phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Balkán - Srbsko, Kosovo, Čierna hora, Bosna a Hercegovina

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rýchly popis:
Ubytovanie: 5 x v hoteli

Stravovanie: 5 x kontinentálne raňajky


Novi Sad - Sremski Karlovci - Belehrad - Kruševac - Peč - Skadarské jazero - Kotor - Boka Kotorska - Medjugorje - Blagaj Tekija - Mostar - Sarajevo


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod v skorých ranných hodinách, príchod do najvýznamnejšieho mesta v srbskej Vojvodine – Nového Sadu. Prehliadka Petrovaradínskej pevnosti, z ktorej je krásny výhľad na Dunaj a celý Nový Sad. Krátky transfer do mestečka Sremski Karlovci, ktoré bolo viac ako 200 rokov duchovným, kultúrnym a vzdelávacím centrom celého Srbska. Nachádza sa tu mnoho historických a barokových budov, chrám sv. Mikuláša a Kaplnka mieru, ktorá pripomína podpísanie mieru medzi Rakúskom- Uhorskom a Osmanskou ríšou v r. 1699. Ochutnávka vína v známej vinárskej oblasti Fruška Gora, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka Belehradu - mauzóleum Josipa Broz Tita, pevnosť Kalemegdan, katedrála, zámoček kňažnej Ljubice, bohémska štvrť Skadarlija, hlavná trieda Terazije, Národné divadlo, Národné múzeum, Srbský parlament, kostol sv. Marka, monumentálny chrám sv. Sávy a pamiatky z posledného bombardovania v roku 1999. Fakultatívne plavba loďou po Dunaji. Večer transfer do mesta Kruševac – bývalého hlavného mesta stredovekého srbského štátu, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, prejazd do kosovského mesta Peč, obkoleseného horským masívom Rzača, ktoré svojou architektúrou mnohým pripomína turecký Istanbul, prechádzka ulicami mesta popri známom ružovom hoteli Korza, cez starý bazár. Presun ku kláštornému komplexu Pečka Patrijarsija, zapísanému na zozname UNESCO. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, tranzit cez kaňon rieky Morača ku najväčšiemu balkánskemu Skadarskému jazeru, fakultatívne plavba loďou. Zastávka v starobylom meste Kotor, ktoré je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých miest v juhovýchodnej Európe a je pod ochranou UNESCO. Transfer k najväčšiemu prírodnému zálivu v jadranskom mori, pripomínajúcom nórske fjordy – Boke Kotorskej. Individuálne voľno na kúpanie, ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, transfer do Medjugorje, prehliadka miesta, kde sa v roku 1981 začala šiestim vizionárom zjavovať Panna Mária. Dnes toto medzinárodné pútnické miesto ročne navštívia desaťtisíce turistov. Zastávka v Blagaj Tekija – dervišský kláštor postavený na prameni krasovej rieky Buna. Príchod do Mostaru a prehliadka moslimskej štvrte s mešitami s jedinečnou atmosférou a so slávnym starým mostom nad riekou Neretva z roku 1566, ktorý bol počas vojny zničený a potom znovu obnovený. Ubytovanie a nocľah.

6. deň – raňajky, prehliadka v minulosti vojnou zničeného Sarajeva, ktoré ma prezývku aj Jeruzalem Európy, keďže tu v súčasnosti vedľa seba nažívajú kresťania, moslimovia aj židia. Návšteva orientálnej tureckej štvrte Baščaršija, Gazi Husrev Begovej mešity a Aleje ostreľovačov, kde počas vojny srbskí ostreľovači pripravili o život niekoľko stoviek civilistov. Popoludní odchod smerom na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 5 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový príplatok 7 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 120 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD