšom námestí sveta, kde je zakázané jazdiť na bicykli (tanky sem však môžu). Moderná budova Opery Vám vyrazí dych. Je najkrajšou modernou stavbou planéty? Kde je vchod? Je krajšia cez deň či v noci? Poobede voľno na nákupy buď na štýlovej uličke Liu Li Čang, alebo v nových obchodných domoch na pešej zóne Wangujing. Kedy bola postavená ulička zo 17. storočia? Alebo sa radšej povozíte štvrťou klasických hutongov na bicyklových rikšiach? Chcete vyskúšať, ako funguje tradičná čínska medicína?

7. deň:
Odlet a prílet do TOKIA. Prvá prechádzka najväčším mestom na svete - aj s predmestiami tu žije 33 miliónov obyvateľov. Prvé suši. Ubytovanie v kvalitnom hoteli. Nezabudnuteľný výhľad na mesto (ak budeme mať šťastie, po prvýkrát uvidíme bájnu Fudži). Takto ste si predstavovali Japonsko?

8. deň:
Raňajky. Prenajatým klimatizovaným autobusom s miestnym vysokokvalifikovaným sprievodcom do KAMAKURY, bývalého hlavného mesta Japonska, kde sa začala písať história šógunov a bojovných samurajov. Hačimangú, naša prvá šintoistická svätyňa, so všetkým, čo k nej patrí. Veštenie budúcnosti tak, ako to robia Japonci až doteraz. Národný park HAKONE so svojou prekrásnou prírodnou scenériou. Uvidíme ešte raz Fudži? Návšteva vulkanického údolia ÓWAKUDANI, známeho svojimi horúcimi prameňmi. Dáte si vajíčko uvarené v sopečnej vode? Podľa legendy Vám každé takéto vajíčko predĺži život o 7 rokov. Prechod cez Kawasaki a Jokohamu, prvý dotyk so šírym oceánom a pozorovanie šantiacich surfistov.

9. deň:
Raňajky, prehliadka Tokia, záhrady Cisárskeho paláca. Ginza, nazývaná aj Champs-Elysees Tokia. Tu jazdili prvé japonské autá, tu sa prvýkrát tancoval vtedy moderný charleston, sem sa chodila promenádovať japonská fašistická mládež. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou hlavného mesta. Prechod cez Dúhový most, Ódaiba - kedysi súčasť obranného opevnenia Tokia, dnes oddychové miesto obyvateľov mesta a IT centrum celej krajiny. Individuálne nákupy v elektrickom meste Akihabara, kde nájdete elektroniku, o ktorej ste ani netušili, že sa dá vymyslieť. A večer do štvrte, plnej barov a reštaurácií - na chvíľu sa budeme zabávať tak, ako to robia Japonci. Odlet na Nový Zéland.

10. deň:
NOVÝ ZÉLAND, Stredozem, krajina Pána prsteňov. Najkrajšia príroda na svete. WELLINGTON: nádherne situované hlavné mesto krajiny. Múzeum Te Papa je pýchou krajiny. Vták moa, zmluva z Waitangi.

11. deň:
Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príběhu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

12. deň:
Dnes pokračujeme k ďaľšiemu „naj“ a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, ktorej následky sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou.

13. deň:
ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presujeme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower,vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

14. deň:
Dnes odlietame smer FRANCÚZSKA POLYNÉZIA: pristávame na TAHITI a čaká nás relax uprostred Tichého oceánu.

15. deň:
Prelietame na jeden z najkrajších atolov na svete, legendárna BORA BORA. Opäť dokonale spoznáme ostrov, overíme, či je piesok belší ako inde a užijeme si relax pod tropickým slnkom. Relax na možno najromantickejšom mieste našej planéty.

16. deň:
Biele pláže na BORA BORA

17. deň:
Biele pláže na Bora Bora.

18. deň:
Doobeda relax a poobede odlet. Čaká nás let ponad otvorený Pacifik a tam trafíme na maličký ostrov.

19. deň:
VEĽKONOČNÝ OSTROV, najodľahlejší kút sveta uprostred Tichého oceánu, preslávený unikátnymi sochami, ako aj clivým pocitom samoty. Poldenný výlet ku kráteru Orongo. Večerná Hangaroa.

20. deň:
Celodenný výlet okolo ostrova po najznámejších archeologických miestach ako aj nádherná pláž Anakena.

21. deň:
Odlet do Santiaga.

22. deň:
SANTIAGO DE CHILE, prehliadka hlavného mesta Chile – najmodernejšej metropoly Južnej Ameriky, vyhliadka na mesto z Cerro San Cristóbal, široké bulváre, spomienky na Pinocheta. Ochutnáme čilské víno a naša cesta sa chýli ku koncu.

23. deň:
Odlet domov.

24. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:

  • medzinárodné letenky
  • všetky prelety
  • transfer na letiská a z letísk
  • nocľahy v 4* a 5 x  5* hoteloch s polpenziou v dvojposteľových izbách
  • všetky transfery VIP prenajatými mikrobusmi, autami, autobusmi
  • služby slovenského sprievodcu, služby miestnych sprievodcov podľa potreby
  • vstupy podľa programu
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • asistenčné služby CK

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, fakultatívne aktivity mimo programu