phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Západoafrické dobrodružstvo

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Afrika je trikrát väčšia než Európa a omnoho rôznorodejšia. V Afrike, ak chcete čokoľvek vidieť, musíte si to zaslúžiť. Táto cesta je toho dôkazom. Snažili sme sa pripraviť cestu čo najlacnejšie, aby si ju mohlo dovoliť viac cestovateľov.

Program:

1. deň:
Odlietame do Afriky.
2. deň:
Príjemným letom sme doleteli do Burkina Faso, čo v preklade znamená krajina slušných ľudí. My z CK túto krajinu navštevujeme pravidelne mnoho rokov a s prekladom súhlasíme. Mierime do centra hlavného mesta s najsexi názvom na svete: OUAGADOUGOU. Porozprávame si o africkom Che Guevarovi Thomasovi Sankarovi, ktorý Hornú Voltu premenoval v roku 1984 na Burkina Faso. Sankara bol rojko, ktorý chcel vytvoriť nádherný štát bez korupcie, kde by sa čestným ľuďom darilo a kde by všetci boli šťastní. Po piatich rokoch ho mladi dôstojníci zatkli, vyviedli za mesto a zastrelili. Moc prevzal jeho nevlastný brat generál Compaore, ktorý následne vládol krajine 27 rokov. Vysvetlíme si, z akého kmeňa bol Sankara a z akého Compaore a vy začnete Afriku lepšie chápať. Prehliadka mimoriadne pokojného mesta, trhovisko s presávaným medom a záhradné pivárne so živou hudbou a výborným jedlom. Cesta na severozápad. Civilizácia sa razom skončí a vy sa neviete vynadívať. Exotika v každom pohľade, úžasné farby, úžasný pocit. Tisícky kráčajúcich hrdých ľudí, stále menej vody a viac baobabov. Slnko sa večer zmení na oranžovú guľu, akú ste v našich končinách nikdy nevideli. Odniekiaľ zrazu počuť bubnovanie… a smiech. Burkinu máme radi. Začíname rozmýšľať nad tým, čo je šťastie z pohľadu úradníkov, ktorí radia krajinu na spodok rebríčka, a z pohľadu smejúcich sa miestnych ľudí.
3. deň:
Keď je prachu najviac, sme na hranici. Čisté béžové uniformy zmiznú a začína sa nárazníkové pásmo, kde by sme bez nášho vozidla neprešli. Sudy a medzi nimi kamene pospájané šnúrou. Vľavo hlinená búda. Nad tým zdrap látky, vyblednutá vlajka Mali. Iba sa tu nadýchnete a všetko je iné. Sme v časti známej najlepším mangom krajiny. Obrovské stromy poskytujú v tých celoročných horúčavách trochu tieňa a ak je sezóna, sladučké plody. Sme v krajine Dogonov.
4. deň:
Dvojdňový pobyt v krajine Dogonov a spoznávanie miestnych zvykov. Máme čas na trek (možnosť vybrať si podľa kondície) a spánok v dogonských dedinkách. Chceme autentický zážitok! Posvätné krokodíly? Animistická kultúra pretrvala stáročia. Fantastické dogonské mýty a legendy sa dozvieme od duchovných vodcov jednotlivých dedín. Medzi Dogonmi máme kamarátov. Garantujeme, že uvidíte a hlavne zažijete viac.
5. deň:
Dvojdňový pobyt v krajine Dogonov a spoznávanie miestnych zvykov. Máme čas na trek (možnosť vybrať si podľa kondície) a spánok v dogonských dedinkách. Chceme autentický zážitok! Posvätné krokodíly? Animistická kultúra pretrvala stáročia. Fantastické dogonské mýty a legendy sa dozvieme od duchovných vodcov jednotlivých dedín. Medzi Dogonmi máme kamarátov. Garantujeme, že uvidíte a hlavne zažijete viac.
6. deň:
Plavíme sa Nigerom. Budete sa cítiť ako v stredoveku a potom zrazu na ostrove ako v rozprávke Tisíc a jednej noci. Toto je naozajstný život. DJENNÉ (UNESCO) je svetovou raritou. Uzučké hlinené a kamenné uličky a v nich rušný život, ktorý sa na malý ostrov musí vtesnať. Mešita je najväčšia hlinená stavba sveta, impresívna ako palác Potala v Lhase. Okolo trhy, medresy, tradičné remeslá, zapadlé uličky.
7. deň:
SEGOU: bývalá koloniálna metropola, francúzske budovy, náznak parkov, ešte stále nádherný Niger a vynikajúce jedlo. V rytmoch Ali Farka Ture mierime do terajšieho hlavného mesta, kde nám začnú hrať Amadou and Mariam. BAMAKO: hlavné mesto pod pohorím Manging. Vyhliadka na mesto z G-bodu, centrum mesta a chaotická tržnica Grand Marché. Kúpite zhnitú opičiu hlavu či fetiše? Nočný život, bary, diskotéky.
8. deň:
Opúšťame rieku Niger a mierime do Sahelu. Až ten, kto sa dotkne Sahelu, pochopí čierny kontinent. Prechádzame cez najteplejšie mesto západnej Afriky a možno celého sveta. Cesta je cieľ a my sme už silná partia. Hľadáme nomádov, zastavujeme sa v dedinkách a pri napájadlách. A zrazu ako v rozprávke vstupujeme do civilizácie. Mierime do mesta, odkiaľ Francúzi dve storočia ovládali obrovské územie Mali, Senegalu, Burkiny Faso a Mauretánie.
9. deň:
SAINT LUISE je zázrak (UNESCO), lákadlo pre turistov. Mostom medzi savanou a Saharou, medzi riekou a oceánom, medzi Európou a Afrikou. V Paríži Afriky sa snažili Francúzi Afriku zmeniť. A nič. Na pieskových uliciach Saint Louise si dávame magickú kávu, ktorú vraj vymyslel sám svätec. Cestou na juh sa zastavujeme u rybárov. Drevené pirogy a nebezpečné, no veľmi fotogenické povolanie.
10. deň:
Dvojdňový oddych v hlavnom meste Senegalu, Dakare. Konečná rally, rodisko futbalistov a výbornej hudby. Farebná, bláznivá, radostná Afrika.
11. deň:
Dvojdňový oddych v hlavnom meste Senegalu, Dakare. Konečná rally, rodisko futbalistov a výbornej hudby. Farebná, bláznivá, radostná Afrika. Vo večerných hodinách transfer na letisko a odlet domov.
12. deň:
Koniec nášho dobrodružstva a prílet domov.