mail_outlineinfo@desirea.sk

Namíbia

Bezpečná krajina, ktorá vyráža dych.

Namíbijská republika je štát v juhozápadnej Afrike na pobreží Atlantického oceánu. Je zároveň štát s najmenšou hustotou zaľudnenia v celej Afrike. Na pobreží sa rozkladá púšť Namib, vo vnútrozemí Kalahari. Zvyšok krajiny tvoria prevažne savany a pasienky. Krajina sa pôvodne volala Nemecká juhozápadná Afrika a nezávislosť získala až v roku 1990 ako jedna z posledných afrických krajín. Rozšírené je baníctvo, vrátane drahých kovov a drahokomov. V krajine sú obrovské rozdiely medzi bohatými a chudobnými, ktorých je okolo 95% a žijú v otrasných podmienkach tretieho sveta. K zaujímavostiam krajiny patrí kaňon rieky Fish, v ktorom vyvierajú teplé pramene a ktorý je hlboký asi 900m a dlhý až 60 km. Hlavnou atrakciou krajiny je pozorovanie fauny, sandboarding, ale aj návšteva nezvyčajnej, človekom takmer nedotknutej, krajiny.

 • 30%+

  krajiny je chráneným územín

 • 1 z 2

  krajín na svete, kde žijú púštne slony

 • ľudia z kmeňa Herero

  sa dodnes obliekajú ako nemeckí kolonialisti

 • najväčšie

  podzemné jazero

Štátne sviatky v Namíbii

Január

1. január Nový rok

Marec

21. marec Deň nezávislosti

Apríl

Veľký piatok
Veľkonočný pondelok

Máj

1. máj Sviatok práce
4. máj Deň Cassingy
25. máj Deň Afriky
30. máj Nanebovstúpenie

August

26. august Deň hrdninov

December

10. december Medzinárodný deň ľudských práv
25. december Vianoce
26. december Deň dobrej vôle

Veľvyslanectvo a ambasáda v Namíbii

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Pretórii

930 ARCADIA Street,
Arcadia 0083,
Pretória, Juhoafrická republika

Telefón: 0027 123422051
Mobil: 0027 833041599 (pohotovostný mobil)
E-mail: emb.pretoria@mzv.sk
www.mzv.sk/web/pretoria

Hlavné mesto v Namíbii

Hlavné mesto Malajzie sa volá Windhoek a nachádza sa v centrálnej časti krajiny pri horskom masíve Auasberg. Pôvodný názov mesta znamená v preklade horúce pramene respektíve miesto pary. Dnešné meno pochádza pravdepodobne z afrikánskeho wind-hoek - veterný roh. Nachádzajú sa tu veľké tepelné elektrárne a množstvo budov z čias nemeckej kolonizácie. Windhoek je častým cieľom návštevy turistov najmä vďaka blízkosti k medzinárodnému letisku. Zaujímavými miestami na návštevu sú Stará pevnosť (Alte Feste), ktorá je dnes premenená na národné múzeum, luteránsky kostol (Christuskirche), múzeum nezávislosti, národná knižnica, Turnhalle, Katedrála sv. Márie, železničná stanica a Zoo.

Počasie v Namíbii

Väčšinu krajiny pokrýva púšť, podnebie je horúce a suché, s občasnými zrážkami.

Víza a cestovné doklady v Namíbii

Občania Slovenskej republiky potrebujú na vstup do krajiny cestovný pas s platnosťou presahujúcou dobu pobytu v Namíbii najmenej o 6 mesiacov a platné vízum vydané napr. na Veľvyslanectve Namíbie vo Viedni. O predĺženie víza je potrebné požiadať na imigračnom úrade v Namíbii. Pobyt v krajine po uplynutí platnosti víza je trestne stíhaný.

Odporúčame pripoistiť sa.

Zájazd do Namíbie?

Prezrite si našu starostlivo vybranú ponuku zájazdov.

Zobraziť