phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Adventný Záhreb

Záhreb - Záhreb, Chorvátsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

V dvadsiatke najkrajších adventných trhov v Európe sa 3x po sebe zaradil na prvé miesto ZÁHREB. A to po takých mestách ako nemecký Aachen, Drážďany, či Kolín nad Rýnom, rakúska Viedeň, ale aj stovežatá Praha, Budapešť či portugalská Madeira! Pozývame práve Vás, aby ste sa šli na vlastné oči presvedčiť. Záhreb je nádherný v každom ročnom období a má čo ukázať svojím návštevníkom. Jeho trhy sú rozptýlené po celom meste ozdobenom nádhernými svetlami a dekoráciami. Spája sa s nimi slávnostná a priateľská atmosféra, početné podujatia, tradičné špeciality. Nechýba ani útulná, vyhrievaná, krytá hala, ktorá vás ochráni pred treskúcou zimou, obrovský vianočný stromček i svetelná fontána. Záhreb sa tiež chváli tým, že netrpí neduhmi, ktoré sužujú trhy iných európskych (hlavných) miest – preplnenosťou a premrštenými cenami. Prezriete si hlavné námestie v meste - Námestie Bana Josipa Jelačića a Európske námestie, park Zrinjevac, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest v Záhrebe. V lete je oázou pokoja a oddychu, počas sviatkov pripomína zimnú krajinu zázrakov.


PROGRAM:

Odchod v nočných hodinách,cesta nonstop s bezpečnostnými zastávkami každé 3-4 hod.

Príchod v ranných hodinách.

Prehliadku začneme na námestí sv. Marka a kostola sv. Marka, katedrály Nanebovzatia Panny Márie, SABOR-chorvátsky parlament, uvidíme vežu Lotrščak, ktorá je poslednou zachovanou vežou bývalého opevnenia. Návšteva adventných trhov na Námestí bána Josipa Jelačića a v okolitých uličkách, ochutnávka tradičných špecialít. Odchod v podvečerných hodinách so zastávkou v Čazme, vysvietenej rozprávkovej krajinke, Čazma je malé mestečko, ktoré neleží pri mori, ale neďaleko Zagrebu, známe skôr svojim folklórom.

Návrat v skorých ranných hodinách 9.12.2018.

Cena zahŕňa:
- doprava z Martina, sprievodca, insolventnosť CK

Cena nezahŕňa:
-komplexné cestovné poistenie

Poznámka:
Kalkulované pre kolektív 45 platiacich. Trasa: Námestovo - Dolný Kubín - Martin - Žilina - Bratislava cez Maďarsko - Chorvátsko a späť.