phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Českosaské Švajčiarsko - skalnými bránami do rozprávky

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

1. deň: Děčín prezývaný aj brána do severných Čiech či mesto mostov. Děčínský zámok patrí medzi najvýznamnejšie historické pamiatky severných Čiech. Počas storočí slúžil ako oporný bod českého kniežactva, vojenská pevnosť či sídlo významných rodov a Fryderyk Chopin tu skomponoval známy valčík As-dur, nazývaný Děčínský.

2. deň: Romantická krása Saského Švajčiarska a vyhliadková terasa Bastei – vysoko nad kaňonom Labe nás čakajú veľkolepé výhľady na okolitú krajinu pieskovcových skalných veží. Po kamennom moste Basteibrücke, najstaršia turistická atrakcia v Sasku, prekonáme 195 m hlbokú priepasť na okraji labského kaňonu. Zostúpime labyrintom skál do romantického výletného mestečka Rathen a historickým parníkom podnikneme výpravu proti prúdu rieky a potom až na vrchol stolovej hory Königstein. Tu sa týči pevnosť rovnakého mena.

3. deň: Nádherná scenéria obrovského kaňonu pieskovcových skál a riekou Labe - Hřensko - vstupná brána do NP České Švajčiarsko a najnižšie položené miesto v Čechách. Tichá (Edmundova) a Divoká roklina. Strmé často kolmé skalné steny vysoké 50 až 150 metrov a skalné previsy s tunelmi. V úsekoch kde skaly priamo spadajú do vody, nahradzuje cestu plavba lodičkou s veselým výkladom prievozníka po rieke Kamenica. Viac než storočná atrakcia Vodopád na špagát, vodníkovo kreslo s vodníkom či kamenná rodinka. Pravčická brána - 16 m vysoký a takmer 27 m široký najväčší skalný most v strednej Európe. Na jej úpätí prilepený zámoček „Sokolie hniezdo“.

4. deň: Jetřichovické skaly a tri najkrajšie skalné vyhliadky Českého Švajčiarska: Mariina vyhliadka, Rudolfov kameň a Vilemínina stena.Vyhliadky na špicoch skalných ostrohov s panorámou siahajúcou až po Lužické hory a České stredohorie. Tetřevny – mohutné skalné previsy, ktoré slúžili často ako stanovište lovcov číhajúcich na tetrovy a za vojny ako úkryt miestneho obyvateľstva. Skalnatý lúpežnícky hrádok Šaunštejn. Viete, že... Pravčická brána má menšiu sestru? Volá sa Malá Pravčická brána. Je 2,3 m vysoká a 3,3 m široká, takže by sa vám možno vošla aj do izby. Strašidelný Dolský mlyn a príbeh rodičov čo si po 7 rokoch nepoznali svojho syna či rozprávka o princeznej Krasomile. Počas svojej dlhej histórie to bol mlyn, pálenica, kasáreň fi nančnej správy a taktiež konečný prístav pre jazdu lodí vo Ferdinandovej tiesňave s hostincom.

5.deň: Údolie Doubnice, dedinka Doubnice a rezbárske veľdielo. Najviac drevených sôch na jednom mieste na svete. Lovecké zruby Na Tokání. Úzke skalné prielomy a vzrušujúci výstup po rebríkoch a schodoch „myšími dierami“. (tento úsek je možné aj obísť). Panská skala s jazierkom v Kamenickom Šenove – 12 metrov vysoké, takmer zvislé päť a šesťboké pravidelné čadičové stĺpce, pripomínajúce píšťaly varhanov a opäť rozprávka o Pyšnej princeznej.

Cena zahŕňa: Autokarovú dopravu z BA, 4x ubytovanie v 3* hoteli /penzióne, 4x raňajky, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky: Za 1/1 izbu 89 €, za miesto v prednej polovici autokaru 10 €.