Za krásami Benátok severu

Sankt Peterburg, Rusko Puškin, Rusko

Cena

local_offer Od 729 €
event_available

17. 7. 2020 / 5 dní

flight
people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time5 dní
 • event_available termíny od 17. 7. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1081688

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň: Odlet z Viedne alebo Prahy (bude upresnené), v dopoludňajších hodinách odlet do Petrohradu. Po prílete transfer do hotela, možnosť spoločnej večernej prechádzky. Nocľah.


2. deň: Po raňajkách peší a autobusový okruh s miestnym sprievodcom a prehliadkou najzaujímavejších pamiatok mesta: nábrežie Nevy s radom mostov, Petropavlovská pevnosť s katedrálou sv. Petra a Pavla, kde sú pochovaní ruskí cári so svojimi rodinami, budova Admirality, ktorá svojou vežou dominuje mestu, prechádzka po Nevskom prospekte, najživšej tepne mesta - táto dlhá ulica si zachovala svoj osobitý charakter, známy z ruských románov, Kazaňský chrám, chrám sv . Izáka, budova divadla a chrám Srdca Ježišovho ... Popoludní možnosť ďalšej prechádzky po meste. Nocľah.


3. deň: Po raňajkách výlet do Puškinu (predtým Carskoje Selo), kde sa nachádza nádherný barokový palác Alžbety a Kataríny Veľkej, v ktorom môžeme obdivovať kópiu slávnej Jantárovej komnaty, ktorá záhadne zmizla za 2. svetovej vojny. Súčasťou palácového komplexu je tiež rozľahlý park s ďalšími stavbami. Návrat do Petrohradu, popoludní individuálne voľno alebo možnosť návštevy napríklad Ruského múzea alebo plavby loďou po petrohradských kanáloch. Podvečerná prechádzka, nocľah v hoteli.


4. deň: Po raňajkách možnosť návštevy Ermitáže, jednej z najbohatších galérií sveta, ktorá ukrýva poklady ruského i svetového umenia. Obed, popoludní výlet do Petrodvorca - palácového komplexu Petra Veľkého, ktorého záhrady končia až v mori . Prehliadka paláca i záhrad. Návrat do hotela.


5. deň: Po raňajkách uvoľnenie izieb, dopoludnia individuálne voľno v Petrohrade, v popoludňajších hodinách transfer z hotela na letisko a odlet do Prahy alebo Viedne.


Názor CK:
Spoznajte s nami jedno z najkrajších svetových veľkomiest a štvrté najväčšie mesto Európy. Niekdajšia ruská metropola založená na ústí rieky Nevy do Fínskeho zálivu imperátorom Petrom Veľkým ako ruské okno do Európy sa pýši výstavnými chrámami, impozantnými palácmi a rušnými nábřežnými promenádami. Tieto a ďalšie pamiatky prešli pred nedávnymi oslavami 300. výročia založenia mesta náročnou rekonštrukciou. Hoci je teda v porovnaní s inými mestami Petrohrad mestom mladým, za tri storočia svojej existencie stihol vyrásť do nebývalej krásy a dať svetu velikánov ako sú Dostojevskij, Šostakovič, Stravinskij a ďalší ...


Základná cena zahŕňa:
letenku do Petrohradu tam a späť z Viedne alebo Prahy, 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli *** v Petrohrade, služby sprievodcu , doprava autobusom podľa programu, príručná batožina do 8 kg.

Základná cena nezahŕňa:
transfer na/z letisko vo Viedni/Prahe, komplexné cestovné poistenie , vstupné, vybavenie elektronického víza do Ruska 20,-eur/osoba, Ermitáž so sprievodcom 24,-€; Carskoje Selo a Jantárová komnata s sprievodcom 25,-€; Petropavlovská pevnosť s katedrálou 9,- €; Petrodvorec, palác a záhrady 32€, batožína do 20 kg 52,-€.

Poznámky a informácie:
Upozorňujeme, že kvôli vybaveniu víz do Ruska je nevyhnutné prihlásiť sa na zájazd najneskôr 10 dní pred odletom, kedy je potrebné dodať do CK cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od dátumu ukončenia zájazdu a jedno pasové foto. Foto stačí zaslať aj elektronicky.

mapMapa