phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Čechy - Praha, zámky a hrady v Čechách

Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky

 

Praha - Karlštejn - Hluboká - České Budejovice - Český Krumlov - Telč


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, popoludní príchod do Prahy (UNESCO), prechádzka mestom zahrnujúca Staromestské námestie s radnicou a orlojom, Týnsky chrám, Obecný dom, Prašnú bránu, Karlovu univerzitu, Václavské námestie a Národné múzeum. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

2. deň – po raňajkách prehliadka ďalších pražských pamätihodností – Strahovský kláštor, Loreta, Hradčanské námestie, Pražský hrad s katedrálou Sv. Víta – najznámešia pamiatka Prahy i celej Českej republiky, ktorej pramene siahajú až do 9. storočia, dnes sídlo prezidenta, Zlatá ulička, ktorá si zachovala pôvodný ráz, dnes sa tu nachádzajú galérie, originálne obchodíky a expozície, Starý palác, Chrám sv. Juraja, Malá strana – kostol sv. Mikuláša, kostol Karmelitánov s pražským Jezulátkom, Karlov most – najstarší stojaci most cez rieku Vltavu v Prahe ozdobený 30 sochami a súsošiami v dvoch radoch po oboch stranách mosta. Vo večerných hodinách návrat späť do hotela.

3. deň – po raňajkách presun autokarom na Karlštejn – impozantný hrad, ktorý má medzi českými hradmi výnimočné postavenie nielen historickým významom, ale i svojou architektúrou a mohutnosťou. Hrad bol vybudovaný rímskym cisárom Karolom IV. v roku 1348 predovšetkým ako miesto uloženia kráľovských pokladov. Prehliadka historických interiérov dvoch poschodí Cisárskeho paláca, spodných poschodí Mariánskej veže a Studničnej veže. Po prehliadke presun na zámok Hluboká, ktorý patrí medzi najkrajšie české zámky a je národnou kultúrnou pamiatkou. Pri poslednej prestavbe slúžil ako predloha dokonca anglický zámok vo Windsore. Zámok Hluboká je obľúbeným miestom všetkých romantikov. Po prehliadke transfer do Českých Budějovíc, ktoré sú hospodárskym a kultúrnym centrom južných Čiech. Večerná prechádzka mestom a ubytovanie.

4. deň – po raňajkách krátky presun do Českého Krumlova (UNESCO) – prekrásne historické centrum, zámok, ktorý je svojou rozlohou druhý najväčší hradný a zámocký komplex v Čechách (po Pražskom hrade). Bol vyhlásený za prísne chránenú kultúrnu pamiatku. Transfer do mesta Telč, prehliadka mesta zahrnujúca: Svätodušnú vežu, zámok, ktorý zažil najväčší rozmach počas prestavby vlastníkom Zachariášom z Hradce. Ten sa počas výprav do Talianska zoznámil s renesanciou, ktorej prvky boli potom použité pri prestavbe tohto sídla. V minulosti sa zámok stal niekoľkokrát miestom natáčania známych českých rozprávok. V Telči sa nachádza aj jedinečné námestie zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V popoludňajších hodinách odchod späť do SR, príchod v neskorších večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový príplatok 6 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 75 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:

4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD