phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Zámky na Divokej Orlici a ich rozkvitnuté záhrady

Královohradecký kraj, Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Krása krajiny pod Orlickými horami láka nielen vodákov, aby splavili Divokú Orlicu, ale aj turistov, aby navštívili zámky, ktoré v jej údoli vyrástli. Ich spoločnou zvláštnosťou je, že sú všetky v súkromnom vlastníctve a na väčšine z nich žijú potomkovia pôvodných šľachtických majiteľov, ktorí sa o svoje rodové sídla riadne starajú. Pre svoju krásu získala táto lokalita v r. 2017 národné ocenenie ČR „ Excelentná európska destinácia“.

PROGRAM:

1. deň: 02.6.2018
06:00 hod odchod zo Žiliny cez Olomouc 11:00 hod prehliadka barokového zámku Potštejn, ktorý sa stal dejiskom Jiráskovho románu Poklad. Dal ho postaviť gróf Jan Ludvík Harbuval Chamaré v rokoch 1749-1755 a dnes ponúka prehliadku veľkej jedálne, pánskej pracovne, dámskej spálne, detskej izby, hudobného salónu a mramorovej sály so vzácnym rokokovým stropom. Po osobnom voľne na prechádzku po zámockom parku a na obed pokračovanie do mesta Doudleby. Prehliadka neskoro renesančného zámku: pôvodne letné sídlo, neskôr lovecký zámok,  je dielom talianskych renesančných umelcov. Zvonku zdobený sgrafitami kobercového vzoru /ojedinelé na svete/ má v interiéroch nábytok od renesancie a po 19. storočie. Neveľký, ale pôvabný zámok poslúžil aj Jurajovi Jakubiskovi pri natáčaní historického veľkofilmu o Alžbete Báthoryovej.                                                                                                  Po prehliadke odchod na ubytovanie do Rychnova nad Kněžnou s jedinečným historickým centrom, zámkom a mnohými  útulnými krčmičkami. Regionálna gastronómia je inšpirovaná receptami M.D. Rettigovej.  

2. deň: 03.06.2018
po raňajkách prehliadka zámku Kolowrat, vzdialeného len 5 minút pešej chôdze od hotela. Aj keď nepatrí do spoločnosti „zámkov nad Orlicí“, jeho interiéry aj exteriéry sú veľkolepé. Majiteľkou je grófka Andrea Kolowrat, ktorej rod je s Rychnovom spätý od roku 1640. Zámok dal postaviť v roku 1676 František Karol I.Libštejnský z Kolowrat. Reprezentačné miestnosti sú bohato zariadené štýlovým nábytkom, zbraňami a obrazmi. Rodová obrazová galéria je svojim rozsahom najväčšia v Čechách. V jednej časti zámku je umiestnená Galéria Orlických hôr. K zámku patrí aj kostol Najsvätejšej trojice s Loretánskou kaplnkou a kaplnkou pražského Jezulátka, Monumentálne priečelie kostola navrhol slavný architekt Jan Blažej Santini-Aichel. V neďalekej zvonici sa nachádza najväčší súkromný zvon v Českej republike – Zvon Kryštof. Pokračovanie do Častolovic-prehliadka zámku, ktorého miestnosti sú zariadené nábytkom  od renesancie až po biedermeier. Majiteľka zámku, grófka Diana Sternbergová, venovala veľkú pozornosť všetkým jeho častiam a jeho expozícia patrí k najzaujímavejším v ČR. Obrazová galéria českých panovníkov v životnej veľkosti, ale i prekrásny park a malý zverinec stoja za návštevu.       Po osobnom voľne na obed presun do neďalekého Kostelca nad Orlicí. 14:00 hod prehliadka Nového zámku, ktorý bol postavený v empírovom slohu pre grófa Jozefa Kinského v rokoch 1829-1833. Po reštitúcii prešiel náročnou rekonštrukciou. Mobiliár v empírovom slohu spolu s ďalšími predmetmi postupne reštaurovali a dnes je súčasťou prehliadkového okruhu pod názvom Život v Biedermeieri. Zámok je umiestnený v anglickom parku a pri troche šťastia možno stretnúť aj jeho majiteľa Františka Kinského.  

16:00 hod odchod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 22:00 hod  

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, ubytovanie 1 noc hotel ***, raňajky-bufet a sprievodca CK

Nepovinný príplatok:
zájazdové poistenie Union 4 €/osoba                               

vstupné podľa výberu, pri absolvovaní všetkých vstupov 24 eur/dosp.os., 17 €/senior                                                                    


PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY TERMÍN, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY