mail_outlineinfo@desirea.sk

Kolumbia

Kedysi drogová veľmoc, dnes krajina príležitostí, kopcov a džungle.

Kolumbijská republika je jediný juhoamaerický štát hraničiaci s Tichým aj Atlantickým oceánom. Meno Kolumbia je odvodené od Krištofa Kolumba. Vďaka svojej polohe bolo územie dnešnej Kolumbie koridorom včasnej ľudskej migrácie z Mezoameriky a Karibiku do oblasti Ánd a povodia Amazonky. Ako prvý Európan pristál v Kolumbii Španiel Alonso de Ojeda, ktorého nasledovalo množstvo cestovateľov hľadajúcich zlato. Kolumbia je jednou z najviac etnicky a jazykovo rozmanitých krajín na svete s bohatým kultúrnym dedičstvom, ktoré odráža rôzne európske, africké a domorodé vplyvy. Jej mestské centrá sú väčšinou umiestnené v horských oblastiach Andských vrchov a na pobreží Karibiku. Z turistických atrakcií sú najobľúbenejšie Caño Cristales, čo je rieka piatich farieb, druhé najväčšie mesto krajiny Medellín so slávnym kvetinovým festivalom, tretie najväčšie mesto Cali, ktoré je považované za hlavné mesto salsy, amazonský dažďový prales, opevnené mesto Cartagena, národný park Tayrona a mnoho ďalších.

 • 1/3

  krajiny pokrýva dažďový prales

 • domov

  ružových delfínov

 • povedať nie

  v Kolumbii považuje za nezdvorilé

 • národná hymna

  hrá v rádiách aj v televízii o 6 ráno aj večer

Štátne sviatky v Kolumbii

Január

1. január Nový rok
7. január Traja králi

Marec

19. marec Sviatok sv. Jozefa

Apríl

Veľký štvrtok
Veľký piatok

Máj

1. máj Sviatok práce

Jún

3. jún Nanebovstúpenie
24. jún Božie telo

Júl

1. júl Sviatok sv. srdca
1. júl Sviatok sv. Petra a Pavla
20. júl Vyhlásenie nezávislosti

August

7. august Bitka pri Boyacá
15. august Nanebovzatie Panny Márie

Október

14. október Kolumbov deň

November

11. november Nezávislosť Kartageny

December

8. december Nepoškvrnené počatie
25. december Vianoce

Veľvyslanectvo a ambasáda v Kolumbii

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii

SES, Avenida das Nações, Qd. 805,
Lote 21B,
Brasilia

Telefón: 0055 6134431263, 0055 6132429719
Mobil: 0055 61 99848 1249 (pohotovostné číslo)
E-mail: emb.brasilia@mzv.sk
www.mzv.sk/web/brazilia

Hlavné mesto v Kolumbii

Bogota D.C. (pôvodne Santa Fé de Bogota) je hlavné mesto Kolumbie a zároveň najväčšie mesto štátu. Nachádza sa v centrálnej oblasti krajiny a je s priemernou nadmorskou výškou 2640 metrov je tretím najvyššie položeným hlavným mestom na svete. Vďaka množstvu univerzí a knižníc dostala prezývku Atény Južnej Ameriky. Pôvodne ju založil španielsky konvistádor Gonzalo Jimenéz de Quesada ako hlavné mesto Nového kráľovstva Granady. V roku 1819 sa Bogota stala hlavným mestom Gran Kolumbie. Bogota je sídlom množstva medzinárodných spoločností. Koná sa tu množstvo medzinárodných kongresov a mítingov. Väčšina hotelov sa nachádza v historickom centre, ktoré obkolesujú oblasti zamerané na milovníkov umenia a kultúry. Dôležitými turistictickými zastávkami je botanická záhrada, národné observatórium, planetárium, monument amerických vlajok, múzeum zlata a výhliadkový bod La Calera.

Počasie v Kolumbii

Tropické, miernejšie v horských polohách.

Víza a cestovné doklady v Kolumbii

Na cestu do krajiny postačuje slovenským občanom platný cestovný pas. Bezvízový vstup sa týka turistických, obchodných a služobných ciest, ktorých dĺžka v jednom polroku neprekročí 90 dní. Cestovný pas musí byť platný minimálne ešte 6 mesiacov od vstupu na územie Kolumbie.

Odporúčame pripoistiť sa.

Zájazd do Kolumbie?

Prezrite si našu starostlivo vybranú ponuku zájazdov.

Zobraziť