phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Aruba, Grenada, Portoriko, Sv. Lucia, Sv. Martin

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Piráti a perly Karibiku„Byť“ na Karibiku je úplne iné, ako ním iba prechádzať.

Karibská časť sveta je nesmierne rozmanitá, farebná, takmer 4 000 km dlhá časť Zeme. Výletné lode na jej spoznanie nemôžu stačiť ani zďaleka. Vychutnajte si Karibik plnými dúškami 24 hodín denne a zažite cestu, o ktorej ste snívali.

 

Zájazd na najkrajšie ostrovy a pláže sveta.
Jedinečná šanca navštíviť panenské miesta za 20 dní, na ktoré vás nezoberie nikto iný!
Zažite dramatické národné parky a šnorchlovanie s jedovatými rajami.
Navštívte miesta, kde vyčíňali piráti a kde sa i dnes cítite ako v „starých” časoch.
Vyskúšajte miestnu kreolskú kuchyňu a jedlá Karibov.
Zájazd pre naozajstných fajnšmekrov!


Program zájazdu


1.-3.deň:

Odlet z Viedne a prílet na ostrov Aruba. Prehliadka hlavného mesta Oranjestad, vykúpeme sa na pláži Eagle, ktorá je vyhlásená za jednu z najkrajších pláží sveta! Odlet na ďalší z ostrovov ABC – Bonaire – prehliadka hlavného mesta Kralendijk. Národný Park Washington Slaagbai, ktorý je známy hlavne nádhernými scenériami a históriou. Po návrate do mesta Kralendijk sa presunieme na letisko, neskoro popoludní odlet na ostrov korenia – Grenada. Presun do hlavného mesta St. George’s, ubytovanie, nocľah.

4.-5.deň:

Po raňajkách sa vykúpeme na pláži Grand Anse Beach a absolvujeme presun do centra hlavného mesta St. George’s. Prehliadka mesta známeho korením a nezameniteľnou miestnou atmosférou. Večerný odlet na ostrov Antigua. Po príchode do hlavného mesta St. John´s presun na ubytovanie, nocľah v hoteli. Návšteva Stingray City a šnorchlovanie s rajami. Ultimátny a nezabudnuteľný zážitok nabitý emóciami. Obed na pláži formou pikniku, presun do hotela. Voľné popoludnie v St. George´s. Nocľah v hoteli.

6.–7.deň:

Ranný presun na letisko a pokračovanie na ostrov Montserrat. Tento ostrov je nazývaný aj Smaragdom Karibiku. Pokiaľ sa nám podarí vybaviť si povolenie, vstup do zakázanej oblasti na ostrove Montserrat – presun do bývalého hlavného mesta Plymouth, dnes len čiastočne obývaného. Krátka prehliadka, presun na letisko a krátky prelet na ostrov Nevis. Ubytovanie v hlavnom meste Charlestown.

8.–9.deň:

Prehliadka mesta Charlestown, ktorú ukončíme na pláži Pinney´s Beach. Krátky prelet na ostrov Barbuda, do jeho najväčšieho mesta Conrington. Večerné pozorovanie vtákov, ktoré sú symbolom ostrova – Frigate Bird v lagúne Conrington. Legendárny ostrov Svätý Martin. Už samotné pristávanie na ostrove je zážitok, na ktorý sa nezabúda. Vitajte v Holandsku. Prehliadka hlavného mesta, presun na pláž Maho Beach a sledovanie pristávajúcich lietadiel na letisku princeznej Juliany. Nocľah v hoteli.

10.-12.deň:

Raňajky v hoteli. Voľný deň na ostrove Svätý Martin. Presun do prístavu Philipsburg a plavba loďou na ostrov Anguilla. Prezrieme si hlavné mesto The Valley. Krátke voľno na pláži. Večerný prelet na ostrov St. Croix v Amerických Panenských ostrovoch a presun do hotela v meste Christiansted. Sme v USA. Nocľah na ostrove po náročnom dni plnom zážitkov. Raňajky v hoteli. Presun na neobývaný ostrov Buck Island a na jeho koralovú bariéru známu ako Buck´s Island Cove. Nezabudnuteľné šnorchlovanie na bariére.

13.-14.deň:

Plavba malým katamaranom na ostrov Svätý Tomáš. Stále sme v Spojených štátoch Amerických, v oblasti nazývanej Americké Panenské ostrovy. Ostrov známy hlavne pirátmi, z ktorých najznámejší bol pirát Čierna Brada, si prehliadneme po príchode do prístavu. Plavba loďou na ostrov Saint John. Jeden z najdlhšie obývaných ostrovov v oblasti – už okolo roku 300 nášho letopočtu (po Kristovi) arawackými Indiánmi. Ostrov vyhral v roku 2013 ocenenie ako turistická destinácia roka!

15.– 17.deň:

Voľný deň na ostrove Saint John a presun do hlavného mesta ostrova Cruz Bay. Prehliadka mesta a miestneho trhoviska. Prelet na bájny ostrov rumu – Portoriko. Presun do hotela v meste San Juan, nocľah na ostrove. Prehliadka hlavného mesta San Juan, známeho bohatou koloniálnou históriou. Presun loďou do areálu spoločnosti Bacardi – prehliadka areálu a, samozrejme, ochutnávka legendárnych rumov známych na celom svete. Nocľah.

18. – 20. deň:

Návšteva tajomného pralesa El Yunque, jediného tropického pralesa v Severnej Amerike. Nenáročný trek v nádhernom pralese a obed formou pikniku. Voľné dopoludnie pre pobyt na pláži. Odlet do Miami, prílet do Viedne a príchod domov.


Trasa zájazdu

Aruba – Bonaire – Grenada – Antigua – Montserrat – Nevis – Barbuda – Sv. Martin – Anguilla – Americké Panenské ostrovy – Sv. Tomáš – Buck Island – Saint John – Portoriko


Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, komplet prelety medzi ostrovmi a všetky plavby loďou medzi ostrovmi, miestne transfery, všetky výlety, exkurzie a prehliadky miest so sprievodcom, poistenie CK voči insolventnosti.


Cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety a aktivity, vstupy, poplatok ESTA, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.


Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 680 EUR