phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Benátky a zámok Miramare s kúpaním

Veneto (oblasť Benátok), Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2. nástupné miesto) . Popoludní prídeme do Talianska, kde nás na skalných útesoch nad morom privíta zámok Miramare. V jeho múroch a okolitých prekrásnych anglických záhradách sa začal odvíjať tragický osud cisára Maximiliána Mexického . Stredisko Duino predstavuje Starý a Nový hrad na strmej skale nad morom, rozsiahle okolité lesy a čarovnú zátoku Sistiana. Pre jedinečnú atmosféru si Duino vybral na pobyt Dante, básnik R. M. Rilke a českí filmári k natočeniu filmu Účastníci zájazdu . Večer sa ubytujeme v hoteli v Lido di Jesolo.

2. deň:

Po raňajkách prídeme do prístavu Punta Sabbioni, odkiaľ sa preplavíme po lagúne do Benátok (UNESCO). Cestou minieme ostrovy a ostrovčeky spolutvoriace mesto na lagúne a vylodíme sa v oblasti San Marko, odkiaľ zahájime vlastnú prehliadku mesta. Navštívime chrám sv. Marka, pozrieme si budovy prokuratúry a Dóžov palác s väzením, vyjdeme na vyhliadku zvonice sv. Marka. Prejdeme si najnádhernejšie benátske námestia, kostoly a paláce, obchodné uličky aj slávny most Rialto. Pravú benátsku atmosféru nám doladí aj jazda po Canal Grande. Cestou sa budeme kochať pohľadom na honosné paláce. Návrat na ubytovanie.

3. deň:

Po raňajkách sa opäť z Punta Sabbioni vydáme na plavbu po benátskej lagúne. Na ostrove Burano si prezrieme typické miestne čipky, na ostrove Murano nám predvedú svoje zručnosti miestny zruční sklári. Jedinečnú atmosféru oboch ostrovov dotvárajú rybárskej osady s množstvom farebných domčekov rozosiatych pozdĺž kanálov. Okolo neskorého obeda sa vrátime k autobusu a odídeme na Slovensko. Príchod do Brna v nočných hodinách, následne transfer do Bratislavy .

Cena zahŕňa:
dopravu klimatizovaným autobusom ,2x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 2x polpenzia , služby sprievodcu.

Cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 27,-€, lodné lístky cca 35,- eur , komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Bez nočných prejazdov. Ubytovanie na jednom mieste. Okrem iného uvidíte tieto miesta: MIRAMARE - DUINO - BENÁTKY ( UNESCO ) - BURANO - MURANO