phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Za krásami severného Talianska

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

1.deň:
odchod zo Slovenska vo večerných hodinách NON STOP cez Rakúsko do Talianska.

2.deň:
príchod ku Lago di Garda - najväčšiemu talianskemu jazeru, ktorého pobrežie je posiate históriou a množstvom turistických zaujímavostí. Prehliadka Múzea olivového oleja v mestečku Cisano, ktorého expozícia sa skladá z histórie a výroby olivového oleja, s možnosťou nákupu olivových výrobkov. Návšteva unikátneho mestečka Sirmione so stredovekým hradom Rocca Scaligera, ktoré bolo postavené na termálnych prameňoch využívaných k liečeniu. Prechádzka farebnými uličkami až po vilu Grotte di Catullo vo výbežku poloostrova, individuálne voľno. Presun do oblasti Verony, ubytovanie.

3.deň:
raňajky, presun do Verony – mesto večnej lásky, ktoré nadchlo nielen slávneho Shakespeara, ale aj ďalších umelcov ako bol Dante či Goethe. Prechádza centrom mesta (UNESCO) – malebné námestia Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, paláce, radnica, gotická katedrála, starý hrad Castelvecchio s mostom Scaligero, aréna z 1. storočia, románska bazilika. K symbolom mesta patrí aj dom Júlie – Casa di Giulietta so slávnym balkónom alebo hrobka Júlie – Tomba di Giulietta v kláštore vedľa románskeho kostolíka, v ktorom údajne boli Rómeo a Júlia zosobášení, individuálne voľno, návrat na ubytovanie.

4.deň:
raňajky, presun do Vicenzy – mesto palácov, ktoré je spojené s menom talianskeho renesančného architekta Andrea Palladia. Prechádzka centrom mesta (UNESCO) – záhrada Salvi, katedrála Santa Maria Annunciata, veľkolepé námestie Piazza dei Signori, bazilika Palladiana s vežou Bissara, Loggia del Capitaniato, kostol sv. Vincenta, kostol Santa Corona, palác Chiericati s obrazárňou, divadlo Olimpico (jedno z najstarších divadiel v Európe), individuálna návšteva múzeí, galérií a vily La Rotonda (najslávnejšia stavba architekta Palladia), možnosť nákupov. V neskorších popoludňajších hodinách presun na ochutnávku a prehliadku výrobne typického talianskeho alkoholického nápoja grappa s možnosťou nákupu likérov a destilátov. Vo večerných hodinách odchod autobusom NON STOP na Slovensko.

5.deň:
príchod na Slovensko v ranných hodinách.