phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Cesta južnými mestami

Maroko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu

1. den:

Saidia - Fes
Transfer do najstaršieho marockého sultánskeho mesta Fes, ktoré je významné predovšetkým svojím duchovným a vzdelávacím prínosom pre marockú kultúru. Prehliadka tohto krásneho islamského mesta, navštívite stredovekú Medinu, školu Koránu (t.j. medresy), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte remeselníkov používať dávnu techniku výroby predmetov. Budete mať tiež možnosť zakúpiť si niektorý z výrobkov. Večera a nocľah.

2. den:

Fes – Midelt – Erfoud
Po raňajkách cesta ďalej povedie cédrovými a bukovými lesmi cez pohorie stredného Atlasu. Tento región je harmonicky zelený a svieži. Zastávka v mestečku Ifrane, ktoré leží v nadmorskej výške 1 650 metrov nad morom a ktoré je tiež zimným lyžiarskym strediskom. Odchod do Erfoud cez Midelt. Večera a nocľah.

3. den:

Erfoud
Fakultatívny výlet do púšte k najväčším dunám Merzouga, kde si môžete užiť jazdu na ťavách. Okrem iného tu môžete vidieť zrúcaniny starého mesta Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalné rytiny. Večera a nocľah v meste Erfoud. (Poldenný výlet k dunám cena cca 30 Eur, celodenný cena cca 60 Eur)

4. den:

Erfoud – Todra Gorge – Tinghir – Ouarzazate
Po raňajkách odchod cez mesto Tinghir do impozantného kaňonu Todra Gorge, známeho úzkymi priechodmi. Ohromí Vás pohľad na veľkolepé skaly, z ktorých niektoré siahajú do výšky až 300 m. Pokračovanie cez prekrásne "Údolie Dades" a Kelaa Mgouna známe nádhernými ružovými záhradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde uvidíte pevnosť Kasbah Taouirt, ktorá bola v minulosti rezidenciou pašu El Glaoui z Marakéša. V tomto meste sa vyprodukovalo mnoho medzinárodných filmov, preto je v súčasnosti nazývané ako "mini Hollywood". Večera a nocľah.

5. den:

Ouarzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš
Po raňajkách navštívite veľkolepú dedinu Ksar Ait Ben Haddou, ktorá zaujme svojou berberskou architektúrou aj skutočnosťou, že bola zaradená organizáciou UNESCO medzi Svetovo kultúrne dedičstvo a slúžila ako filmová kulisa pre veľa historických filmov. Cesta bude pokračovať pohorím Vysokého Atlasu a ponúka dych vyrážajúce scenérie a výhľady. Najvyšším bodom je priesmyk Tizi - N - TICHKA v nadmorskej výške 2 265 m. Príjazd do mesta Marakéš, "červená perla Juhu". Návšteva nezabudnuteľného námestie Djemaa El Fna. Užijete si unikátnu atmosféru s jeho tanečníkmi, akrobatov predvádzajúcich cvičené opice, rozprávači príbehov a zaklínačmi hadov. Večera a nocľah.

6. den:

Marakéš
Po raňajkách návšteva mesta Marakéš s jeho povestnými Saadskými hrobkami, opevnením mešity Koutoubia (exteriér) a nádherným palácom Bahia. Zažijete neopakovateľnú atmosféru trhov (Souks), ktoré patrí k najväčším v Maroku. Večera a nocľah.

7. den:

Marakéš - Beni Mellal - Fes
Skoré raňajky a odchod do Fesu. Cestou miniete malé a krásne mestá s európskou architektúrou napríklad Azrou, berberské dediny ako Imouzzer známe pre svoje remeselné umenie, slávne lyžiarske stredisko Ifrane. Zastávka v Beni Mellal. Príchod v neskorých popoludňajších hodinách. Ubytovanie, nocľah.

8. den:

Saidia - Praha
Transfer na letisko. Odlet späť do Bratislavy.

Upozornenie:

Zmena v programe vyhradená. Minimálny počet účastníkov je 14 osôb. Ubytovanie počas okruhu v 3 * hoteloch, stravovanie podľa programu. Ďalej sme chceli klientov informovať o odporúčanom sprepitnom počas poznávacích zájazdov: Sprepitné je v arabských krajinách úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť sprepitné sa odrazí na kvalite služieb. Samozrejme, rozhodnutie ohľadom sprepitného je vo vašich rukách. Aj napriek tomu si však dovoľujeme vás informovať o výške odporúčaného sprepitného v priebehu vášho poznávacieho zájazdu. Cesta južnými mestami - 160 MAD / osobu / celý okruh.

V cene zájazdu je zahrnuté:

Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, 7 nocí v 3 * hoteloch s polpenziou, popísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, transfer klimatizovaným autobusom, transfer z / na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie.

V cene zájazdu nie je zahrnuté:

Odporúčaný príplatok za cestovné poistenie (podrobnosti o poistení nájdete na úvodných stránkach katalógu), fakultatívne služby, miestne pobytová taxa 30 EUR / osobu / pobyt (pri 8 dennom pobyte), 50 EUR / osobu / pobyt (pri pobyte nad 8 dní), splatná v hotovosti na mieste. Sprepitné.