phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Azerbajdžan

Azerbajdžan

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

 PROGRAM:

1.deň:Večerný odlet z Budapešti.

2.deň: V ranných hodinách priletíme do tzv. „krajiny ohňa“ Azerbajdžanu. Po výmene valút sa pôjdeme pozrieť na ohnivý chrám Ateshtag, miesto spájajúce sa so vznikom dávneho náboženstva Zoroastriánstva. Potom sa presunieme na ohnivú horu Yanar Dag, kde vyviera zemný plyn a horí oheň už vyše 70 rokov. Naša cesta bude pokračovať na sever krajiny a cestou sa zastavíme na výhliadke 5 prstov (v prípade dobrého počasia) z ktorého je krásny výhľad na Kaspické more. Na záver dňa sa ubytujeme v mestečku Quba, najvýznamnejšie sídlo Kaukazkých horských židov.

3.deň:Po raňajkách sa vydáme do Kaukazkých hôr do osídlenia Kinalik (Xinalug), dedinka s vlastnou kultúrou a jazykom nepretržite fungujúca už 5000 rokov s nádhernými výhľadmi na Kaukazkú prírodu a najvyššie hory Azerbajdžanu, Bazardüzü (4466 m.n.m) a Shahdagh (4243 m.n.m). Po prehliadke nás čaká cesta do mestečka Samači, cestou prejdeme cez úžasné stepy a polopúšte a prehliadneme si mauzóleum Diri Baba. V Samači si pozrieme krásnu mešitu a ubytujeme sa v Hoteli.

4.deň:Po raňajkách sa vyberieme do Šeky kde navštívime chrám Sheki Khan a prejdeme sa starým mestom . večer ubytovanie v hoteli.

5. deň: Po raňajkách sa vyberieme južnou cestou naprieč stredným Azerbajdžanom smerom naspať do Baku. Južne od Baku sa nachádzajú bahenné sopky, ktoré domáci nazývajú “bozdag“. Potom sa presunieme do národného parku Qobustan, kde sú nástenné kresby petroglyfy datujúce až od neolitu 20.tis. rokov dozadu. Večer ubytovanie v hoteli.

6. deň: Po raňajkách začneme prehliadku hlavného mesta Baku.Prejdeme popri moderných Flame Towers až k známemu cintorínu Shehidler Khiyabany, odkiaľ sa nám naskytne krásny panoramatický výhľad na celé mesto. V novej časti mesta sa prejdeme uličkou Nizami, prehliadneme si krásne námestie fontán, Navštívime staré mesto aj s vežou Maiden (UNESCO) z 12. storočia, najväčší pamätník širvánsko-apšeronskej vetvy azerbajdžanskej architektúry, Širvánšáhov palác, či rušný miestny trh v srdci starého mesta. Symbolom tejto krajiny sú aj jedinečné ručne tkané koberce, ktoré sú vďaka svojej unikátnosti zapísané na zozname UNESCO. O tajomstve ich výroby sa dozvieme v Národnom múzeu kobercov.

7.- 8. deň Individuálne voľno v Baku, jeden deň oddych a kúpanie v mori /fakultatívne/.


9. deň: Transfer na letisko v skorých ranných hodinách, odlet do Budapešti.


Cena zahŕňa:
Leteckú dopravu aj s letiskovými poplatkami, Miestne transfery. Ubytovanie v hoteli s raňajkami. Vstupy do pamiatok, Sprievodcu CK, odvod DPH, poistenie insolventnosti.

Cena nezahŕňa: 
Komplexné cestovné poistenie Union 2€/deň /os. , Víza 30,- € (vybavujeme v CK), Príplatok za jednolôžkovú izbu +200,-€ . Podľa záujmu transfer na letisko minibusom.